|
Kultūra kaime – šventė bendrauti
Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė pasidžiaugė: kūlupėniškiai – imlūs renginių, aktyvūs žmonės, o tai, kad kultūros darbuotojams sekasi kuo puikiausiai sutarti su Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindine mokykla, biblioteka ir bendruomene, tik dar labiau praturtina gyvenvietės kultūrinį gyvenimą.
„Daugybę metų dėliojau skaičius – dirbau buhaltere, o dabar turiu išskirtinę galimybę bendrauti su žmonėmis, juos užimti, dalyvauti saviveikloje. Darbas man – šventė, į kurią einu kasdien, - teigė J.Rimkuvienė, Kūlupėnų skyriui vadovaujanti jau 5 metus. – Pastebiu, jog žmonės mūsų skyriuje labai gerai jaučiasi – kaip namuose: susirenkame, pabendraujame, ir po renginio niekas neskuba skirstytis – žmonės vertina bendrystę“. Kartu su J.Rimkuviene Kūlupėnuose kultūrinį darbą dirba du meno vadovai – Antanas Žvinklys ir Stasys Jucys, kurie, anot skyriaus vedėjos, darbui su meno kolektyvais atiduoda visą širdį. „Štai mūsų estradinis ansamblis „Židinys“ jau turi sukaupęs 12 kūrybinės veiklos metų. Ir nors kolektyvo žmonės keičiasi, jo vadovas Antanas Žvinklys geba išlaikyti meninį ansamblio lygį, repertuarą, kuriame – trys dešimtys dainų. Šis kolektyvas – nuolatinis įvairių švenčių, konkursų dalyvis, žinomas visame rajone ir už jo ribų“, - „Židinį“ pristatė J.Rimkuvienė. Be „Židinio“ A.Žvinklys dar vadovauja ir moterų, ir fokloriniam ansambliams, vokaliniam kvartetui. J.Rimkuvienė kartu su kolegėmis iš Kretingos kultūros centro Birute Laučiene, Diana Žukauskaite, pastebėjusios, jog žmonėms reikia gyvų eilių, gyvos muzikos, sukūrė programą „Kaip sielos aitvarai“. Ją atliekantys vokalinis kvartetas ir skaitovės jau apkeliavo visą rajoną. Ir ši koncertinė programa, anot J.Rimkuvienės, visų pirma ir miela tuo, jog per poeziją, romansus, gitaros muzikos garsus beldžiasi tiesiai į klausytojo širdį, palikdama joje ilgesį to, kas gyvenime yra gražaus.
Kalbėdama apie S.Jucio vadovaujamą liaudiškos muzikos kapelą, J.Rimkuvienė išskyrė du jos svarbiausius bruožus – profesionalumą ir jaunatviškumą. „Kapela jauna tiesiogine šio žodžio prasme – Stasys Jucys ypatingai sugeba į šį kolektyvą pritraukti muzikuojančio jaunimo. Šis, grodamas šalia brandaus amžiaus muzikantų, išsiugdo meilę muzikai, išmoksta susiklausymo, kas labai praverčia gyvenime. O kadangi iš muzikantų ne vienas ragavęs muzikos mokslų, kolektyvui paklūsta ir sudėtingesni kūriniai“, - teigė skyriaus vedėja. Pati ji yra subūrusi ir vadovauja ikimokyklinio amžiaus vaikų būreliui „Mažieji pumpurėliai“ bei senjorų būreliui. Su mažyliais, dar nė į darželį neinančiais, vaikais, kurie mokomi dainų, šokių, ateina ir jų mamos. Joms, anot J.Rimkuvienės, tai – galimybė paįvairinti dienos rutiną, pabendrauti, pasikalbėti apie tuos pačius rūpesčius. „O mūsų senjorai – pavyzdys kaimo jaunimui: ir kaip tarmę saugoti, ir kaip papročius išlaikyti. Turime muzikantų muzikantą Donatą Abartį, kuris daugybę dainų, šokių, žaidimų moka, senjorai susirenka giedoti Kalnų, jiems kasmet rengiame tradicinę popietę. Neteisinga manyti, kad vyresnio amžiaus žmonėms nieko nereikia. Atvirkščiai – svetimėjančioje visuomenėje bendravimas padeda išsaugoti tas tradicijas, kuriomis nuo seno kaimai ir yra stiprūs“, - įsitikinusi J.Rimkuvienė. Jai džiugu, kad Kūlupėnų žmonės – jų gyvenvietėje yra per 900 – visada laukia tradicinės vasaros šventės „Ten, kur Minija teka gražuolė“, kad nuošaly kultūrinio gyvenimo nelieka jaunimas, kad nė viena kultūrinė iniciatyva nelieka be atsako. „Visų pirma, kultūra kaime yra šventė bendrauti. Ir žmonės tą labai vertina“, - pastebėjo J.Rimkuvienė.
|