Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ir vėl kviečia „Grok, žemaiti!”

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2012-10-30

Liaudiškos muzikos mėgėjus lapkričio 10 dieną Kretingos kultūros centre vėl suburs tradicinė kapelų šventė „Grok, žemaiti!“.

„Tai – populiarumo neprarandanti šventė, be pertraukų rengiama nuo 1992 metų“, - teigė šios šventės sumanytojas Kretingos kultūros centro direktorius kapelos „Lakštingelė“ vadovas Pranas Razmus, pasidžiaugęs, jog kasmet į šią šventę pavyksta pakviesti ir naujų, dar žiūrovui nepažintų kolektyvų.

Pirmą kartą šventėje dalyvaus Estijos Polvos miesto kapela „Heino tartes ir draugai“. Anot P.Razmaus, šis kolektyvas yra įdomus tuo, jog groja tipiniais estų instrumentais, kuriuos gamina pats kapelos vadovas.

„Kad iš arčiau susipažintume su šiais instrumentais – tai kažkas panašaus tarp bandonijos ir armonikos, - mūsų krašto kapelų vadovams surengsime seminarą. Ką gali žinoti, gal kas nors ateityje sugalvos išbandyti šiuos instrumentus, o jeigu ir ne, vis dėlto neprošal bus praplėsti savo akiratį“, - įsitikinęs P.Razmus, atkreipęs dėmesį, jog kapela iš Estijos šventės išvakarėse surengs ir atskirą koncertą Raguviškiuose.

Jau ne pirmą kartą į kapelų šventę kviečiami du kolektyvai iš Latvijos – Vaidilutės ir Broniaus Indrelių šeimos kapela iš Rygos bei Jekabpils miesto kapela „Kreicburgas zikeri“. Šiuos muzikantus gerai pažįsta mūsų žiūrovas ir visada palankiai vertina jų muzikavimą.

Kretingos žiūrovui taip pat gerai žinomi Kretingos kultūros centro bičiuliai – Skuodo „Bartuva“, Klaipėdos „Mingė“, Šiaulių „Salduva“. Kiekvienas jų turi savitą stilių, savo veidą ir kaskart vis sugalvoja, kuo nauju pradžiuginti žiūrovą.

„Mūsų scenoje yra koncertavęs ir Kauno A.Stulginskio universiteto kolektyvas „Ūkininkas“, kuriame muzikuoja studentai, tad nuolatinė kaita ir atsinaujinimas jame – neišvengiami. Taigi iš esmės žiūrovai pamatys kaip ir naują kapelą. Be jų dar koncertuos ir visiškai atsinaujinusi kapela - Plungės „Suvartukas“, - šventės dalyvių geografiją nusakė P.Razmus.

Kaip visada, pasirodys ir jo vadovaujama „Lakštingelė“, kuri, gerai pažindama žiūrovų skonį, sudainuos ne tik naujus, bet ir visų pamėgtus kūrinius.

*

Liaudiškos muzikos šventė „Grok, žemaiti!” įvyks lapkričio 10 dieną 17 val. Kretingos kultūros centre. Renginį ves Karusė (Laima Kazragienė).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas