Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sirgti per šventes išeina namo

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-12-29

Per Kalėdas Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriuje gydėsi tik trys maži vaikai. Vyresnieji šventėms buvo išleisti namo. Jeigu viskas bus gerai ir ligos prie jaunųjų rajono gyventojų nepristos, per Naujųjų metų sutikimo šventę Vaikų ligų skyrius taip pat turėtų būti apytuštis.

Kur buvę, kur nebuvę, Vaikų ligų skyriaus darbuotojos ir mažieji ligoniai susieina prie kalėdinės eglės. Stovi (iš kairės) – slaugytoja Gražina Šeputienė, gydytoja Birutė Vičiulienė ir slaugytoja Vida Mažeikytė. Po egle tupi (iš kairės) Giedrė Vaitkevičiūtė ir Alma Galdikaitė.
Kalėdinės atostogos - ligoninėje

Šešiolikmetė Giedrė Vaitkevičiūtė iš Kūlupėnų į ligoninę pateko pirmą dieną po Kalėdų. Ūmi liga mergaitės neištiko. Gydytoja buvo iš anksto įspėjusi, kad Giedrei per atostogas teks kiek pasigydyt ligoninėje. Taigi jai teko rinktis iš dviejų blogybių – prarasti šventes arba tik atostogas. Ji pasirinko prarasti atostogas.

Giedrės palatos kaimynė yra trylikametė Alma Galdikaitė iš Darbėnų. Ji į ligoninę pateko prieš pat šventes. Tačiau laukiamiausios metų šventės buvo išgelbėtos – gydytojai leido Kalėdas atšvęsti namuose, bet atgal ji sugrįžo antrąją Kalėdų dieną.

Alma prastai jautėsi porą savaičių prieš Kalėdas, bet tyliai kentė – vis dėl tų Kalėdų. Bet švenčių išvakarėse vis tiek nebeištvėrė – teko gultis į ligoninę. Vos atsigulusi mergaitė jau aiškinosi, ar per Kalėdas galės pabūti namuose.

Kalėdų nieku gyvu Alma nepraleistų. Nes tądien susirenka beveik visa gausi mergaitės šeima. Ji yra jauniausia tarp septynių brolių ir seserų. Smagumėlis, kai prie Kūčių stalo sėdasi bent keturi iš septynių vaikų.

Didžiausia pramoga – televizorius ir eglė

Kalėdų ryto, kuomet tradiciškai dalijamos dovanos, Alma nesulaukė – jau per Kūčias ji išdalijo dovanas. Močiutė buvo dar nekantresnė – dovanomis visus apdalijo iš anksto.

Į ligoninę Alma atsivežė domino ir kalėdinių saldainių dėžutę – teprimins namus ir šventes bent saldumynai. Naujųjų mergaitė tikisi sulaukti taip pat namuose, o ligoninė tepalauks, kol pasibaigs taip ilgai lauktos žiemos šventės.

Giedrei Kūčių vakarienė namuose – taip pat šventas dalykas, kai prie stalo susirenka visa šeima. Nors į ligoninę mergaitė pateko po Kalėdų, bet neslėpė liūdesio. Namuose liko šventinės nuotaikos, namuose liko šeimos moterų papuošta eglutė. Važiuodama į ligoninę Giedrė nepasiėmė jokio kalėdinio atributo. Ji tikisi, kad gydytojai namo išleis jau šiandien – bent taip buvo pažadėję.

Atsidūrusios ligoninėje tarpušvenčiu, tuolab moksleivių atostogų metu, mergaitės jautėsi lyg uždarytos ir atskirtos nuo besilinksminančio pasaulio. Todėl didžiausia jų pramoga – televizorius ir ligoninės koridoriuje visu gražumu šviečianti kalėdinė eglė.

Per šventes daugiau apsinuodija

Vaikų ligų gydytoja Birutė Vaičiulienė į darbą atėjo antrąją Kalėdų dieną. Per šešiolika metų gydytoja sakė turėjusi gal tik vienas šventes, kuomet jos rūpestis ir džiaugsmas buvo šeima, o ne sergantys vaikai.

Nors paprastai per šventes skyriuje lieka mažai vaikų, bet medikams tai yra sunkesni budėjimai. Per šventes pasitaiko apsinuodijusių vaikų. Mažesni vietoj kokteilio bus išgėrę vandens, kuriame išsimaišė skalbimo miltelių, vietoje gaivinančio gėrimo – alkoholio, pasmaližiavę piliulių. Paaugliai per šventes paprastai apsinuodija alkoholiu.

Gydytojai pritarė ir slaugytojos Gražina Šeputienė bei Vida Mažeikytė – vaikų mažiau, bet įtampa didesnė, nes žino, kad per šventes į skyrių patenka tie, kuriems reikia skubios pagalbos.

Medikai nedraudžia šventinę naktį lankyti ligonius, kartu sutikti ir Naujuosius metus. Bet tokių atvejų retai tepasitaiko. Dažniausiai giminės ir artimieji mažuosius ligonius aplanko pirmą Kalėdų, Naujųjų metų dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas