Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakarykščiai sugrįžęs iš Danijos, Sonderborgo mieste įvykusio tarptautinio Šiaurės – Baltijos šalių mėgėjų teatro festivalio, Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Nerijus Gedminas džiūgavo, jog tarp vyravusių technologinių scenos įmantrybių lietuviai sugebėjo nustebinti savojo teatro tikrumu bei įtaigumu.

Tarptautinė kūrybinė grupė po spektaklio „Šokis“

Festivalio moto „ Teatras, peržengiantis sienas“, anot N.Gedmino, apibūdino, kad teatras peržengė ne tik valstybių, bet ir ligšiolinių scenos galimybių ribas.

„Per kelerius metus Vakaruose įvyko didžiulis technologinis šuolis: tai, kuo mes dar tik pradedame džiaugtis, ten - jau pasenę. Teatro scenoje pritaikomos pačios moderniausios LED technologijos – šviesos prožektoriai, videoprojektoriai, 3D grafika, animacija – vyrauja šitoks spalvų ir galimybių žaismas, kad tik klapsi akimis ir tiek. Ten scenoje aktoriaus greitai išvis nebereikės“, - įspūdžiais dalijosi režisierius.

Anot jo, technologijos yra labai įtaigios, o režisierius primena vaiką, kuris į savo darbą sukiša viską, ką gali jo kompiuteris.

O po visų šių stulbinančių naujovių pristatymo, N.Gedmino pranešimo apie naujausią Kretingos scenoje pastatytą spektaklį „Upė ant asfalto“, patraukusį vieno iš festivalio organizatorių Peter Rafu Dahm dėmesį spalvų simbolikos perteikimu, dalyviai klausėsi susidomėję. „Lietuviai scenoje visąlaik išsiskyrė metaforomis, tuo, kas paveiku bei įtaigu, ir europiniame teatro žemėlapyje darsyk parodė, kas yra kas. Nes mes tebesame arčiausiai tikrojo teatro“, - pabrėžė N. Gedminas.

Per psichologines įžvalgas bei spalvų simbolius N.Gedmino vadovaujama festivalio dalyvių grupė per 5 dienas - tiek truko ši mėgėjų teatro fiesta – įgyvendino ir jiems pavestą užduotį – sukurti įtaigią pjesės „Šokis“ interpretaciją.

„Kai kitų šalių atstovai į festivalį žvelgė kaip į pasilinksminimą ar žaidimą, mes dirbome atsakingai. Mūsų komandos branduolį sudarė 4 lietuviai ir po vieną atstovą iš Islandijos, Farerų salų, Švedijos ir Danijos. Dirbome su didžiule atsakomybe: technologines naujoves pristatę patys jų gamintojai suteikė galimybių nemokamai jomis ir naudotis. Mums buvo paliktos 4 dėžės, kurių kiekvienos kaina svyruoja nuo 14 iki 30 tūkst. Lt, o mūsų apšvietėjas iš Telšių Sergejus Simonenko nesyk braukė prakaitą iš įtampos, kad deramai viską įjungtų“, - neslėpė režisierius.

Lietuvių išvien su užsienio kolegomis pastatytą pjesę itin gerai įvertino komisija bei jos autorė, danų dramaturgė Markvard Andersen. Ji džiaugsmingai sutiko N.Gedmino pasiūlymą pastatyti ją mūsų teatre.

Festivalio atidarymas vyko senovinėje Sonderborgo, turinčio apie 50 tūkst. gyventojų ir pretenduojančio 2017 m. tapti Europos kultūros sostine, pilyje. Šventėje dalyvavo ir teatro kūrėjus pasveikino Danijos princesė Mari. Kūrybinės laboratorijos šurmuliavo universitete, kurio salėje yra koncertavęs ir garsus pasaulio tenoras Lučiano Pavaroti.

Festivalyje Lietuvai taip pat atstovavo Vilniaus mėgėjų teatras „Arlekinas“, klasikinę Džiuljetos ir Romeo istoriją pateikęs klounados maniera.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas