Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kolektyvus vertino apžiūrose

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2013-03-26

Antrąjį kartą buvo surengtas Kretingos rajono retro ansamblių ir liaudiškų kapelų apžiūros koncertas. Kūlupėnuose ir Darbėnuose susirinkę 24 kolektyvai varžėsi, kurie pateks į balandį ir gegužę Kretingos rajono kultūros centre vyksiančius koncertus „Kretingėškė polka“ ir „Suskinsiu tau“.

Scenoje – karteniškiai.

Pirmąjį apžiūros koncertą surengė Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyrius. Jo vadovė Jovita Rimkuvienė pasidžiaugė, kad kūlupėniškiai turėjo visų širdis pavasariškai nuteikusį koncertą, kuriame linksmas polkas ir poetiškus romansus atliko 12 kolektyvų – apie 100 dainininkų ir muzikantų iš viso rajono.

Savo kūrinius kūlupėniškiams skyrė Jokūbavo, Kartenos, Laivių, Kūlupėnų, Juodupėnų, Raguviškių, Salantų, Imbarės retro kolektyvai, Raguviškių, Kartenos, Kūlupėnų liaudiškos kapelos, Kartenos folklorinis ansamblis.

„Jau pasibaigus koncertui ir nuvilnijus emocijoms galiu pasakyti, kad per kolektyvų apžiūrą galėjome įvertinti, kaip dirba meno kolektyvai. Jie koncertavo iš visos širdies, parodė tai, ką yra sukūrę geriausio. Kūlupėnuose apžiūra rengiama antrąjį kartą. Šio vieno iš didžiausių kultūrinių renginių laukia visi meno mėgėjai. O ir patiems dalyviams buvo taip smagu, kad ir po kelių valandų muzikos bei dainų dar negalėjome išsiskirstyti – pabendrauti dar susirinkome prie karštos arbatos ir žirnių košės“, - koncerto įspūdžių negalėjo pamiršti J.Rimkuvienė.

Tokios pat peržiūros linksmybės ūžė ir Darbėnuose. Ten vykusioje apžiūroje dainavo ir grojo Darbėnų, Vydmantų, Senosios Įpilties, Rūdaičių, Grūšlaukės, Laukžemės retro kolektyvai, Lazdininkų, Vydmantų, Rūdaičių, Darbėnų, Šukės, Kurmaičių liaudiškos kapelos.

Išklausiusi visus kolektyvus Kretingos rajono kultūros centro komisija svarstys, kurie ansambliai pasirodys retro muzikos ir polkos koncertuose Kretingoje.

Kūlupėniškių retro ansamblis

„Balandžio 13 dieną organizuojame koncertą „Kretingėškė polka“, gegužę įvyks retro muzikai skirtas renginys „Suskinsiu tau“. Rajone yra keliolika Kretingos ir Salantų kultūros centrų skyrių, kiekvienas turi ne po vieną saviveiklininkų būrelį. Todėl peržiūras surengėme turėdami tikslą atrinkti geriausius muzikantus ir dainininkus. Be to, jei nerengtume peržiūrų, būtų du retro ir polkos koncertai, dabar gi turime daugiau, yra proga dalyvauti geros muzikos koncertuose ir rajono gyventojams. Galimybę patekti į baigiamuosius koncertus Kretingoje turės didžioji dalis ansamblių, tačiau silpnesni nepaklius. Šios peržiūros – tarsi egzaminas kolektyvams, pasitikrinimas, kur dar reikia tobulėti“, - sakė saviveiklininkų pasirodymus vertinęs Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

Rinkdama kolektyvus komisija atsižvelgė į koncertų dalyvių muzikalumą, atliekamų kūrinių žanro atitikimą.

„Peržiūros atlieka ir dar vieną vaidmenį: kadangi po jų į koncertus patenka ne visi muzikantai, jie po to dar labiau stengiasi, kad kitais metais būtų profesionalesni. Tai galimybė kelti kolektyvų meno lygį. Šių metų koncertai parodė, kad mūsų rajono ansambliai iš tiesų yra išradingi, turintys meninį skonį, daug dirbantys. Be to, nereikia pamiršti, kad dainuoja ir groja ne profesionalai, o paprasti žmonės, kuriems muzika ir daina yra laisvalaikis ar gyvenimo būdas“, - pastebėjo P.Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas