Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-2°C debesuotumas 100 %
Naktį-3°C debesuotumas 60 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per šventą Andriejų pašventino atminimo lentą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2012-12-04

Pirmąjį Advento sekmadienį Laukžemės parapija, tradiciškai švęsdama savo globėjo – šventojo Andriejaus – iškilmę, pašventino atminimo lentą. Ši atminimo lenta – tarsi pabaigtuvių vainikas šiemet prie Laukžemės bažnyčios sukurtai Šv.Andriejaus aikštei.

Laukžemės parapijos klebonas Vidmantas Gricius per iškilmes priminė, jog kiekviena parapija turi savo globėją. Prieš 370 metų šių vietovių gyventojai, pastatę pirmąją bažnyčią, savo globėju pasirinko Jėzaus mokinį – šv.Petro brolį apaštalą Andriejų. Savo kryžiaus auka šv.Andriejus tarsi susivienijo su Mokytoju: jis, kaip ir Kristus, buvo nukankintas ant kryžiaus. Apaštalas Andriejus buvo žvejas, todėl yra laikomas ir žvejų globėju.

„Gali būti, kad nemažai Laukžemės žmonių čia vertėsi žvejyba. Kaimo apylinkės nuo jūros buvo supamos pagoniško krašto, todėl Laukžemės bažnyčia tapo savotiška tikėjimo citadele Žemaitijos pakraštyje. Žmonės čia nuo seno pamilę savo bažnyčią, todėl norėjosi kažkaip ypatingai įprasminti jos globėją šv. Andriejų“, - kalbėjo V.Gricius.

Jo žodžiais, parapijiečių pastangomis ir už geradarių paaukotus pinigus šią vasarą buvo sutvarkyta aikštė ir sukurta 3 m balto granito skulptūra, vaizduojanti su savuoju kryžiumi suaugusį šventąjį.

Sulaukę tradicinės savo globėjo šventės, įprastai švenčiamos pirmąjį Advento sekmadienį, laukžemiškiai tarsi atšventė ir aikštės tvarkymo pabaigtuves: apie sutvarkytą savojo kaimo centrą praneš ne vien žydrai baltas bažnyčios kuoras, iš tolo švytinti aikštė bei parapijos rūmai, - apie žmonių pastangų įprasminimą nuo šiol liudys ir atminimo lenta.

Pašventinti šią lentą parapijos klebonas V.Gricius pakvietė savo bičiulį Klaipėdos universiteto Katechetinės katedros vedėją monsinjorą Arvydą Ramoną. Per šv. Mišias bažnyčioje giedojo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos jaunimo choras „Benedicamus“, kuriam vadovauja chorvedė Gražina Ribokaitė.

Šventėje dalyvavo Šv. Andriejaus aikštę suprojektavusi architektė Daliūtė Saveikienė, skulptūros autorius Arūnas Sakalauskas bei Šventosios bažnyčią freskomis ištapęs dailininkas Juozas Vosylius. Padėkos žodį už urbanistinio Laukžemės centro sutvarkymą klebonui V.Griciui bei aikštės kūrėjams tarė Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas ir Kretingos rajono vicemeras Vytautas Ročys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas