Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 14 %
Naktį2°C debesuotumas 69 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laužas pavirto baltu rūmu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2013-06-25

Laukžemės kaimo kultūros namų – buvusio tipinio sovietmečio giganto, neištiko toks liūdnas likimas, kaip Baublių ar Darbėnų kultūros namų, kai šie virto griuvenomis. Atvirkščiai - Laukžemėje šis pastatas atgijo baltu mūru ir papuošė aplink naująją Šv. Andriejaus aikštę besiformuojantį šio kaimo centrą. Trečiadienį buvo surengtos Laukžemės parapijos namų atidarymo iškilmės.

Vizualiai Laukžemės parapijos namai greta įrėmina Šv. Andriejaus bažnyčios įkurtą erdvią aikštę su apaštalo Andriejaus skulptūra bei paminkliniu akmeniu, kuriame iškalti Šventraščio žodžiai, kaip žvejas Andriejus buvo pašauktas tapti Jėzaus mokiniu. Nuotr. – Laukžemės klebonas Vidmantas Gricius su svečiu - Telšių vyskupu Linu Vodopjanovu

Iniciatyvos atkurti Nepriklausomybės pradžioje ištuštėjusį ir nugyventą dviaukštį 600 kv. m ploto Laukžemės kultūros namų pastatą ėmėsi parapijos bendruomenė, vadovaujama kunigo Vidmanto Griciaus.

„Prieš 13 metų šį apgriuvusį statinį Savivaldybės paskelbtame aukcione nupirkome už 22 tūkst. Lt. Pastatas tuomet žiojėjo be langų ir be durų, visa, kas įmanoma, buvo ištampyta, - tvirtino V. Gricius. - Pirmiausiai iš parapijiečių bei geradarių lėšų sutvarkėme pastato išorę, kad jis negadintų bendro vaizdo. O pernai pagal Vietinės veiklos grupės inicijuotą projektą iš Kaimo plėtros programos laimėjome 200 tūkst. Lt šildymo sistemai įrengti ir iš dalinies vidaus apdailos darbams atlikti“.

Pirmame šiandien įspūdingai atrodančio pastato aukšte įrengta didžioji salė, kuri užima apie 150 kv. m ploto – ji atkurta toje pat vietoje, kaip ir buvo pagal pirminį statybos projektą.

„Atnaujinome viską – nuo grindų ligi lubų. Didžiojoje salėje bus įrengta scena, funkcionalus apšvietimas su dieninėmis bei dekoratyvinėmis lempomis, pastatytos kilnojamos kėdės, kurias prireikus galima bus sustumti ir atlaisvinti erdvę“, - apie tai, kaip bus įrengtos patalpos, pasakojo klebonas.

Pirmame aukšte dar įrengta rūbinė bei administracinės patalpos. „O antrame aukšte - katechezės salė, svečių kambarys ir, pagal bažnyčios tvarką, turi būti kunigo gyvenamosios patalpos. Tačiau lėšų tam kol kas neturime, tad antrame aukšte dalis patalpų liks neįrengta“, - sakė klebonas.

Per atidarymą V.Gricius akcentavo, kad tai bus ne tik Laukžemės kaimo, o visos Laukžemės parapijos, kuri vienija 15 aplinkinių kaimų, bendruomenės namai. Čia vyks tikinčiųjų šventės, vaikų mokymai.

Į šventines iškilmes ankstėliau atskubėjusios kaimo močiutės suskubo bažnyčią apeiti ir šalimais jos palaidoto ilgamečio – per 30 metų Laukžemėje tarnavusio klebono Domininko Skirmanto – kapą apšlavinėti. „Turiu keturis kunigėlius: vieną čia palaidotą, dviejų kapelius kapinėse priveizu – rūtų pasodinu, bijūnų atnešu. O ką padarė dabartinis gaspadorius, patys matot – čia jo rėda, prisidėjom tik po litelį, kitą“, - mostelėjusi aikštės ir parapijos namų link, kalbėjo 86-erių Konstancija Gadeikytė.

Į iškilmes atvykęs Telšių vyskupas augziliaras Linas Vodopjanovas pasidžiaugė Laukžemės bendruomenės ir klebono V.Griciaus pastangomis suvienyti apylinkių žmones: „Šiandien kaimo gyvenimo kreivė krinta žemyn: žmonės išsivažinėja - daugelis emigruoja, uždaromos mokyklos, girtuoklystės problema. Todėl šie namai – tai didelio laukžemiškių ūkiškumo pavyzdys, kuris teikia kaimui pagyvėjimo“.

Vyskupas linkėjo darnaus susiėjimo krikščioniškoje bendrystėje bei vienybėje, kad ir ateityje Laukžemėje neliktų tik tuščios šio gražaus statinio sienos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas