Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną9°C debesuotumas 28 %
Naktį7°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Imbariškiai atgaivino istorinę atmintį

  • Aurimas RAPALIS
  • Šventės
  • 2013-07-16

Imbarės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 760 metų sukaktį Imbarės kaimo bendruomenė įamžino atidengdama medžio skulptūrą, kurią iš ąžuolo išdrožė imbariškis Augustinas Zaleckis.

Imbarės bibliotekoje iniciatorė Aušra Dvarionienė teigė, jog imbariškiai savo iniciatyva rinko etnografinę medžiagą ir ją dovanojo steigiamam muziejui.

„Žemaičių karžygys, žiūrintis į slėnį, į kuršius, ar nepareina priešas nuo Nasrėnų. Artėjant pavojui, Nasrėnai duodavo signalą Imbarei, Imbarė – Alkui, Alkas – Laiviams ir taip toliau“,- apie kūrinio idėją – akylai stebintį ir tvirtai žvelgiantį į priekį žemaičių karžygį – susirinkusiems pasakojo A. Zaleckis. Skulptūros apačioje, kur, anot kūrinio autoriaus, vaizduojamas Imbarės piliakalnis, išraižyti praeitį, dabartį ir ateitį siejantys žodžiai: ,,Atėjom kovoti už tuos, kurie gyvena ir tuos, kurie po mūsų gyvens”.

„Mes susirinkome prie šio paminklo, kad atgaivintume savo istorinę, kultūrinę ir tautinę atmintį. Susirinkome, kad čia galėtume prisiminti tuos, kurie kūrė, gaivino ir puoselėjo šią žemę, kurie gyvena dabar ir gyvens po mūsų“, - kalbėjo skulptūrą pašventinęs Salantų parapijos klebonas Petras Smilgys, prašydamas Dievo, kad sodyba, kurioje pastatytas paminklas, būtų imbariškių susitelkimo vieta.

Buvusiame Imbarės senosios bibliotekos pastate vietos bendruomenės iniciatyva per gegužės-birželio mėnesius buvo įrengtas etnografinis muziejus, kuris pristatytas šventės dalyviams. Muziejuje sukurtos trys ekspozicijos: imbariškio buities, daiktų, menančių praeitį, pažinties su kintančiu meno pasauliu.

Drožinio autorius Augustinas Zaleckis pristato savo kūrinį – medžio skulptūrą.

„Nyksta senosios tradicijos ir papročiai, mažėja etnografinių regionų skirtumai. Tai suprasdami Imbarės bendruomenės entuziastai nuoširdžiai rinko etninės kultūros paveldo medžiagą, kuri nuo šiol bus eksponuojama ir saugoma šiose patalpose. Čia yra sukaupta daugiau kaip 80 eksponatų. Džiugu, kad imbariškiai neabejingi tam, kas palikta iš praeities. Mes labai norime, kad su Imbarės krašto lobiais susipažintų ir pasidžiaugtų visos Imbarės seniūnijos gyventojai, o ypač jauni žmonės. Gal tyrinėdami istoriją ir džiaugdamiesi savo gimtinės grožiu, dar labiau ją branginsime“, - apie šventės metu oficialiai atidarytą etnografinį muziejų kalbėjo bendruomenės pirmininkė Aušra Dvarionienė.

Ji pasakojo, jog žmonės savo inciatyva rinko etnografinę medžiagą: „Viskas prasidėjo nuo to, kai pakalbinau imbariškę Aldoną Anužienę, kuri padovanojo savo vyro Jono Anužio kūrybos darbus – piešinius-miniatiūras. Daug vertingų senosios kaimo buities daiktų - savo promočiutės 1887 metų senumo kraičio skrynią, 1890 metų lovą, senas maldaknyges - muziejui padovanojo imbariškė Gražina Selkauskienė“.

„Daug kaimų per laiką išnyko, bet Imbarė išliko. Kaime gyvena daug gražių, dorų žmonių. Labai brangus žodis yra namai, bendrystė, todėl branginkite tai“, - taip apie Imbarę ir imbariškius atsiliepdama bei linkėdama jiems gero derliaus ir kaimyniškumo bendruomenę sveikino Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė. Šventėje dalyvavęs Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Ročys pasidžiaugė aktyvia Imbarės bendruomene ir palinkėjo, kad ši šventė taptų tradicinė.

Šventės dieną kaimo entuziastų įrengtoje motokroso trasoje įvyko Artūro Rimkaus organizuotos keturračių ir motokroso motociklininkų varžybos, kuriose varžėsi Imbarės krašto ir aplinkinių kaimų šio sporto mėgėjai. Pirmąją vietą tarp 10 keturračių dalyvių užėmė Ramūnas Žukauskas, antras buvo Adomas Beržonskis, trečias – Artūras Rimkus. Tarp 8 motokrosininkų stipriausias buvo Vygantas Jucys, antrąją vietą užėmė Saulius Alonderis, trečiąją - Aurimas Stanius. Prizininkai buvo apdovanoti specialiais Imbarės seniūnijos įsteigtais prizais.

Šventės dalyvius linksmino folklorinis ansamblis „Imbarietės“.

Vakare Imbarės seniūnijos seniūno Antano Turauskio padėkos raštais bei dovanomis buvo apdovanoti gražiausių Imbarės seniūnijos sodybų šeimininkai. Gražiausia išrinkta Artūro ir Vilmos Rimkų sodyba. Taip pat pasveikinti seniausi ir jauniausi kaimo gyventojai. Šventės metu susirinkusius linksmino saviveiklininkai iš Juodupėnų, Žvainių ir Imbarės. Prie imbariškių šeimininkių suruoštų vaišių bendro stalo dar ilgai netilo šventinis šurmulys. Renginį užbaigė naktinė diskoteka ir šventiniai fejerverkai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas