Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vėjas laužė medžius ir vartė autobusų stoteles

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2007-01-16

Iš sekmadienio į pirmadienį naktį siautėjęs vėjas, kurio greitis siekė 32 m per sekundę, pridarė nuostolių ir mūsų rajone – išvartytos autobusų stotelės, nulaužti medžiai, gyventojai liko be elektros. Vėjo padarinių žala dar tebeskaičiuojama.

Specialistų teigimu, jeigu statybininkai būtų atsakingiau pritvirtinę autobusų stoteles, jos būtų atlaikiusios audrą.

Pasak bendrovės VST Kretingos skyriaus viršininko Ramūno Korsako, vakar 8 val. ryto neveikė 132 transformatorinės pastotės, todėl be elektros liko per 2 tūkst. vartotojų.

- Gedimus šalina šešios brigados, manau, kad didžiąją dalį pastočių pavyks sutvarkyti dar šiandien,- pirmadienį sakė R.Korsakas.

Pasak jo, kiekvienas gedimo atvejis - individualus ir jam pašalinti reikalinga skirtingai laiko.

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius sakė, jog be išvartytų medžių didžiausių nuostolių esama Briedžio gatvėje, čia suniokotos dvi autobusų stotelės.

Anot „Kretingos komunalininko“ direktoriaus Konstantino Skieraus, jei statybininkai būtų sąžiningai atlikę savo darbą, autobusų stotelės nebūtų taip nukentėjusios.

Kretingos mieste išversti 43 medžiai, keturiems medžiams nulaužtos viršūnės. Labiausiai medžiai nukentėjo Kretingos naujajame parke. Pasak K.Skieraus, kaip niekad šį kartą mieste gausu vėtros prilaužytų smulkių šakelių. Kadangi mechanizuotai jų negalima surinkti, žmonėms, kad išvalytų miestą, teks sugaišti porą dienų.

Ant važiuojamosios kelio dalies užgriuvusių medžių, trukdančių eismui, nebuvo.

- Trukdydamas pėstiesiems, šalikelėje prie „Laisvės” fabriko, guli vėjo atridentas šiltnamis. Jo liesti nenorime, tikimės, kad jį pasiims žmogus, kuriam šiltnamis priklauso,- sakė komunalinio ūkio direktorius.

Didesnių nuostolių nepatyrė ir kaimo turizmo sodyba „Vienkiemis“, kurią gamtos stichija yra užklupusi ne sykį. „Vienkiemio“ savininkas Algimantas Šoblinskas sakė, jog stipriam vėjui buvo pasiruošta iš anksto - kai kurių pastatų stogai buvo pririšti prie stulpų.

Akmenos upės vanduo, kuris prieš keletą dienų buvo pakilęs tiek, kad beveik susilygino su krantais, ėmė slūgti.

Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas sakė, jog nuostolius bus galima įvertinti tik viską apžiūrėjus – pirmadienio pavakarę.

Ankštakių kaimo gyventojai papasakojo, jog visas kaimas nusėtas polietileno gabalais, kuriuos vėjas atnešė iš kaimynystėje esančio sąvartyno.

Redakcijos žiniomis, vėjo ir vandens stichija stipriai nuniokojo ne tik kopas, bet ir Palangos jūros tiltą: nulaužyti tilto turėklai, išplėštos lentos. Bangoms liejant kojas, palangiškiai – adrenalino mėgėjai - vis tik ryžosi pasigėrėti stichija ir fotografavo audros padarinius.

2005 metais sausio 8 – 9 dienomis praūžusio uragano Ervinas greitis taip pat siekė 32 m/s. O 1999 gruodžio 4 d. Anatolijaus uragano metu vėjo greitis siekė iki 40 m/s.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas