Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretinga šį savaitgalį nušvito šventinėmis spalvomis: XIII kartą surengtas gimtadienis į Jono Karolio Chodkevičiaus įkurtą ir puoselėtą Karolštatą pritraukė tūkstančius svečių iš visos Lietuvos, miestą užplūdo savo gimtine besididžiuojanti jaunoji karta. Šventės kūrėjai, dalyviai, žiūrovai savo miestui padovanojo didžiausią dovaną – vienybės ir rūpestingumo jausmą.

Vaikų ir mokinių eisena užliejo Kretingos gatves.

Šiemet Kretinga šventė 759-ąjį gimtadienį. Jis nenustebino naujovėmis, tačiau šventės dalyvius pamalonino tikra namų dvasia bei daugelį metų kurtomis ir jau prigijusiomis tradicijomis: miesto šventė neįsivaizduojama be Amatų mugės – savo rankų darbus siūlę amatininkai atvyko iš visos Lietuvos. Tradiciškai miesto šeimininkus ir svečius linksmino šauniausios rajono kapelos, netradicinio folkloro grupė „Kitava“, vakarop linksmus liaudies šokių žingsnius demonstravo tautinių šokių kolektyvai.

Jau keliolika metų kretingiškiai dovanų gimtadienio proga gauna nemokamą koncertą – šiemet sausakimšoje vasaros estradoje dainavo Kauno Burgundiškasis choras, kojas kilnoti privertė Mantas Jankavičius ir grupė „Rondo“.

Patys mažiausieji Kretingos šeimininkai linksminosi vaikų ir mokinių šventėje „Jaunystės žiedai gimtinei“. Po koncerto beveik 1 tūkst. vaikų minia paskandino Kretingos gatves muzikalioje ir iškilmingoje eisenoje.

Ypatingu miesto gimtadienis tapo keturiems kretingiškiams. Kretingos rajono tarybos sprendimu Meno ir kultūros premijos buvo įteiktos „Atžalyno“ režisierei Auksei Antulienei, choro „Smiltė“ vadovei Lilijai Bakšanskienei ir tautodailininkui Feliksui Lukauskui.

Kretinga nuo šiol turi ir dar vieną Garbės pilietį. Juo išrinktas Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės treneris darbėniškis Kazys Maksvytis. Sveikindamas šventės dalyvius krepšinio pasaulio žvaigždė kalbėjo: „Prieš kiekvienas rungtynes su komanda mes sušunkame „Mes – už Lietuvą“. Šiame šūkyje labai didelę vietą užima Kretinga ir mano gimtieji Darbėnai“.

Į kretingiškius ne kartą šventės dieną kreipęsis Kretingos rajono meras Juozas Mažeika pasidžiaugė ne tik labiausiai rajono nusipelniusiais piliečiais, bet ir visais miesto gyventojais.

„Šiandien visi susirinkome prie paminklo Jonui Karoliui Chodkevičiui. Šis statinys yra padėkos ženklas ne tik mūsų miesto įkūrėjui. Tai – pagarbos ženklas visiems tiems nusipelniusiems žmonėms, kurie dirba miesto ir rajono gerovei. Kretinga kiekvieną dieną vis gražėja, joje, nors ir pamažu, vyksta akivaizdūs pokyčiai. Viso to nebūtų be mūsų žmonių. Jūs esate tikrieji miesto šeimininkai, jums yra skirta šiandienos šventė. Kaip dirbsime, kaip tvarkysimės, tokia ir bus mūsų Kretinga“, - dėkodamas žmonėms už vieningumą, tradicijų bei miesto puoselėjimą kalbėjo J.Mažeika.

Už geriausią dovaną Kretingai – pagarbą miestui ir kultūringą šventimą – dėkojo ir „nematomieji“ šventės rengėjai: komunalininkai ir policijos pareigūnai. Kretingos kultūros centro bei Savivaldybės darbuotojai kretingiškiams padovanojo preciziškai suplanuotą šventę, kiti gi šventės sklandumu rūpinosi tada, kai niekas nemato – naktį ir paryčiais.

Prieš šventę miestą papuošę tūkstančiais gėlių, sutvarkę parkus ir miesto prieigas, komunalininkai po šventės, kai visas miestas sumigo, pasirūpino, kad sekmadienį šv. Antano atlaidus kretingiškiai švęstų vėl švariame ir tvarkingame mieste.

„Mūsų darbuotojai darbavosi jau nuo pusės penkių ryto. Šventei pasibaigus 25 darbuotojai šlavė miesto gatves, rinko šiukšles. Išvežėme rekordinį kiekį šiukšlių – 50 kubinių metrų. Tai yra – pusšimtį konteinerių. Šventė pritraukė kaip niekada daug svečių, todėl ir šiukšlių buvo daug, tačiau viskas praėjo sklandžiai“, - teigė bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Gediminas Žilys.

Gimtadienio svečiams dėkojo ir Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Merkelis. Pasak jo, didelių incidentų šventės metu neužfiksuota, 26 mieste ir vasaros estradoje budėjusiems pareigūnams pastiprinimo neprireikė.

„Šventė praėjo ramiai. Kretingiškiai išmoko kultūringai ir linksmai švęsti, nesiveldami į nemalonumus. Džiaugiuosi jų supratingumu ir už tai, kad visi turėjome gražią šventę“, - sakė A.Merkelis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas