Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-2°C debesuotumas 100 %
Naktį-3°C debesuotumas 60 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaimas išskirtinio grožio veidu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-11-20

„Esu gražus ir didelis Laukžemės kaimas. Langų akimis žiūriu į pasaulį ir į jus, mieli kaimo žmonės. Ir kas gi jūs būtumėt be manęs, ir kas gi aš būčiau be jūsų“, - šie žodžiai buvo pasirinkti šventės, kuri praėjusį savaitgalį buvo surengta paminėti Laukžemės bendruomenės 5 metų veiklos sukaktį, įžangai.

Ansamblis „Žiburys“ pasipuošė naujais, iš projekto lėšų pasiūdintais, scenos kostiumais.

Bendruomenė - veikli ir stipri

Laukžemė darbščių ir energingų žmonių dėka per pastaruosius metus tapo itin gražiu, savo veidą turinčiu kaimu. Žmones iš tolo pasitinka šviesi Šv.Andriejaus bažnyčia, greta jos – renovuotas baltas parapijos namų rūmas. Šiuos abu kaimo prieigose iškilusius statinius praėjusią vasarą sujungė erdvi aikštė su šv. Andriejaus – kaimo ir visos parapijos globėjo – skulptūra, sukurta klaipėdiečio menininko Arūno Sakalausko.

O švęsti jubiliejų laukžemiškiai taip pat rinkosi į renovuotus bendruomenės namus, įkurdintus buvusios mokyklos antrame aukšte.

„Iš tiesų Laukžemės bendruomenė gimė 2007-ųjų liepos 24 dieną. Tačiau vasarą turėjome kitų svarbių renginių – šv. Andriejaus skulptūros bei skvero atidarymo iškilmes, tradicinę savo kaimo šventę – Žolinę. Todėl bendruomenės mažojo jubiliejaus šventimą atidėjome vėlesniam laikui, kai po vasaros nusistovi gyvenimas ir žmonės sugrįžta į gimtus namus“, - kalbėjo vienerius metus už bendruomenės vairo stovinti Kretingos kultūros centro Laukžemės skyriaus vadovė Aida Mikutienė. Ligi tol ketverius metus bendruomenei vadovavo laukžemiškė Genutė Narkienė.

Laukžemės bendruomenė, pasidžiaugė abi jos pirmininkės, nuo pat įsikūrimo – veikli ir stipri. „Tūkstantį kartų kalbamės, sprendžiame, diskutuojame, kol surandame tokį sprendimą, kuris priimtinas visiems, - akcentavo jos. – Bendruomenės tikslas – ieškoti finansavimo, sprendžiant svarbias kaimo gyvenimo problemas. Ir ligi šiol mums tai puikiai sekėsi“.

Burtis skatino kelio problema

„Pagrindinis postūmis susiburti bendruomenei ir imtis konkrečios veiklos buvo Darbėnų-Laukžemės kelio problema. Miškininkas Rimantas Kviklys skatino mus vienytis ir imtis iniciatyvos, kad kelias būtų paklotas asfaltu.

„Mokykloje prie apvaliojo stalo nusprendėme pasiryžti veikti kartu. Išsirinkome bendruomenės tarybą, kurią sudarė: Laimutė Karčiauskienė, Marius Mažonas, Valerijus Michalkovskis, Aida Mikutienė, Lina Venckūnienė ir aš, - pirmuosius veiklos žingsnius prisiminė G.Narkienė. – Surašėme raštus Susisiekimo ministerijai, Kelių direkcijai, Klaipėdos regiono keliams, Kretingos rajono savivaldybei ir pradėjome minti kelius. Savo pasiekėme – pernai 6 km žvyrkelį paklojo asfalto danga“. Bendruomenės iniciatyva sutvarkyta kaimo centre buvusi griuvena – pieninės statinys, įrengti informaciniai stendai, atnaujintas gatvių apšvietimas.

Laukžemės princesė (Monika Mikutytė) ir princas (Saulius Bauža) įnešė bendruomenės namų lentą, kuri bus tvirtinama prie įėjimo.

„Mūsų tikslas – dirbti kartu, ieškoti tarpusavio supratimo bei sutarimo, kad būtume vieni kitiems nors menkiausia atrama kasdienybėje, kad kartu puoselėtume aplinką ir kurtume kaimo grožį“, - akcentavo A.Mikutienė.

Laukžemė – ko gero, vienintelis kaimas Kretingos rajone, kur yra išrinkti gatvių seniūnaičiai: Aušra Urbelienė, Larisa Danielienė, Elena Venckienė, Alma Diliautienė ir Odeta Eglynienė yra 13 Laukžemės gatvių, Živilė Rupšienė – Sudėnų ir Jurgita Šilgalienė Pelėkių kaimų seniūnaitės.

„Man pačiai nereikia bėgioti pas gyventojus. Su jais kontaktuoja seniūnaitės - išnešioja skrajutes, praneša apie įvykius, surenka informaciją apie problemas“, - sakė A.Mikutienė.

Įgyvendina svarius projektus

Laukžemėje ir 14 aplinkinių kaimų gyvena apie 240 žmonių, bendruomenė sieja 67 narius. Jos artimiausia vizija – pabaigti sutvarkyti bendruomenės namus. Tam iš Kaimo plėtros LEADER programos jau buvo gauti 88 tūkst. Lt. Už tuos pinigus pakeisti langai, atnaujintas stogas, įrengtas sanitarinis mazgas, nupirktos salės kėdės bei projektorius.

„Kitame šios programos etape turėtume gauti dar 50 tūkst. Lt. Už šias lėšas pakeisime likusius langus, įrengsime kabinetus, įsigysime sporto inventoriaus“, - A.Mikutienė pabrėžė, kad bendruomenės namai – atviri visokio amžiaus bei pomėgių žmonėms. Saviveiklą mėgstantys laukžemiškiai lanko mišrųjį ansamblį „Žiburys“, kuriam vadovauja Alvydas Višinskis, o šokėjai – L.Karčiauskienės vadovaujamą šokių kolektyvą.

Bendruomenės pastangomis buvo parengti vienodos gatvių pavadinimų lentelės bei numeriai. Bendruomenė turi dizainerės Redos Serapinienės sukurtą logotipą, vaizduojantį jos augimą simbolizuojantį medį, o per vakaronę buvo pristatyta ir bendruomenės namų lenta.

Nusilenkė kaimo žmonėms

„Veikti mus skatina žinojimas, kad niekas nieko už mus nepadarys. Todėl man gera šįvakar kalbėti apie žmones. Leiskite jums žemai nusilenkti ir padėkoti už jūsų triūsą ir supratimą“, - per šventę dėkojo A.Mikutienė, pabrėždama, kad kaimo grožį Laukžemėje išvien kuria bendruomenė, kultūros namai ir parapija.

Ji pasidžiaugė, jog išvien dirbdami rengia kasmetinę Žolinę, kurios metu pagerbia auksinius bei deimantinius jubiliejus atšventusius sutuoktinius bei gražiausiai savo namų aplinką puoselėjančius žmones. Šiųmetinė naujovė – pagerbti ir naujagimius bei jų tėvus, auginančius atžalas savo kaime.

„Laukžemė yra parapijinės bendruomenės, kuri vienija 14 aplinkinių kaimų, centras. Džiaugiuosi, kad žmonės čia – aktyvūs, imlūs grožiui. Išvien su jais lengva ir gera dirbti bei kurti gražią kaimo aplinką“, - akcentavo šventėje dalyvavęs Laukžemės parapijos klebonas Vidmantas Gricius.

O šventę be savojo kaimo saviveiklininkų praturtinęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų Mindaugo Rojaus bei Loretos Ramelienės koncertas buvo skambanti dovana, meno saitais darsyk susiejusi visą kaimo bendruomenę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas