Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laimėtą paršelį padovanojo mamai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Tradicijos
  • 2012-12-28

Pasibaigė šventinis „Pajūrio naujienų“ žaidimas, kurio metu buvo galima laimėti kiaulaitę. Ji šiemet svėrė 29 kg 150 gramų. Nė vienas iš pustrečio šimto spėjimų nebuvo tikslus. Tačiau du spėjimai buvo arčiausiai teisingo atsakymo. Kretingiškė Ramunė Grikštaitė ir Jonas Stasiulis iš Tolių kaimo spėjo, kad kiaulaitė svers 29 kg 100 gramų.

Ramunė Grikštaitė garde apžiūrėjo laimėtą prizą – kiaulaitę, kurią vėliau išvežė pas mamą į Rūdaičius.

Tradiciškai laimėtojai nusprendė, kad paršelio nesidalins, tačiau trauks burtus. Atvykti negalėjusiam J.Stasiuliui atstovavo svainis iš Kretingos Albertas Jadinkus. Vyras džentelmeniškai leido burtų lapelį pirmai traukti R.Grikštaitei. Jai sėkmė ir nusišypsojo.

„Svainiui patariau, kokį svorį rašyti, už jį ir lapelį ištraukiau. Jei pats būtų galėjęs atvykti, gal tada ir sėkmė būtų nusišypsojusi. Dabar teks laimę bandyti kitąmet“, - pralaimėjęs loteriją kalbėjo A.Jadinkus.

O štai R.Grikštaitė nė akimirkai nesuabejojo savo sėkme – sakė visą laiką tikėjusi, kad kiaulaitė tikrai atiteks jai.

„Jau kai pranešė, jog esu viena iš tų, kuri buvo arčiausiai tiesos, spėjant kiaulaitės svorį, pagalvojau, kur reikės prizą dėti, kai jį laimėsiu. Gyvenu Kretingoje, bute, tačiau esu kilusi iš Rūdaičių. Pagalvojau, kad kiaulaitė bus puiki kalėdinė-naujametinė dovana mano mamai. Seniau gyvenome ūkiškai, be to, mamai ir turiu būti dėkinga, kad sudalyvavau „Pajūrio naujienų“ loterijoje“, - įsitikinusi R.Grikštaitė.

Ji prisiminė, kad „Pajūrio naujienas“, kuriose buvo išspausdinta paršelio anketa, jai paliko į svečius užsukusi mama. „Kadangi anketa buvo po ranka, sugalvojau ją užpildyti. Užpildžiau ir pamiršau – sėdėdama prie stalo išmarginau raštais ir jau buvau bemetanti lauk. Tačiau beimant laikraštį atsivertė būtent tas puslapis, kuriame buvo įrašytas mano spėjimas. Bet galutinei sėkmei galėjo sutrukdyti mažas atsitiktinumas. Anketos vis neprisiruošdavau nunešti į redakciją. Paprašiau savo draugo, tačiau jis pasakė, kad turėčiau tai padaryti pati – gal bus sėkmingiau. Tad iškarpą su spėjimu į redakciją nunešiau tik paskutinę dieną“, - pasakojo 31-erių moteris, šiuo metu su gyvenimo draugui Roku auginanti beveik trijų mėnesių sūnų Edviną.

R.Grikštaitė juokavo, kad tai, jog ji atspėjo kiaulaitės svorį, – tikras pokštas.

„O kur aš ją būčiau dėjusi, jei mama negyventų kaime? Nors užaugau kaime, su žemės ūkiu neturiu nieko bendra. Mano tikslus spėjimas – tikras sėkmės pavyzdys“, - tikino R.Grikštaitė, dirbanti dailės mokytoja ir Vilniaus dailės akademijoje apsigynusi baldų dizainerės diplomą.

„Pajūrio naujienų“ kiaulaitė – ne pirmasis kretingiškės prizas, laimėtas loterijoje. Prieš keletą metų R.Grikštaitė viename televizijos žaidime išlošė automobilį. Ir tada į sėkmę ją atlydėjo lemtingi atsitiktinumai.

„Kiaulaitės svorį spėjau tik vieną kartą ir atspėjau. Panašiai ir su loterijos bilietais. Perku juos retai. Prieš trejetą metų turėjau išvažiuoti į parodą Vilniuje. Tačiau išvykti nepavyko. Pagalvojau – jei taip nepasisekė, gal bent loterijos bilietą nusipirksiu. Parduotuvėje jau stovėjau prie kasos ir būčiau nuėjusi, bet pardavėja sako – gal bilietą? Netrukus paaiškėjo, kad pasiūlytas bilietas man padovanojo automobilį. Jo man labai reikėjo, nes dirbu Baublių mokykloje, reikia važinėtis, todėl mašinai jau kurį laiką taupiau pinigus. Juokaudama sakau, kad paršelio man taip pat labai reikėjo – juk prieš laimėdama jį dar neturėjau dovanos mamai. Dabar galės pasiauginti, o laikui atėjus - ir mane pavaišinti naminiais kiaulienos gaminiais“, - laimėjimu džiaugėsi R.Grikštaitė.

Jos laimėtas paršelis – jau penktą kartą „Pajūrio naujienų“ surengto konkurso prizas. Prieš tai „Pajūrio naujienų“ paršeliai buvo auginami ir fermose, ir ūkiuose. Šį kartą svorį atspėti buvo ne taip lengva – paršelį savo ūkyje auginę kretingiškiai jį šėrė ne vien tik kombinuotu, bet ir naminiu pašaru.

„Pajūrio naujienų“ redakcija per tris savaites sulaukė 249 spėjimų, kurie atkeliavo net iš Palangos, Klaipėdos ir viso Kretingos rajono: Senosios Įpilties, Vaineikių, Budrių, Žadeikių, Žvainių, Kalgraužių, Pelėkių, Kretingsodžio, Kartenos, Dupulčių, Jokūbavo, Joskaudų, Kalniškių, Užpelkių, Asteikių, Jakštaičių, Juodupėnų, Pryšmančių, Baublių, Rubulių, Vydmantų, Lazdininkų, Nausėdų, Imbarės, Plokščių, Alkos, Grūšlaukės, Skaudalių, Šukės, Darbėnų, Padvarių, Martynaičių, Kumpikų, Kurmaičių, Žadeikių, Žutautų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas