Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pamokos – ne iš vadovėlio

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kuprinė
  • 2012-12-28

Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos pirmokai nekantriai laukia pasaulio pažinimo pamokų – jų jie mokosi ne sėdėdami mokykliniame suole, o dalyvaudami užsiėmimuose, kuriuos suorganizuoja tėvai.

„Juk tai ir yra geriausios pasaulio pažinimo pamokos – ne iš knygų, paveiksliukų, o dalyvaujant tėvų suorganizuotoje praktinėje veikloje. Tada mokiniai pamoka labiau susidomi, aiškiau supranta jos temą, įgauna patyrimų ir įspūdžių“,- pasisekusiu projektu „Pažink pasaulį kartu su šeima ir draugais“ džiaugėsi pirmokų mokytoja Renata Bumblienė.

R. Bumblienė neslėpė – kai ji dar pavasarį per susitikimą su būsimaisiais pirmokais jų tėvams užsiminė apie idėją dalyvauti ugdomojoje veikloje, pajutusi skeptiškų žvilgsnių. Tačiau dabar tokios nuotaikos nelikę nė lašo: jaudulį atsistoti prieš pirmokų klasę ir jiems vesti pamoką pakeitė azartas bei malonumas dalintis savo žiniomis.

„Tėvai užsidegė šia veikla – dabar patys siūlo savo idėjas, kokius užsiėmimus ar ekskursijas galėtų suorganizuoti“,- sakė R.Bumblienė.

Ji pasakojo, kad tėvai patys pasirenka, kokiomis žiniomis norėtų pasidalinti su pirmokais: Dangiro Rimkaus mama Aušra juos pamokė, kaip iš laikraščio juostelių nusipinti krepšį, Airono Pauliko mama Inga vedė pamoką prie jūros, kur vaikai buvo kviečiami piešti ant smėlio, žaisti judrius žaidimus. Iš mokytojos išgirdę pasakojimus apie daržoves, vaikai jomis galėjo pasigardžiuoti valgydami raudonąją mišrainę, kurią pasigaminti jiems pagelbėjo Kristupo Šiškos mama Daiva.

Kaip atsiranda baldai, pirmokai sužinojo lankydamiesi Domanto Aklio tėvo Donato dirbtuvėse. Ten pirmokai patys, padedami D. Aklio, naudodamiesi baldžiaus įrankiais, sumeistravo spintelę, kuri vėliau papuošė jų klasę.

Mamos su vaikais dalyvavo ir dailės bei technologijų pamokose – kartą pynę Vėlinių vainikus, neseniai jie išmoko sukurti ir adventinius vainikus, kurie prieš šv. Kalėdas papuošė jų namus. „Tikybos mokytoja Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Pagalbos šv. Pranciškaus seserų kongregacijos sesuo Edita papasakojo apie Advento reikšmę, simbolius, o vėliau mamos kartu su savo vaikais pynė adventinius vainikus, kuriuos dekoravo eglės šakelėmis, kankorėžiais, džiovintais vaisiais, cinamono lazdelėmis, kaspinais, įvairiais kalėdiniais papuošimais. Visi vainikai buvo skirtingi ir išties gražūs, originalūs“,- pasakojo R. Bumblienė.

Pirmokų dar laukia ne viena pasaulio pažinimo pamoka – tėvai vienas po kito siūlosi supažindinti su savo profesija, pavyzdžiui, policijos pareigūno, laivų mechaniko, ar pomėgiais, pavyzdžiui, sklandytuvų valdymą. Be to, pirmokams įspūdžių dovanos ir žiemos atostogos – jų tėvai pasistengė suorganizuoti ekskursiją, per kurią jie apsilankys miške ir iš sniege paliktų pėdsakų bandys suprasti, kokių žvėrių takai čia vingiuoja. Na, o pavasarį pirmokai su savo tėvais dalyvaus dviejų dienų stovykloje Palangoje.

R.Bumblienė pasidžiaugė, kad projektas subūrė pirmokų klasės bendruomenę – mokiniams smagu, kad kartu su jais pamokose dalyvauja tėvai, o šiems tai yra galimybė daugiau skirti laiko savo vaikams, pamatyti, kaip jie elgiasi bendraamžių būryje.

„Užsimezgė tvirtas ir draugiškas ryšys tarp vaiko, jo tėvų ir mokytojo. Labiau vieni kitais pasitikime ir drąsiau galime kreiptis pagalbos, jei iškiltų problemų“,- sakė R.Bumblienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas