Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantams dovanojo žodžio, muzikos ir garsų fiestą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2012-12-28

Besibaigiant metams Salantų miesto kūrėjai susiėjo draugėn, kad žodžiu, garsu, spalva ir forma atskleistų kūrybos grožį ir padovanotų savo miestui šventę.

Ekspresyvų žirgų ciklą nutapė Veronika Sendrauskaitė iš Jakštaičių kaimo.

„Tai – tradicinis renginys: prieš ketverius metus pirmąkart nusprendėme sukviesti kūrėjus pabūti kartu, pasidžiaugti tuo, ką gražaus jie yra sukūrę, ir paraginti, kad pasidalintų su kitais. Renginys pavyko, todėl nusprendėme jį paversti tradicine švente „Žodžiu, garsu, spalva, forma“, - kalbėjo Salantų kultūros centro meno vadovė Alma Preibienė.

Žodinės kūrybos, tapybos ir drožybos, floristikos meno puoselėtojai bei muzikantai, pakvietę savo kūrybos gerbėjus į Salantų kultūros centrą, visą vakarą kūrė geras emocijas ir jomis šildė susirinkusiuosius.

Kultūros centras tąvakar skambėjo nuo gitarų muzikos. Tikrą koncertą padovanojo Salantų meno mokyklos gitaristų ansamblis, vadovaujamas mokytojo Evaldo Pučkoriaus. Savo kūrybos dainų pagrojo Greta Zajančauskaitė ir Diana Donauskaitė.

Vaclovas Kaubrys gitara atliko smagių savo kūrybos dainų, nuo jo neatsiliko taip pat gitara grojęs Arnoldas Domarkas ir padainavo paties sukurtą pamėgtą dainą „Gluosniai“. Stanislovas Gailius savo mėgstama koncertina plėšė smagią polką.

Į poetinius apmąstymus susirinkusiuosius pakvietė žodžio meistrės: Aldona Anužienė, Virginija Jonkienė, Adelė Semenavičienė ir Vanda Tamulienė, kurios paskaitė savo kūrybos eilių.

Salantiškiai akis ganė tarp parodos eksponatų: Ainos Brazdeikienės sukurtų floristikos paveikslų, savo drožinių atvežė medžio meistras iš Imbarės Augustinas Zaleckis bei Veronika Sendrauskaitė, kuri labiausiai nustebino ne drožybos, bet naujausiais tapybos darbais. Itin įspūdingas jos paveikslų ciklas, vaizduojantis žirgus. Šis įstabus gyvūnas jos paveiksluose dažniausiai gyvena pagautose šuolio akimirkose ir alsuoja ekspresija.

Šventės pabaigoje salantiškiams buvo pateikta staigmena: fagoto muzikos mylėtojas ansamblio „Vilniaus fagotynas“ ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas Šarūnas Kačionas atvežė dokumentinę kino juostą apie įžymią aktorę Eugeniją Pleškytę. Tai buvo vienas iš Vilniuje surengto TATA festivalio renginių, o Salantai – pagal eilę trečiasis miestas, kuriame buvo pristatytas šis filmas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas