Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnai suskilo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-03-10

Du skundai “Pajūrio naujienoms” - vienas anoniminis, į kurį nereagavome, kitas - patvirtintas 32 kūlupėniškių parašais, ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos pranešimas rajono Savivaldybės Švietimo skyriui dėl Kūlupėnų bendruomenės centro “Kūlupėnai” mokyklos salėje vasario 24 dieną surengtos vakaronės.

Skunduose “Pajūrio naujienoms” vakaronės organizatorės - bendruomenės centro “Kūlupėnai” pirmininkė Rima Galuškinienė, klubo “Emocijos” vadovė Aldona Mažeikienė ir seniūno pavaduotoja Birutė Žvinklienė - kaltinamos Kūlupėnų kaimo žmonių priešinimu, kad į renginį sukvietė išrinktuosius. “...mes, eiliniai seniūnijos gyventojai, net nežinojome, kad vyks vakaronė, jokių skelbimų nebuvo, renginys buvo organizuotas slapčia nuo mūsų”. Organizatorėms priekaištaujama, kad į vakaronę nepakvietė klebono, mokyklos direktoriaus, kultūros namų vadovo, saviveiklininkų, kad pasamdė netikusį vakaro vedėją, kuris žarstė nešvankybes. Viename skunde teigiama, jog R.Galuškinienė yra apsišaukėlė, nes jie jos pirmininke nerinko. Kliuvo ir vakaronėje dalyvavusiems rajono Savivaldybės mero pavaduotojui Juozui Mažeikai, kad šis vakarojo ne šiaip sau, o partinės naudos sumetimais - pradėjo konservatorių priešrinkiminę kampaniją.

Organizatorės smerkiamos už tai, kad vakaronėje buvo girtaujama. Mokyklos direktorius V.Kelpša pranešime Švietimo skyriui tvirtina, jog gavęs R.Galuškinienės prašymą surengti mokykloje vakaronę, ją supažindino su Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu, draudžiančiu vartoti alkoholinius gėrimus ugdymo įstaigose ir jų teritorijose. Vakaronės dalyviai, anot direktoriaus ir kitų nepatenkintų švente, ne tik pažeidė įstatymą, buvo pamintos tautos blaivintojo Motiejaus Valančiaus, kurio vardu pavadinta mokykla, vertybės, pasišaipyta iš toje pačioje salėje šv. Mišias švenčiančių tikinčiųjų. Direktorius pranešime pažymi, jog užfiksuotus faktus apie po vakaronės surinktus alkoholinių gėrimų butelius, nuorūkas pateiks tyrimui. Kūlupėniškiai, nepanorėję viešintis, kad neaštrintų priešpriešos tarp dviejų stovyklų, tikino, jog vakaronė tebuvo pretekstas skundams pasipilti. Pratrūko votis, tvinkusi ne vieną dieną.

Išmintis byloja: kvailiai kariauja, protingi ieško galimybių susitarti. Ar pavyks kūlupėniškiams užgesinti nesantaikos ugnį? Štai ką apie kilusią nesantaiką kalba jie patys.

Kūlupėnų seniūnijos seniūnas Algirdas Macius:

- Yra žmonių, kurie neskiria viso kaimo bendruomenės nuo bendruomenės centro “Kūlupėnai”. Centras “Kūlupėnai” yra visuomeninė organizacija, kurios veiklą apibrėžia Savivaldos įstatymas. Šiuo metu “Kūlupėnai” turi apie 100 narių, tarp jų esu ir aš. Sumokėjau ir 20 Lt nario mokestį. Į organizaciją priimamas kiekvienas, pareiškęs norą. Beje, kūlupėniškiai į bendruomenės centrą “Kūlupėnai” rajone susibūrė vieni iš paskutiniųjų, kai daugelyje kitų seniūnijų tokie centrai jau veikė.

Kūlupėnuose gyvena 1900 žmonių, iš jų - 1200 suaugę (pagal rinkėjų sąrašus, turintys balso teisę). Kam nepatinka “Kūlupėnai”, gali kurti dar vieną bendruomenės centrą. Rima Galuškinienė - ne vietinis žmogus. Nepriklauso nei vienai, nei kitai kariaujančioms pusėms. Mokyklos direktorius Kūlupėnuose negyvena, jam trūksta diplomatijos, o tai nepadeda vienyti, o skaldo. “Pajūrio naujienų” tribūna kūlupėniškiams nebuvo būtina. Greitai kviesiuos bendruomenę išklausyti mero ataskaitą, o tuo pačiu ir diskusijai, kaip visiems sutarti. Kūlupėnų seniūnu ramiai dirbau apie 30 metų, tas “sukilimas” kilo pastaraisiais metais. Pritariau Kretingos kultūros centro Kūlupėnų filialo vedėjos Stanislavos Butkevičienės sprendimui išeiti iš darbo, tikėdamasis, kad visa rims. Ir dabar esu įsitikinęs - “pabuntavosim dar, nuleisim garą ir susitarsim”.

Kūlupėniškis verslininkas Stanislovas Butkevičius:

- Žmona darbą turėjo palikti dėl nepakeliamo psichologinio spaudimo. Kai kurios aktyvistėmis tapusios Kūlupėnų ponios, pasijutusios dar ir “didelių” vyrų žmonomis, pradėjo skirstyti kaimo žmones į reikalingus ir nereikalingus, parankius ir neparankius.

Gyvendamas su žmogumi, kaimo kultūros srityje išdirbusiu beveik 30 metų, gerai žinau kultūros darbuotojų darbo specifiką. Žinau, kiek sveikatos kainuoja suorganizuoti gerą kultūrinį renginį, ką reiškia ieškoti rėmėjų, budėti šokiuose, dirbti, kai trūksta aparatūros ir elementarių darbo sąlygų. Labai lengva žmogų apšmeižti, apkaltinti, nubraukti viską, ką jis gero padarė kultūros labui. Galiu patvirtinti, kad žmonai buvo trukdoma dirbti kultūros namų vedėja, jos atžvilgiu buvo rezgamos įvairios intrigos, rašomi skundai, kuriuos ištyrusios komisijos nerasdavo jokių darbo pažeidimų. Dėl nuolat tvyrančios įtampos, priverstinio pasitraukimo iš darbo, žmonai pašlijo sveikata.

Labai gaila, kad ir seniūnas Algirdas Macius nepajudino nė piršto, kad visam tam užkirstų kelią.

Tvyrant tokiai atmosferai Kūlupėnuose, kas bus kita auka: mokyklos direktorius, įgaliotinis, klebonas, o gal seniūnas?

Bendruomenės centro “Kūlupėnai” pirmininkė Rima Galuškinienė:

- Bendruomenės centro “Kūlupėnai” pirmininke mane išrinko šios organizacijos nariai, todėl, kaip pirmininkė, pirmiausia reaguosiu į jų kritiką, kurios lig šiolei nebuvo. Priimu ir visą kitą kritiką. Klausau seniūno patarimų. Kritika, reiškiama per spaudą, kai gyvename vienas šalia kito, man yra nepriimtina. Čia pat susirinkus galima viską išdiskutuoti. Jeigu kažkam mūsų centro veikloje kažkas nepatinka, gali ateiti, pasiūlyti savo sumanymus, idėjas. Aš pirmininke dirbu irgi visuomeniniais pagrindais, atlyginimo už tai negaunu.

Į vakaronę susirinko suaugę žmonės, alkoholiniais gėrimais niekas nepiktnaudžiavo. Aš myliu Kūlupėnus, man rūpi, kad čia visiems būtų gera gyventi.

Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Mažeika:

- Į vakaronę buvau pakviestas ne kaip rajono valdžios atstovas. Atėjau su žmona kaip eilinis kūlupėniškis. Gink, Dieve, jokių partinių reikalų vakarėlyje neturėjau. Beje, Kūlupėnuose lig šiol aš tebesu vienintelis konservatorius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas