Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje vėl suoš teatrinis atžalynas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-04-26

Kitą savaitgalį, gegužės 2-4 dienomis, į Kretingą vėl atkeliaus jau daugiau kaip tris dešimtmečius gyvuojantis tarptautinis jaunimo teatrų festivalis „Atžalyno scena“.

Kas dvejus metus rengiamas festivalis mūsų mieste įvyks jau XVI-ąjį kartą. Į jį be garsiausių Lietuvos jaunimo teatrų iš Klaipėdos, Garliavos, Kuršėnų atvyks svečių iš užsienio: dramaturgė Irina Micheičeva iš Maskvos bei kolektyvai iš Permės miesto Urale, Charkovo Ukrainoje ir Rygos. Anot festivalio rengėjos Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vadovės Auksės Antulienės,

į Kretingą laukiama atvykstant apie 150 kūrybingų jaunų žmonių.

„Užsieniečių spektaklius patys esame matę arba daug gero apie juos girdėję. Todėl labai džiaugiamės, kad atvyks favoritais laikomi mūsų bičiuliai slavai ir latviai. O taip pat I.Micheičevos atvykimas mums – didžiulė staigmena, nes patį naujausią savo teatro spektaklį „Labas, rytojau“ sukūrėme pagal jos pjesę. Ši pjesė labai pamėgta Rusijoje, ir autorė apsidžiaugė, gavusi kvietimą pamatyti jos spektaklį ir Lietuvoje“, - kalbėjo A.Antulienė.

Visi kolektyvai – užsienio ir Lietuvos – ketina parodyti naujausius ir jaunimui aktualiomis temomis sukurtus spektaklius, arba tokius, kurie tapę dramaturgijos klasika: „Džonatanas“ pagal R. Bacho „Džonatanas Livingstonas žuvėdra“ ir H. Ibseno „Peras Giuntas“.

Patys atžalyniečiai be pjesės „Labas, rytojau“ dar parodys pačių mažiausių aktorių neseniai sukurtą premjerą Vytauto V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilė“. Šventės svečius savo pasirodymu ketina nustebinti ir kretingiškiai kojūkininkai, Kretingos miesto centre penktadienio vakarą surengdami teatrinį šou su pirotechnikos efektais „Tėkmė“ pagal Žano Mišelio Žaro muziką. „Kas tai bus, nežinau, tačiau visiškai pasitikiu savo kolega Algimantu Verbutu bei jo kojūkininkais“, - neslėpė šventės organizatorė.

Festivalis bus turtingas ne vien mėgėjiškų jaunimo teatrų spektakliais, bet ir profesionalų pasirodymais: pantomimos asas iš Klaipėdos Aleksas Mažonas atveš miniatiūrų spektaklį „Jausmų vitražas“. Taip pat vyks kūrybinės laboratorijos, kur jaunimas, A.Antulienės žodžiais, rengs teatrines improvizacijas, o jų metu labiau susipažins ir galės tiesiogiai pabendrauti.

Jaunimo taip pat laukia folkloro vakaronė su Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro kolektyvo „Alkiukai“ vadove Elena Šalkauskiene, o festivalio uždarymas tradiciškai vyks prie jūros.

Festivalį praturtins A. Antulienės brolio Andriaus Seselsko, Kelmės kultūros centro dailininko-scenografo, grafikos darbų mitologiniais siužetais – iliustracijų knygai „Vilniaus padavimai“ – paroda. „Andrius jau daugel metų yra atžalyniečių bičiulis: jis mums talkina kuriant festivalio scenografiją, afišas, iliustracijas“, - neslėpė A. Antulienė.

Ji taip pat džiaugėsi buvusių atžalyniečių, dabar - jau studentų, kurie pasitiks svečius Vilniuje, parodys įžymybes, pasirūpins ir išlydės juos, pagalba.

Festivalis „Atžalyno scena“ jau daugel metų gyvuoja, pabrėžė režisierė, ir kitų kretingiškių supratingumo bei palaikymo dėka: muziejininkai parodo Kretingos įžymybes, brolis Bernardas Belickas veda ekskursiją po bažnyčią ir vienuolyną, svečius pigiau apgyvendina „Vienkiemio“, o pamaitina „Vyninės“ šeimininkai. „Žinau, ir kurie mokytojai jau laukia festivalio, kad galėtų atvežti vaikus į spektaklius“, - neslėpė režisierė. Kretingos rajono savivaldybė šiam festivaliui skyrė 3,6 tūkst. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas