Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kitoje erdvėje“ – ir Klaipėdos muzikinis teatras

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-10-12

Šį rudenį vėl – jau dvyliktą kartą – Kretingos Egidijaus Radžiaus teatras pakvies netradicinio teatro mylėtojus į meno akciją „Kita erdvė. Vakarų krantas“.

„Kitą erdvę“ Kretingoje kuria du režisieriai – Eglė Miškinytė ir Nerijus Gedminas.

Spalį pirmąkart dar šviežiai sukurtą premjerą „Pilnatis“ į Kretingą atveš Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, o menininkų grupė „Kolektyvinis sodas“ parodys spektaklį „Lietuviai“ pagal Gintaro Grajausko tekstus.

„Festivalis „Kita erdvė“ visuomet vyksta rudenį, kada gamtoje stoja tamsos metas, o žmonės labiau koncentruojasi į save, panyra į savo vidinę „kitokią“ erdvę. Pagal išgales žiūrovui stengiamės pateikti kuo ypatingesnį meninį produktą, dažnai net ne įprastoje scenoje“, - kalbėjo Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

Jis neslėpė, kad festivalio biudžetas tėra toks menkas, kad jo neužtektų į Kretingą atvežti vieną profesionalų kolektyvą. Todėl tenka patiems ieškoti pažinčių, geradarių ir kliautis menininkais, dirbančiais iš idėjos.

Taip į Kretingą atkeliaus profesionalaus kolektyvo sukurtas kvapą gniaužiantis šokio ir muzikos šou „Pilnatis“ su geriausiomis šalies bei užsienio teatrų scenose pripažintomis šokių kompozicijomis.

„Šio šou pasirodymas - tai mūsų teatro režisierės Eglės Miškinytės, kuri dirba ir Klaipėdos muzikiniame teatre režisieriaus asistente, nuopelnas“, - pažymėjo N.Gedminas.

„Pilnatis“ nėra šou pagal konkretų kūrinį, jame surinkti stipriausi numeriai iš įvairių sceninių pastatymų. Tačiau jį stebint, nuo scenos juntama sklindanti labai stipri energetinė užkrova. Klaipėdos muzikinio teatro baleto trupė yra labai sustiprėjusi ir konkuruoja su stipriausiais šalies kolektyvais. Šiame pastatyme nėra orkestro – Kretingos kultūros centro salė jam nė nebūtų pritaikyta, scenoje grieš tik violončelė ir smuikas“, - naujuoju kūriniu džiaugėsi E.Miškinytė.

Jauna nepriklausomų menininkų grupė „Kolektyvinis sodas“ atveš Donato Savickio sukurtą pjesę „Lietuviai“. Žaismingi žinomo poeto, dramaturgo, scenos Aukso kryžiaus laureato Gintaro Grajausko tekstai su ironija palies opius šiandienos visuomenei klausimus - emigracijos ir tautinio identiteto paieškas, santykius šeimoje. Šį spektaklį, anot N.Gedmino, yra siūloma įtraukti į Klaipėdos dramos teatro repertuarą.

Lapkritį meno akcija „Kita erdvė“ pakvies į dar du spektaklius bei „Vilniaus kino šortų“ filmų rinkinių peržiūrą. Bus pristatytas ir Klaipėdos alternatyviojo kino režisieriaus Arūno Eimučio sukurtas pseudosiaubo trileris „Pašteto brolija“, pernai kinomanų festivalyje susižėręs aibę nominacijų.

„Buvau pakviestas vaidinti šiame filme, - ligi tol nebuvo tekę išbandyti savęs kino žanre. Susirinko ir daugiau aktorių, buvo netgi garsenybių iš Klaipėdos dramos teatro. Visi vaidinome be jokio atlygio“, - entuziastingai apie vieną iš kino peržiūrai Kretingoje pasiūlytų juostų kalbėjo N.Gedminas.

*

Menininkų grupės „Kolektyvinis sodas“ spektaklis „Lietuviai“ – spalio 17 d. 18.00 val.

Klaipėdos muzikinio teatro šokio ir muzikos šou „Pilnatis“ – spalio 20 d. 18.00 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas