Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kraštietis vienu metu atidarys devynias parodas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-05-17

Palangoje gyvenantis ir kuriantis mūsų kraštietis dailininkas Vytautas Kusas vėl sumanė kūrybinę staigmeną: šiandien, gegužės 17 dieną, vienu ir tuo pat metu - 12 val. – net aštuoniuose Žemaitijos miestuose, tarp jų - ir Kretingos bei Salantų kultūros centruose, bus atidarytos devynios jo tapybos darbų parodos. Tai - naujas Lietuvos rekordas.

Ši gausiausia V.Kuso tapybos bei koliažo paroda, pavadinta „Proveržis 8“, savo kelią pradeda nuo Naujosios Akmenės, - per Akmenę, Mažeikius, Skuodą, Salantus, Plungę ji atkeliaus į Kretingą bei Palangą. Palangoje paroda veiks dviejose vietose: viešojoje bibliotekoje ir kavinėje-galerijoje „Liepa“.

„Pajūrio naujienoms“ V. Kusas tvirtino, jog kiekviename mieste jis eksponuos tuos savo kūrybos darbus, kurių to miesto žmonės dar nėra matę. „Kretingiškiams pristatysiu naujausią savo tapybą ir dalį darbų iš Lietuvos 1000-mečio serijos. Kretingiškiai jau pakankamai gerai žino mano braižą“, - akcentavo iš Žiogelių kaimo, Kretingos r., kilęs 63-jų menininkas.

Tačiau salantiškiams, jis teigė, kaip menininkas prisistatysiąs pirmąkart. „Atvešiu savo darbų miksą, kad žmonės pamatytų, kas aš toks esu“, - juokavo jis.

Naujosios Akmenės meno mylėtojams jis ketina parodyti net 4 į Lietuvos rekordų knygą įrašytus savo kūrinius: ilgiausią – 10,2 m – miniatiūrą, mažiausią – 8x9 mm - knygutę, apie 100 darbų iš Lietuvos tūkstantmečiui skirto paveikslų ciklo. Ketvirtasis rekordas tai – pati paroda, neaplenkusi ir Naujosios Akmenės, kurios atidaryme ketina dalyvauti ir pats dailininkas. O iš ten, aplankydamas kiekvieną miestą, apie 16 val. jis atvyks į Kretingą.

Humoro nestokojantis V.Kusas neslėpė žadąs ir staigmenų. Atvykęs į kiekvieną miestą jis ketina paleisti po 2 balionus su maišeliais, o juose, kaip toj pasakoj – po staigmeną: tas, kas sugaus balioną, gaus ir dovanų – po paties menininko nutapytą paveikslą.

„Esu lyg ambasadorius, primenantis žemaičiams, kad Palanga, kuri šiemet paskelbta Lietuvos kultūros sostine, šį savaitgalį atidaro savo kurortinį sezoną, ir išvien su kitais Žemaitijos regiono miestais švenčia žemaičių krikšto 600-mečio jubiliejų“, - pabrėžė kraštietis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas