Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar Kretingos rajono žmonės atšventė Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šią progą gyventojai minėjo patriotiškai, meniškai, sportiškai – rajone ir Kretingoje netrūko šiai šventei skirtų renginių.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistai Kovo 11-ąją paminėjo pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvomis.

Į KRETINGĄ pilietišką ir šventinę nuotaiką atnešė visą Vilniaus gatvę ir Rotušės aikštę užtvindžiusi mokinių, mokytojų bei miestiečių eisena.

Prie Nepriklausomybės paminklo Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingoje pirmininkas Laurynas Puidokas iškėlė valstybės vėliavą, kretingiškius pasveikinę dvasiniai ir rajono vadovai pakvietė į šv.Mišias.

Po iškilmingų šv.Mišių Kretingos kultūros centras kartu su rajono mokyklomis kretingiškiams padovanojo vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncertą „Aš turiu gimtinę“. Žiūrovams koncertavo kelios dešimtys kolektyvų.

Tradiciškai jaunimui Kovo 11 dienos proga buvo surengtas koncertas „Jaunimo apdovanojimai 2012“. Jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė kartu su aktyviausiais rajono mokiniais išrinko labiausiai nusipelniusius jaunuolius bei jaunimo naudai dirbančias organizacijas, įmones.

Renginyje buvo paskelbtos 6 nominacijos, į kurias pretendavo 14 kandidatų. Jaunimo lydere išrinkta Salantų gimnazijos gimnazistė, skautė, Lietuvos mokinių parlamento atstovė Jolanta Beniušytė.

Geriausiu Jaunimo darbuotoju tapo Salantų gimnazijos skautų vadė Aušra Kundrotienė. Jaunimo savanorio titulas atiteko „Apvaliojo stalo“ prezidentei Viktorijai Petkutei.

Jaunimo organizacijos nominacija įteikta Lietuvos moksleivių sąjungai Kretingoje, šiemet į rajoną įsiveržusiai jaunimui skirtais renginiais.

Jaunimo iniciatyva atiteko teatrui-studijai „Atžalynas“, šiemet iškovojusiam ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Jaunimo partnerio titulas įteiktas bendrovei „Kretingos maistas“, visus metus rėmusiai jaunimo renginius bei iniciatyvas.

SALANTŲ kultūros centras šventinius Kovo 11-osios renginius pradėjo dar praėjusią savaitę. Salantų jaunimas išaudė juostą Lietuvai – mokydamiesi senoviško amato, jaunuoliai prisiminė šalies istoriją bei mokėsi pilietiškumo.

Šventinę savaitę salantiškiai užbaigė su trenksmu – Salantuose įvyko kasmetinis šventinis koncertas, kuriame dalyvavo šokių kolektyvai iš Klaipėdos, Kartenos, Kretingos.

ŽVAINIUOSE bendruomenė valstybinę šventę paminėjo mankštindami protus – kaime įvyko šaškių ir šachmatų turnyras.

LAIVIUOSE istorinę dieną kultūros darbuotojai paskyrė jauniausiai kartai – vaikams. „Vaikams surengėme popietę, kalbėjomės apie Lietuvos praeitį ir dabartį. Tai buvo pilietiškumo pamoka jaunajai kartai, kuri gimė laisvoje šalyje ir nepamena istorinių įvykių“, - sakė Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja Stasė Butkevičienė.

BUDRIUOSE kultūros namai didžiausią dėmesį taip pat skyrė vaikams. Pasak skyriaus vedėjos Janinos Lukauskienės, vaikai yra bendruomenės, kaimo, valstybės žiedas, kurį reikia puoselėti ir auginti.

„Šis žiedas turi suvokti, kokią praeitį turi jų šalis. Vaikus reikia auklėti taip, kad jie augtų pilietiški, mylintys savo šalį. Todėl per žaidimus, linksmas viktorinas mažuosius supažindinome su istorija. Be to, turėjome ir dar vieną gražią progą: 10-ąjį gimtadienį šventė kovo 11 dieną gimusi budriškė Eva Eismontaitė“, - pasakojo J.Lukauskienė.

Budriškiai vaikai šventinę dieną vainikavo diskoteka.

BAUBLIŲ gyventojai svarbią Lietuvai datą paminėjo surengę dainų ir poezijos popietę, vėliau bendravo prie arbatos puodelio.

VYDMANTUOSE šventės proga veikė fotomenininko Jono Strazdausko paroda „Žemaitijos rūkai“. Vydmantiškiai Kovo 11-osios išvakarėse atšventė ir kitą jiems svarbų įvykį – jau dešimt metų Vydmantuose veikia moterų klubas „Birutė“.

ŠUKĖS kaimo gyventojai Kovo 11-ąją susirinko į koncertą – jiems grojo svečiai iš Gargždų, kaimo meno mėgėjų kolektyvai.

RŪDAIČIAI šventė kartu su KARTENA. Rūdaičiuose koncertavo mokyklos-darželio „Žibutė“ vaikų choras, vėliau rūdaitiškiai vyrai išvyko į Karteną. Ten muzikantų būrys pasveikino karteniškes moteris. Paminėję Moters dieną karteniškiai Kovo 11-ąją atšventė iškilmingai sugiedoję valstybės himną ir pažiūrėję Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus spektaklį „Trys mylimos“.

Šį spektaklį Kovo 11-osios proga pamatė ir GRŪŠLAUKĖS gyventojai. Jie per šventinį savaitgalį surengė bendruomenės ataskaitinę popietę ir mėgavosi dramos menu.

KURMAIČIŲ teatralai Kovo 11-ąją atšventė kartu su LAUKŽEMĖS bendruomene. Kurmaitiškiai laukžemiškiams atvežė suaugusiųjų dramos teatro spektaklį „Ponaitis“. Laukžemės kultūros namuose taip pat buvo surengta Darbėnų seniūnijos seniūno Edvardo Stalmoko tapybos darbų paroda.

„Turime įdomią istoriją – baigęs mokslus E.Stalmokas savo karjerą pradėjo įsidarbinęs Laukžemės kolūkyje. Tačiau per daugelį metų mes, laukžemiškiai, neturėjome galimybės pasigrožėti jo darbais. Dabar gi ir senesni, ir naujausi darbai pas mus eksponuojami gražios šventės proga“, - džiaugėsi Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja Aida Mikutienė.

KŪLUPĖNAI, minėdami valstybinę šventę, mokykloje surengė grandiozinį koncertą, kuriame pasirodė gabiausi Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokiniai.

„Kovo 11-ąją paminėjome dvejopai – tradiciniu iškilmingu koncertu ir sportinėmis varžybomis. Pagalvojome, kad reikia ieškoti naujų šventės formų. Todėl surengėme šeimų smiginio varžybas. Jų tikslas – stiprinti šeimas, skatinti tėvus bendrauti su vaikais. Juk šeima yra valstybės pagrindas“, - įsitikinusi Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė.

Sportiškai Kovo 11-ąją paminėjo ir JUODUPĖNAI. Kaime įvyko tradicinis stalo teniso turnyras. Jo dalyviai kovojo dėl specialiai Kovo 11-ajai įsteigtos Juodupėnų bendruomenės taurės.

„Renginių stilių reikia kaitalioti – tam tikromis progomis tinka koncertai, kitomis – viktorinos ir panašiai. Kovo 11-ąją orientavome į jaunimą – jaunimui reikia priminti šios dienos prasmę, svarbą mūsų tautai. Sportinės šventės jaunajai kartai labai patinka, todėl varžybos yra vienas iš būdų, kaip kitaip, netradiciškai atšvęsti valstybinę šventę“, - mano Salantų kultūros centro Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė.

RAGUVIŠKIŲ gyventojai Lietuvai savaitgalį skyrė pačias gražiausias dainas – kultūros namuose koncertavo Raguviškių kapela „Žalgiriečiai“, moterų ir merginų vokaliniai ansambliai, solistė Laura Mažionytė.

Šventinius koncertus surengė ir JOKŪBAVO bei DARBĖNŲ kultūros namai. Jokūbaviškiai savo šalį pagerbė dainomis ir poezija, darbėniškiai po šv.Mišių taip pat klausėsi vietos saviveiklininkų bei vaikų koncerto.

KALNIŠKIŲ bendruomenė per Kovo 11-ąją nepamiršo tikintiesiems svarbaus meto. Išgyvendami rimties metą per Gavėnią, Kalniškių gyventojai valstybinę šventę paminėjo giedodami giesmes.

Kovo 11-ąją minėjo ir rajono gimnazijos. Jurgio Pabrėžos gimnazijoje šventė prasidėjo mokyklos kieme, kur pasirodė Lietuvos vėliavos spalvomis pasipuošę gimnazistai. Visą dieną gimnazijoje buvo galima apžiūrėti informacinius stendus, televizoriaus ekranuose buvo transliuojamos su Kovo 11-ąja susijusios nuotraukos, istoriniai faktai.

Darbėnų gimnazija šventės proga pavasariškai pasipuošė, kiekvieną pirmą pamoką mokytojai pradėjo diskusija apie tai, kas yra Kovo 11-oji, kokia jos reikšmė Lietuvai ir kiekvienam žmogui.

Salantų gimnazija šventei specialiai parengė radijo programą, transliavo sveikinimus, per istorijos pamokas buvo demonstruojamas istorinis filmas apie Prezidento Aleksandro Stulginskio tremtį.

Pranciškonų gimnazijos mokinių parlamentas surengė pilietinę akciją – pertraukų metu mokykloje skambėjo tik lietuviška muzika, o iniciatyvūs mokiniai gimnazistams išdalino beveik 400 prie švarkų klijuojamų Lietuvos trispalvių. Vėliau savo žinias apie savo tėvynę gimnazistai pasitikrino Kovo 11-ajai skirtame intelektualiame žaidime „Protų mūšis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas