Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkvėpimo ir pilnatvės – iš Šventosios šeimos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2012-12-28

„Tam, kad sutuoktinių poros galėtų atnaujinti santuokos įžadą ir gauti kunigo palaiminimą, nebūtina laukti vestuvių - sidabrinių ar auksinių - jubiliejaus. Jos tai gali padaryti kasmet per Šventosios šeimos šventę“, - tvirtino Kretingos katalikų parapijoje vykstančio „Santuokos kurso“ koordinatorė Aušra Mizgirienė.

Sutuoktinių poros bendrai išklauso paskaitos, o po to svarbias temas gvildena tik dviese, prie atskirų stalų.

Suvažiuos į Žemaičių Kalvariją

Šv. šeimos diena įprastai švenčiama pirmąjį sekmadienį po Kalėdų, šiemet - gruodžio 30-ąją. „Ši šventė yra svarbi kiekvienai katalikiškai šeimai, nes Marija, Juozapas ir Kūdikėlis Jėzus – tai šeimos gerovės, meilės bei pilnatvės simbolis, iš kurio kiekviena šeima gali pasisemti įkvėpimo ir stiprybės. Todėl šią dieną tikinčios šeimos, nepaisant, kiek metų pragyveno kartu, yra raginamos atnaujinti santuokos pažadą“, - akcentavo A.Mizgirienė.

Visame pasaulyje sutuoktinių poros šią dieną kviečiamos švęsti kartu. Todėl šį sekmadienį didžiulė šventė rengiama Žemaičių Kalvarijoje: 12 val. Marijos Krikščioniškų šeimų Karalienės bazilikoje Kretingos parapijos poros kartu su kitomis Lietuvos šeimomis galės atnaujinti santuokos įžadus. Šeimos šventė su įžadų atnaujinimu gruodžio 30 dieną 12 val. taip pat rengiama ir Palangos bažnyčioje.

„Kretingos parapijoje ši tradicija buvo pradėta prieš dvejus metus. Jos iniciatorius - tuometinis klebonas brolis Linas Vodopjanovas, kuris ypatingai siekė stiprinti šeimą, kėlė jos vertybes: jeigu santuoka tvirta tikėjimu, tikino jis, tai santykiai gerai klostosi visose šeimos kartose – tėvų, vaikų, senelių“, - teigė A.Mizgirienė.

Brolis Linas ėmėsi iniciatyvos surengti šiemet jau trečius metus vykstantį „Santuokos kursą“, - pirmus dvejus metus tuo rūpinosi pats. Nuo pernai, kai buvo paskirtas Telšių vyskupu augziliaru, šios veiklos vairą jis perdavė A.Mizgirienei, teologijos magistrei, mokslus baigusiai JAV, Ohajo valstijos Stiubenvilio pranciškonų universitete.

Skirti laiko vienas kitam

Šiųmetinį „Santuokos kursą“ lanko 35 kretingiškių sutuoktinių poros, santuokoje gyvenančios nuo vienerių iki 25-erių metų. Sutuoktiniai renkasi kas dvi savaites Šv.Antano rūmų Teatro studijoje: kiekviena pora sėda prie atskiro stalo – itin svarbu turėti savą erdvę – ir bendrauja tik tarpusavyje. Pirmiausiai DVD formate išklauso ilgamečių šio kurso konsultantų Silos ir Nikio Lee iš Didžiosios Britanijos paskaitos, o po to abu vykdo užduotis.

Anot A.Mizgirienės, septynių susitikimų kursas yra parengtas taip, kad pora įgyja galimybę panagrinėti tarpusavio santykius ir situacijas, kurių įprastai kasdieniniame gyvenime neaptarinėja. Sutuoktiniai išklauso temas apie konfliktų sprendimą, atleidimo galią, santykius su uošviais ir artimaisiais, intymų gyvenimą, veiklią meilę ir pan.

„Tai leidžia sutuoktiniams geriau pažinti vienas kitą, - dirbant tarpusavyje, nieko nereikia paviešinti, ir dėl to šis „Santuokos kursas“ ypač patinka vyrams. Užduotis galima pratęsti ir namuose. Pabrėžiama, kad porai svarbu išlaikyti prasmingus pasimatymus: bent 2 val. per savaitę skirti vienas kitam: ne kalboms apie vaikus, darbą ar problemas, bet - savo santykiams. Tai būtina santuokos gyvybei palaikyti“, - pabrėžė A.Mizgirienė.

Gina nuo priešiškos aplinkos

„Santuokos kurso“ branduolį sudaro tos parapijiečių šeimos, kurios ir ligi šiol buvo aktyvios: iki 10 tokių porų rinkdavosi į maldos grupes, tačiau plačios veiklos nevykdė.

„Broliui Linui paskatinus, pradėjome organizuoti ciklinius susitikimus: nuo šiol bendraminčiai renkasi pasidalinti ir vieni kitus palaikyti. Mes pamatėme, kad įmanoma gyventi santuokoje, nors aplinka kasdien diktuoja antraip – stengiamasi įteigti: jei nėra meilės, keisk ir laužyk santykius“, - mintį pratęsė A.Mizgirienė.

Į „Santuokos kursą“, jos žodžiais, yra kviečiamos ir ką tik susituokusios poros, kurios ligi tol lankė Sužadėtinių kursus. Katalikų bažnyčioje dėmesys šeimai prasideda nuo sužadėtinių rengimo santuokai: pabaigę tą programą, dauguma jaunavedžių nori toliau tęsti savęs pažinimo šeimoje mokymus.

Kretingos katalikų parapijoje mokymus sužadėtiniams, be Aušros ir Andriaus Mizgirių, dar veda savanorių poros: Anastasija ir Saulius Šopagos, Reda ir Mindaugas Čičiūnai, Gaivilė ir Irmantas Tamašauskai, Vija ir Arūnas Srėbaliai, talkina klaipėdiečiai Dalina ir Vitalius Kuprėnai bei gargždiškiai Sigita ir Alvydas Juškevičiai.

Šiemet „Santuokos kursą“ Lietuvoje paremia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, skirdama lėšų parapijų Šeimos centrams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas