Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kipre – tautinio tapatumo pamokos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2012-11-23

Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ šokėjai dar tebegyvena įspūdžiais, kurių jie patyrė Kipre įvykusiame VII tarptautiniame folklorinių šokių festivalyje. Jame be Lietuvos ir Kipro šokėjų savo pasirodymus surengė Latvijos, Ukrainos, Kroatijos, Graikijos, Gruzijos, Armėnijos, Čekijos atstovai.

Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ pasirodymą Kipre lydėjo ir smuiko, tūbos, akordeono, birbynių muzika, kurią atliko meno mokyklos mokytojai.

„Ratilėlio“ vadovė Živilė Adomaitienė įsitikinusi: kiekviena išvyka yra svarbi ne tik vaikų motyvacijai, bet ir tautinio tapatumo suvokimui.

„Eisena nešant Lietuvos vėliavą, svetimšalių dėmesys mūsų tautiniam kostiumui, kuris visada tarp kitų šalių išsiskiria skoningu spalvų deriniu, sukelia natūralų pasididžiavimo savimi, savo šalies kultūra jausmą. Festivaliuose, konkursuose šokėjai pajaučia savo išskirtinumą, kuris įsitvirtina vaikų sąmonėje ilgam laikui“,- teigė choreografė.

Festivalis vyko trečiame pagal dydį Kipro mieste - įžymiame kurorte Larnake. Labai gerai, Ž.Adomaitienės žodžiais, organizuoto renginio, kurį finansuoja valstybė ir per kurį jo dalyviai nuolat jautė miesto valdžios dėmesį, tikslas – paįvairinti kurorto kultūrinį gyvenimą, kad būtų pritraukta kuo daugiau turistų, poilsiautojų. Festivalio dalyvių buvo paprašyta parengti skirtingas pusvalandžio trukmės programas, o koncertai vis kitose vietose vyko kiekvieną dieną. Visus koncertus lydėdavo ilgos kalbos, sveikinimai, padėkos, apsikeitimas dovanomis – tai, pasirodo, kipriečiams yra labai svarbu.

„Mūsiškiai šokėjai išsiskyrė jaunatviškais, energingais šokiais, atlikimo technika. Įdomios buvo ukrainiečių ir mūsų kaimynų latvių programos – visų trijų valstybių atstovai išgirdome labai gerų įvertinimų, šiltų atsiliepimų“, - įspūdžiais iš Kipro dalinosi „Ratilėlio“ vadovė.

Per festivalį buvo surengta ir jame dalyvaujančių šalių tautinio kostiumo paroda. Taigi ir lietuvaičiai į Kiprą vežė parodyti mūsų krašto tautinį kostiumą. Kuo gi jis išsiskyrė iš kitų?

„Mūsų tautiniame kostiume yra labai daug rankų darbo: rankomis siuvinėtos palaidinės ir prijuostės, rankinėmis staklėmis austos juostos, medžiagos, iš kurių siuvami kostiumai, – visa tai kitose šalyse yra labai vertinama, ir šis mūsų išskirtinumas atspindi tautos nagingumą, skonio turėjimą, gebėjimą derinti spalvas. Vienintelė problema – kad mūsų kostiumas sunkiai tilpo ant manekeno, tad turėjome progos pajuokauti, jog lietuvaitės – iš prigimties lieknos ir gražios moterys“, - patyrimus apibūdino Ž.Adomaitienė.

Jos vadovaujamos studijos šokėjai turėjo laiko pasimėgauti ir kurorto teikiamais malonumais, pasidžiaugti šilto klimato gamta, maudynėmis jūroje, ekskursijomis po Larnako apylinkes, kas lietuviško rudens fone dar labiau sustiprino patirtus įspūdžius.

Šiuo metu Kretingos meno mokyklos šokėjai jau rengiasi jubiliejinei 2014 metų Dainų šventei, ir jau lapkričio pabaigoje Vilniuje pristatys naują savo vadovės šokį „Ei, džium!“. Tai – jungtinis šokis, kurį šoka pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas ir jaunučiai. Planuojama ir kelionė į Vokietiją, kur vienoje mokyklų įvyks meno bei muzikos mokyklų festivalis, o vasaros išvykų maršrutai paaiškės tik kitiems metams prasidėjus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas