Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Palangoje – ispanų dailininkų paroda

  • Aurimas RAPALIS
  • Kultūra
  • 2013-08-02

Ispanijos dalininkų paroda savo kelionę po Europą pradėjo Palangos viešbutyje „Auska“, kuriame pristatymą surengė ispanų meno namų „Elyzium“ atstovai. Keliaujanti Ispanijos dailės darbų kolekcija, vertinama beveik 2 mln. eurų, Palangoje veiks iki rugpjūčio penkioliktos dienos, o rudenį stabtels Vilniuje, Kalinausko g. galerijoje, vėliau keliaus į kitas šalis – Italiją, Vokietiją ir kt.

Ispanų dailės parodą Palangos viešbutyje „Auska“ pristatė aktorius Juozas Budraitis.

„Išskirtinėje per 40 dailės kūrinių parodoje – Opisso, Nadalio, Rusinjolo, Sorojos, Meifreno ir Diurankampso darbai, iki šiol jie saugoti ir eksponuoti privačiuose meno namuose, Barselonoje. Šiais metais nutarėme surengti keliaujančią parodą ir nusprendėme pradėti nuo Lietuvos, kurioje anksčiau kartą teko lankytis“, - komentavo meno namų „Elyzium“ ekspertas De Torres Herrera Angel. Pasak jo, viešbutis „Auska“ kolekcijos pristatymui pasirinktas dėl savitai artimo šio viešbučio santykio su jūra ir mišku. Parodos koordinatorius Vitalijus Baranauskas sakė, kad darbų ekspozicijos klausimai ir jų apsaugos reikalavimai derinti daugiau nei pusę metų, kol buvo rasti abiems pusėms tinkami sprendimai.

Ispanų dailės parodą atidaręs aktorius Juozas Budraitis sakė, kad jam didžiausią įspūdį paliko Nadalio kūryba, todėl jo darbais domėsis ir ateityje. „Netikėtu atradimu man tapo Opisso ir Nadalio darbų muzikalumas ir vidinis gėris, Rusinjolo, Sorojos, Meifreno ir Diurankampso darbų dvasinis mastas. Dažnai tik metams bėgant, praėjus ilgam laiko tarpui pradedi suprasti tai, ką matė ir pasakojo mums mūsų tėvai ir senoliai. Šiuo požiūriu didieji menininkai taip pat mūsų dvasios tėvai – tai, ką suvokė ir savo kūriniais perteikė jie, mes pradedame suprasti tik subrendę“, - komentavo aktorius Juozas Budraitis.

Parodos metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp ispanų meno namų ,,Elysion art, S. L.“ ir lietuvių „European sport art and language school“ įmonės. Anot atstovų, ši sutartis padės lietuvių dailininkams rengti parodas Ispanijoje.

Parodos atidaryme dalyvavęs Lietuvos seimo pirmininkas Vydas Gedvilas pasidžiaugė, jog į pajūrį atvyko garsių menininkų paroda ir kad tai padės stiprinti Lietuvos ir Ispanijos kultūrinį bendradarbiavimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas