Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

„Saulainė“ Slovakijoje tapo žvaigžde

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2012-07-10

Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ mokslo metų pabaigą vainikavo išvyka į Slovakiją. Ten choristai dalyvavo XXV tarptautiniame chorų festivalyje.

Iš nedidelio, tačiau puikiai suorganizuoto festivalio Kretingos meno mokyklos auklėtiniai grįžo pilni įspūdžių – jiems per trumpą laiką pavyko ne tik daug pamatyti, bet ir sužavėti užsienio choristus, muzikos profesionalus bei chorinio dainavimo gerbėjus.

Kretingos meno mokyklos choras "Saulainė" Vranov nad Toplou (Slovakija) miestelio bažnyčioje.
„Šiemet turėjome labai daug darbo, todėl išvykų rengėme minimaliai. Vis dėlto pasirodyti festivalyje yra svarbus dalykas – ir dėl choristų profesionalumo ugdymo, ir dėl įgūdžių patikrinimo, savęs parodymo. Choristai dar maži, mus ribojo finansai, todėl pasirinkome netolimą kelionę. Joje vaikai apžiūrėjo Drezdeno miestą, karštą dieną praleido baseine. Nors ir trumpa, ši kelionė labai daug davė – chorų festivalis, nors ir kuklus, buvo aukšto lygio, profesionalus“, - kelionės įspūdžiais dalijosi choro „Saulainė“ vadovės Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė.

„Saulainė“ scenoje pasirodė kartu su Bulgarijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos chorais. Kretingiškius sužavėjo klausytojų pagarba bei požiūris į chorinį dainavimą.

„Pirmasis koncertas buvo pavadintas „Draugai draugams“ – choristai dainavo vieni kitiems, koncerto pasiklausyti atėjo vietinės gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Scenoje pasirodė trys chorai – kiekvienas jų koncertavo po pusvalandį. Tačiau žiūrovai maloniai nustebino savo kantrybe, pagarba atlikėjams. Savo vaikus buvome nuteikę, kad žiūrovai gali būti nekantrūs, ploti ne laiku ar replikuoti – kartais taip nutinka, nes bendraamžiai ne visada suvokia chorinio dainavimo grožį. Tačiau slovakai liko sužavėti, labai šiltai priėmė ir nuoširdžiai plojo. Mus įvertino ir profesionalai, kurie negailėjo gerų atsiliepimų“, - pasakojo V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.

Festivalio dalyvius priėmė meras – pasak „Saulainės“ vadovių, priėmimas prilygo vizitui pas prezidentą: susitikimas vyko su visomis ceremonijomis.

„Kol sudalyvavome priėmime, garsas apie mūsų koncertą draugams pasiekė ir antrojo koncerto organizatorius. Vakare turėjome pasirodyti bažnyčioje – žinojome, kad dainuosime antri. Tačiau išgirdę, kaip dainuojame, koncerto rengėjai mus nusprendė palikti pabaigai. Tai buvo ypatingas koncertas – vaikus giriame labai retai, tačiau ten jie padarė viską, kas geriausia. Jų pasirodymas pranoko visus ankstesnius jų pasirodymus, choristai pademonstravo tai, ko mokėsi visus metus. Žiūrovai kiekvieną kūrinį prašė pakartoti. O didžiausias apdovanojimas, įvertinimas buvo klausytojų ašaros akyse – vaikai sugebėjo paliesti giliausias sielos kerteles. Žmonės plojo atsistoję, o šventės organizatoriai „Saulainės“ choristus vadino žvaigždėmis“, - prisiminė choro vadovės.

Baigiamajame koncerte kretingiškiams teko dalinti interviu užsienio laikraščiams ir pasakoti apie chorinio dainavimo tradicijas Lietuvoje.

„Mūsų choras iš kitų šalių choristų išsiskyrė originaliais kūriniais. Kitiems vadovams pasakojome, kad neapsiribojame populiariausiomis dainomis, o sunkiai dirbame – ieškome naujų kūrinių, paaiškinome, kad repertuaras kainuoja, kad mums tenka ieškoti rėmėjų, prašyti tėvų pagalbos. Tačiau visas vargas atsiperka, kai savo vaikus pamatai tobulai dainuojančius scenoje. Tai įrodymas, kad chorinis dainavimas yra įvairiapusis – vaikai išmoksta ne tik dainuoti, bet ir groti, lavinami jų soliniai sugebėjimai. Visi choristai turi galimybę pasirodyti ne tik vietinėse scenose, bet ir didžiuliuose profesionaliuose užsienio koncertuose“, - kalbėjo V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas