Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Linkėjimus miestui surašė žemaitiškai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-06-04
Savaitgalį Kretingoje naujai suskambo erdvė prie Vaidilos skulptūros: čia pirmąkart įvyko rajono vaikų folkloro šventė „Tarškalioka“, skirta ir Tarmių metams, ir Kretingos 760 metų jubiliejui paminėti.

Į Pastauninko tvenkinį buvo paleistas simbolinis laivelis su palinkėjimais Kretingos miestui.

Ši šventė – edukacinio projekto „100 proc. žemaičiai“ viena iš dalių, po kurios dar planuojama surengti dailininkų plenerą, o projektą liepos 6 dieną užbaigs Žemaitės „Trys mylimos“ – statant šį spektaklį Kretingos kultūros centro E.Radžiaus teatro aktoriams talkins ir šios kultūros įstaigos folkloro kolektyvas „Gervelė“.

„Šio projekto tikslas – atkreipti dėmesį į žemaičių tarmę, parodyti jos grožį, svarbą bei tai, kokie kūrybingi yra mūsų krašto žmonės“, - projekto esmę apibūdino jo autorė Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėja etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė.

Tai, kad yra 100 proc. žemaičiai, susirinkę į folkloro šventę įrodė Pranciškonų gimnazijos folkloro ansamblis „Kitep“, Darbėnų gimnazijos etnokultūros būrelis, Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus vaikų ansamblis „Bitinukai“, Vydmantų skyriaus kolektyvas „Žemčiūgele“, Kretingos meno mokyklos tradicinių instrumentų ansamblis, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos kaimo kapela, Simono Daukanto pagrindinės mokyklos etnokultūros būrelis „Žemaitukai“, festivalyje viešėjęs Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos ansamblis „Kėilelė“. Į visumą kolektyvų parengtas programas siejo renginio vedėja Simono Daukanto pagrindinės mokyklos pedagogė Sigita Dirmeitienė. Vaikų folkloro kolektyvai žiūrovą supažindino su tradiciniu lietuvių liaudies muzikiniu, choreografiniu ir pasakojamuoju folkloru, o bendrai kilmei ir tarmei įprasminti į Pastauninką buvo paleistas simbolinis laivelis, tolyn nuplukdęs žemaitiškai surašytus linkėjimus 760 metų mininčiai Kretingai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas