Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išrinktas geriausiu Žemaitijos armonikininku

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-10-12

Kretingiškis 49-erių Rimantas Staponas Telšių rajone, Luokėje, surengtame Žemaitijos mėgėjų armonikininkų konkurse buvo pripažintas geriausiu atlikėju.

Kasdienybėje R. Staponas nesiskiria su lūpine armonikėle.

„Aš per daug nesureikšminu šio įvykio, nes ne pirmąkart dalyvavau varžytuvėse. Svarbiausia buvo susieiti, palaikyti vienam kitą, - mus, muzikantus, kaip ir žvejus ar medžiotojus, sieja bendras pomėgis“, - kalbėjo R.Staponas.

Konkursui jam teko sugroti 3 privalomus kūrinius – valsą, polką ir maršą, o konkurso intarpuose grojo visa Kretingos armonikininkų grupė: be jo, dar - Donatas Vaičiulis, Kostas Valužis ir jų vadovas Vytautas Kubilinskas.

Konkurso vertinimas, anot pašnekovo, buvo patikėtas publikai, kuri balsavo plojimais, šūksniais ir švilpimais: kas jų pelnė daugiausiai, tas ir tapo laimėtoju. Finale jis rungėsi su ekspresyviu muzikantu iš Kelmės, tačiau žiūrovams labiau patiko jo santūrumas ir profesionalumas.

R.Staponas su armonika sakė nesiskiriąs jau visą dešimtmetį: iš pradžių jis plėšė armoniką Vytauto Kubilinsko vadovaujamame Kretingos kultūros centro ansamblyje, o prieš trejus metus armonikininkai įkūrė savo atskirą ansamblį. Jam yra tekę groti ir Palangos folkloro ansamblyje „Mėguva“ bei Vydmantų – „Žemčiūga“.

Muzika R.Staponą per gyvenimą lydi jau tris dešimtmečius: kariuomenėje pradėjęs groti gitara, vėliau paniro į armonikos garsus. „Groti armonika paskatino mylimo krikštatėvio – žinomo muzikanto Alfonso Skliuderio - mirtis. Vaikystėje išsižiojęs žiūrėdavau į jį ir varvindavau seilę – taip įkvėpdavo jo grojimas. Jis glostydavo man galvą ir sakydavo – kada nors grosime kartu. Po jo mirties nusipirkau armoniką ir pats ėmiau barškinti klavišus, namiškiams grodamas per nervus. Galop išmokau. Ir kai mane, savamokslį, V.Kubilinskas pakvietė groti ansamblyje, nuo tol su armonika jau nebesiskyriau“, - pasakojo R.Staponas.

Bendrovėje „Kretingos grūdai“ operatoriumi džiovintoju dirbantis bei „Žemaitijos“ sodininkų bendrijai vadovaujantis R.Staponas sakė, kad ligi šiol grojimas – didžiausias jo pomėgis, užpildąs visą jo laisvalaikį.

Į šventę R.Staponas vyko su dar dviem kretingiškiais – broliais Antanu ir Stasiu Burbomis iš Įpilties. Tačiau jiedu, grojantys armonikų duetu, jų vadovas – Rimantas Varkojus, pavienių armonikininkų konkurse nedalyvavo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas