Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Šeštadienį Kretingos rajono kultūros centro Vitražo salėje atidaryta Žemaitijos krašto dailininkų plenero „Mūsų širdyse ir paveiksluose – Kretinga“ darbų paroda.

Parodos atidaryme savo darbus pristatę plenero „Mūsų širdyse ir paveiksluose – Kretinga“ menininkai bei rajono svečiai.

Visą savaitę keliavę po gražiausias Kretingos rajono vietas dailininkai paveiksluose atskleidė savo žvilgsnį į mūsų gimtąjį kraštą. Parodoje eksponuojama apie pusšimtis 15 dailininkų darbų. Akvarele, aliejiniais dažais bei fotografija paveiksluose įamžinta Kretingos ir rajono dvasia – vienur iškyla pastatai, kitur vyrauja gamtos vaizdai ar abstrakcijos.

„Buvo smagu lankytis gražiausiose Kretingos vietose, pamatyti, pažinti kažką nauja – Japonišką sodą, Baltų mitologijos parką. Pirmąkart ragavau tikrą žemaitišką cibulynę“, - teigė vyriausias ir, anot organizatorių, ištvermingiausias plenero dailininkas Vytautas Dambauskas, pridūręs, kad plenero dalyviams trūko buvimo kartu, kad dailininkai galėtų padiskutuoti, pakalbėti tarpusavyje, pamatyti kitų darbus.

„Menas praturtina mūsų gyvenimus, dovanoja gerumą. Plenerai – džiaugsmo šventės, per jas užgimę paveikslai – nauja gija, nauja pažinimo versmė, naujų potėpių atradimas. Juk valstybė prasideda ir nuo meno, kuriuo puošiame savo kraštą“, - teigė brolis Bernardas Belickas.

Kretingos rajono savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė taip pat tvirtino, kad valstybė – tai ne tik teritorija, bet ir žmonės, kurie myli savo kraštą. „Lenkiuosi jums žemai ir dėkoju už tokius gražius paveikslus“, - teigė ji, kaip atminimo dovanas dailininkams įteikusi atvirukus su Kretingos vaizdais.

Jauniausia plenero dalyvė – kretingiškė Agnė Palilionytė. Merginos paveiksluose – abstrakcijos, iš kitų darbų išsiskyrusios savo koloritu. „Kretinga – mano gimtasis miestas, įaugęs į kraują, pažįstamas taip gerai, kad vaizduoti tam tikras vietas, objektus man buvo neįdomu. Ranka pati diktavo tai, ką apie Kretingą norėčiau pasakyti savo paveikslu“, - savo pasirinkimą aiškino A. Palilionytė.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Virginijus Bizauskas dėkojo organizatoriams, kad šis pleneras menininkams buvo ne tik darbas, bet ir galimybė pamatyti naujas vietas, pažinti dalį Kretingos istorijos. „Sukurti vieningą kolekciją apie Kretingą – itin sudėtinga, nes kiekvieno menininko požiūris skirtingas. Mano darbai – fotografijos. Buvo įdomu pamatyti senąją Kretingą – nuskurdusius pastatus, medinius namus, kurių viena pusė geltona, kita – raudona. Savivaldybei galbūt tai galvos skausmas, o man, menininkui, tai – linksmas ir įdomus atradimas“, - teigė V. Bizauskas.

Kultūros centro direktorius Pranas Razmus pasidžiaugė, kad pirmasis blynas, anot lietuvių liaudies patarlės, neprisvilo: „Viliuosi, kad ateityje tęsime pradėtus darbus, o dailininkų paveikslai paskatins kretingiškius pamatyti ir galbūt priimti kitokį požiūrį į mūsų miestą“.

Dailininkų darbų paroda Vitražo salėje veiks iki rugsėjo mėnesio. Dalį darbų dailininkai padovanos Kretingos rajono kultūros centrui.

Inesa RINKEVIČIŪTĖ

Korespondentė-mokinė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas