Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po šaukštą medaus – kasdien ir apvalius metus (139 komentarai)

LT Lithuanialalaila
2012-06-01 14:46:35
medus lygiai toks pat cukrus- tad ir poveikis toks pat. Žmogaus organizmas evoliucijos metu NIEKAD negavo tiek angliavandenių, kaip dabar. Skanaus :)

http://www.unimed.lt/straipsniai/angliavandeniai-maiste/
LT LithuaniaVaiduoklis
2012-06-02 09:47:41
Lalaila,tu vel grieztai i krastutinumus eini:-))LYGIAI toks pat cukrus?Ar tikrai?Ir kodel tureciau tiket kazkokiais straipsniais,kuriu nuorodas taip esi pameges pateikt,o ne tuom ka nuo senu senoves yra iskiepije bociai ir prabociai?As geriau tikesiu,kad meduje yra gausybe naudingu medziagu(Placebo efektas-sakysi?Tegu ir taip.Gal tu naudingu medziagu poveikio taip paprastai ir nepajusiu,kai organizmas daugiau ar maziau uznuodytas cheminiais vaistais ir pan).O jeigu cukrus-lygiai tokio pat poveikio kaip medus(galima suprast,kad lygiai toks pat produktas),tai kam ta cukru(velniaizin kaip ir kokiu budu gaminama) pirkt parduotuvese,kai puikiausiai prie arbatos puodelio galetume pasidet cukrini buroka ir kramtyt.Vietoje medaus.As renkuosi medu...
LT Lithuaniaelzbieta
2012-06-02 13:20:06
Europoje masiškai miršta bitės. Manoma, kad prancūzijoje jų išmirė maždaug 80 proc. Kai pasaulyje išmirs bitės, žmonės išgyvens tiktai keturis metus.
Už daugumą gerųjų medaus savybių atsakingas propolis – medžiaga, turinti antimikrobinį poveikį.Na dar negirdėjau,kad cukrus jo turėtų.LT Lithuanialalaila
2012-06-02 19:35:58
"kodel tureciau tiket kazkokiais straipsniais,kuriu nuorodas taip esi pameges pateikt"
Gali ir netikėti, tačiau šiame straipsnyje esanti informacija pagaliau atvėrė akis, kodėl vienas man artimas žmogus, kabindamas tą medų šaukštais kasdien, su pyragais ir batonais, metai iš metų vis liesėja ir virsta skeletu.
Pasirodo kraujyje jau nemažos problemos su cukrumi. II tipo diabetas. Prie to paties ir cholesterolis nemažas Tad atsisakius mityboje angliavandenių t.y krakmolo, cukraus, medaus, kruopų bei bet kokių miltų gaminių, ir perėjus prie mitybos tik baltyminiu maistu- mėsa, varškė, kiaušiniai, žuvis+ daug lašinių, sviesto, grietinės+ nekrakmolingos daržovės- per pusmetį diabeto nebeliko :) Ir cholesterolio :) Valgant lašinius ? O tu nori tikėk nori ne :)

Elzbietai- propolis- tai pikis, o jis ne meduje. Tai atskiras bičių produktas. Beje, negirdėjai, kad ne visus mikrobus žudyt reikia?
LT Lithuaniaelzbieta
2012-06-02 22:39:48
girdejau daug, bet esu tokios nuomones, kad kiekvieno zmogaus organizmas yra individaulus.Sutikau vegetarų su 9 cholesteroliu ir turiu tėvą su 6 cholestrolio. Tai jis, kaip tu sakai kiekviena dieną valgo mėsą ir kiaušinius.O jau visur ,kad gąsdina, kad per savaitę senas žmogus gali tik vieną kiaušinį suvalgyt.Kad diabetas atsirado nuo metaus čia jau manęs neįtikinsi. Lašiniai yra gerai.Ir šiaip kepti reiketų ant taukų, o ne ant aliejaus. Žmonės pridirbo visokių nesamonių su maistu.Bet kur gaut tikrų lietuviškų lašinių? Na eisiu miegot, nors labai užsimaniau sūdytų lašinių....Žiurėjau tą tavo nuorodą lalaila.Neįtikino manęs. Kaip ir ajurveda ir dar visokie biesai.Kiekviena žmogaus ląstelė gali į bet kokį produktą sureaguoti skirtingai.Turėjau universitete paskaitas apie indų mediciną ir gyvą pavyzdį dėstytoja, kuri ten išgyveno 10 metų. Bet ne mums visa tai. Reikia pagal savo klimatinę zoną gyvent ir vaisius, uogas mūsų valgyti
LT Lithuanialigonis
2012-06-03 00:16:48
Kaip mazi vaikai ,nuo cukraus diabetas neatsiranda ,tai kasos problema ,ji negamina ,ar gamina silpnai insuliną ,kuris ir sutvarko cukrų kraujije ,bičių pikis naudingas skrandininkams ,o pats medus tai ,šiais laikais ,tik pavadinimas ,visas brudas surinktas iš trešiamų purškiamų laukų ,sakyčiau nuodas .Deja nebe tie laikai kai medumi galėtum pasigyditi .O zmonijos bėdas pranašauja ne bitės o kamanės .Tik kamanės apdulkina zydinti dobilą ,todėl paėdusi karvutė gali maitinti zmogų ,o kiekvieną dieną turi pavalgyti 7 milijardai zmonių .Bet lalaila teisus ,2 tipo diabetą nesunkiai galima suvaldyti paprasčiausia dieta ,kai labai noriu ko saldaus įsidedu i arbatą fruktozės ar mėlynių uogienės .
LT Lithuaniaelzbieta
2012-06-03 10:42:34
Pritariu ligoniui 100 % ir linkiu nesivadinti,,ligonis". Ką nors linksmesnio :) Taip pat linkiu visiems tėvams sulaukti nuoširdaus vaikų dėmesio, o tiems, kas jau Tėvelius palaidojo, gražiai juos prisiminkite .
GRAŽIOS ŠVENTĖS VISIEMS.
LT Lithuanialalaila
2012-06-03 15:25:11
Elzbietai-.Sutikau vegetarų su 9 cholesteroliu ir turiu tėvą su 6 cholestrolio. Tai jis, kaip tu sakai kiekviena dieną valgo mėsą ir kiaušinius.O jau visur ,kad gąsdina, kad per savaitę senas žmogus gali tik vieną kiaušinį suvalgyt.
pas vegetarus tai dažniausiai ir nutinka :) fruktozė padaro savo :)
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/Cholesterolio_reabilitacija#

".Ir šiaip kepti reiketų ant taukų, o ne ant aliejaus."

nesvarbu ant ko kepsi, vis vien nuo aukštos temperatūros pasigamina tas pat Š... -oksicholesterolis, kuris ir pažeidžia kraujagysles.
Aterosklerozės oficialioji ir tikroji priežastis yra arterijų endotelio (sienelių vidinio paviršiaus) oksidacinis pažeidimas. Pažeidimo vietoje organizmo imuninė sistema pradeda formuoti „šašą“ iš kalcio ir cholesterolio. Oksidacinio audinių, kartu ir kraujagyslių endotelio, pažeidimo priežastis yra laisvųjų radikalų formavimasis dėl:
1) netinkamos energijos gamybos ląstelėse, t.y. metabolizmo būklės disbalansai
2) polinesočiųjų riebiųjų rūgščių autooksidacijos, jų šaltinis yra augaliniai be žuvų aliejai, kai kurie riešutai, sėklos.
3) glikacija, t.y. jungiamojo audinio baltymų reakcijos su kraujo cukrumi, didžiąja dalimi fruktoze, jos šaltinis yra saldumynai, kultūriniai vaisiai, uogos, medus
4) oksicholesterolio, t.y. oksiduoto cholesterolio, cirkuliacijos kraujyje, jo šaltinis yra kaitinti pieno bei gyvūliniai riebalai, ilgai laikytas sviestas, geltoni sūriai

Bet kur gaut tikrų lietuviškų lašinių? Na eisiu miegot, nors labai užsimaniau sūdytų lašinių...

reikia augint kiaulę :)

"Kad diabetas atsirado nuo metaus čia jau manęs neįtikinsi."

II tipo diabetas atsiranda dėl rezistencijos insulinui , ir fruktozė diabetikams muša per cukrų kitu lazdos galu, ji stipriai mažina jautrumą insulinui, t. y. blogina antro tipo diabeto būklę (antro tipo diabetas iš esmės ir yra labai toli pažengęs sisteminis atsparumas (nejautrumas) insulinui)

medus- gliukozė+ fruktozė
cukrus- gliukozė+ fruktozė

"Žiurėjau tą tavo nuorodą lalaila.Neįtikino manęs."

nesiekiu įtikinti, tik šiek tiek apšviesti.
LT Lithuaniaelzbieta
2012-06-03 15:57:58
ačiū lalaila.Kažkada buvau radusi labai gerą straipsnį apie tai,kodėl kyla kraujospūdis, bet dabar neberandu tos svetaines. Berots buvo kažkas ryšium su sutrikusiu deguonies pasisavinimu. Na man baisu darosi, kaip mama ,, ryja" po 12 tablečių per dieną nuo širdies ir aukšto kraujospūdžio. Norėčiau kažkaip užkirsti tam kelią. Ačiū Dievui, pa kolkas dar normalus kraujospūdis nors artėju prie 50 metų. O šiaip man baisu dėl maisto , augalų cheminizacijos. Ir nebetinka jokios teorijos. Nežinai ar gauni naudingų mikroelemetų, ar pakenki , gaudamas didelę dozę chemikalų. Na kaip čia šiais laikais maitintis. Kiaulės mieste neauginsi ir kaime mažai kas beaugina. Ar anksčiau yra buvę, kad kaimo žmogus parduotuvėje mėsą, grietinę pirktų...Nu nebent visisškas veltėdis.
LT Lithuaniaelzbieta
2012-06-03 16:06:39
ir šiaip žmonės negalvoja kas bus po jų. Sutinku žmonių, kurie augalus, įtrauktus į Raudonąją knygą skina. Kad tik jiems būtų geriau, o kas po jų, nors ir tvanas.
LT Lithuanialalaila
2012-06-03 17:53:15
gal šitas pagelbės?
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/Padidejusio_kraujospudzio_tikrosios_priezastys

"O šiaip man baisu dėl maisto , augalų cheminizacijos. Ir nebetinka jokios teorijos. "

o teorija yra tokia: maisto piramidė, kurios pagrindas iš angliavandenių, yra absoliučiai neteisinga. Dabartės žmonės serga civilizacinėm ligom, nes maitinasi civilizaciniu maistu. Kas tai yra?
------------------------------------------------------------------------------------
Visų civilizacijų mitybos pagrindas buvo viena iš javų kultūrų – ar žirniai, ar grikiai, ar kviečiai, ar kukurūzai, ar ryžiai, ar soros – visų šių kultūrų pagrindinė energetinė medžiaga yra krakmolas. Kaip tai nutiko? Ogi javus yra labai lengva sandėliuoti, sausi javai negenda net kelis metus. Taip javai tampa vertybe, nes jie ilgai nenuvertėja, nesugenda per kelias savaites kaip vaisiai ar mėsa. Taip pat juos lengva gabenti, jais lengva mainytis, jais lengva išmaitinti kariuomenę toli nuo dirbamų laukų. Tai civilizacijų turtas. Be krakmolo civilizacijoms būtų sudėtinga gimti, plėstis ir užkariauti naujas gentis, jos nebūtų galėjusios taip ilgai išlaikyti apgultų kaimyninių genčių, kol pastarosios tiesiog išmirdavo badu. Taip, javai išgelbėdavo civilizacijas nuo žlugimo pačioje užuomazgoje - tai tiesiog civilizacijų maistas.

Mūsų civilizacija išmoko paimti vergais savo gentainius ir pajungti aplinkines tautas tam, kad visi kiekvieną dieną purentų dirvą, neštų vandenį ir augintų javus. Taip gyvendami, žmonės paprasčiausiai neturėjo laiko auginti kitų kultūrų ir maitinosi tik tais pačiais javais, kuriuos augino. Javai tapo vargšų maistu. Javais maitinami vergai dirbo turtuolių soduose, todėl turtuoliai dar maitinosi ir vaisiais, taip pat naudojosi visomis privilegijomis, kurias teikė valdžia, ir išskirtinėmis teisėmis užsiėmė medžiokle bei maitinosi mėsa. Pirmykštėse kultūrose visi žmonės maitinosi (ir tebesimaitina) tiek augaliniu, tiek ir gyvūniniu maistu, tačiau civilizuotoje kultūroje didžiausioji dalis maitinosi išskirtinai krakmolu.

Lieka dar ir daugiau neatsakytų klausimų. Kaip susiklostė, kad žmonės, neprisitaikę valgyti gamtinių krakmolo formų, vis dėlto galėjo jomis maitintis? Neturėdami tam tinkamų dantų, žmonės pasinaudojo „išoriniais dantimis“ – girnomis. Pirmieji rašytiniai šaltiniai miltus minėti pradeda beveik nuo pat rašytinės istorijos pradžios. Tai reiškia, kad civilizacija nėra atsiejama nuo miltų. O jau gaminti iš tų miltų tai civilizacija moka! Kiekviena civilizuota tauta turi savą duonos formą ir pavadinimą – tai ir mūsų juoda duona, ir Europoje labiau paplitusi balta duona, ir prancūziškas batonas, ir lavašas, ir mana, ir roti, ir čapati… Kiek tautų, tiek skirtingų duonos rūšių. Bet dar yra makaronai – italai su kinais nepasidalina autorystės teisių į juos, nes tai antras pagal populiarumą krakmolo produktas pasaulyje. O kur dar visokios kruopos ir dribsniai. Pasinaudojus „išoriniais dantimis“, krakmolas tapo pagrindiniu, kartais net vieninteliu, civilizuotų žmonių maistu, ir tam jie naudojo ne savo raumenis, bet išorinius energijos šaltinius. Iš pradžių tai buvo vergai, vėliau gyvuliai, dar vėliau upės ir vėjas, kol pagaliau anglis bei nafta. Mūsų civilizacija maitinasi krakmolu tik todėl, kad dar nesibaigė iškastinis kuras. Ir kuo daugiau mūsų šioje planetoje, tuo daugiau energijos mes sunaudojam mūsų pagrindiniam maistui - krakmolui – užauginti, transportuoti bei paversti jį valgoma forma. Jei manot, kad, likę be elektros, civilizuoti žmonės ims patys malti savo užaugintus grūdus, pabandykit susimalti miltų duonai ir suprasit, kad likusį gyvenimą geriau valgysit kažką kito, bet ne duoną.

Pamiršę, kad kažkada maitinosi kitaip, civilizuoti žmonės pradėjo kitaip vertinti ir likusį maistą. Krakmolo koncentracija jame tapo kaip ir kokybės ekvivalentu. Buvo veisiamos vis krakmolingesnės ir krakmolingesnės daržovės, menko jų įvairovė, kol pagaliau ropes, pastarnokus bei topinambus pakeitė bulvės, morkos ir burokai. Bulvėse tiek daug krakmolo, kad jos jau tapo neskanios valgyti žalios, o burokai dar ir tapo saldūs kaip kokios uogos. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taigi Elzbieta, kai jau visai susuks ligos, išmėgink dietą : nustojama vartoti krakmolą (bulves, miltus, makaronus, grūdus, kruopas, kepinius) {galima vartoti žirnius, lęšius, pupas, avinžirnius}, saldžius produktus (saldainius, konditerijos gaminius, ledus, medų, uogienes, sirupus, sultis, limonadus, vaisius, uogas, alų, likerį, saldų bei pusiau sausa vyną), polinesočiuosius riebalus (saulėgrąžų, rapsų, sezamų, linų sėmenų, moliūgų sėklų, nakvišų aliejus, žuvų taukus, saulėgrąžas, sėmenis, sezamų sėklas, riešutus, pistacijas, soja ir jos produktus, margariną, majonezą, picų padažus, „tepamus riebalų mišinius“, „grietinės ir augalinių riebalų mišinius“) {galima vartoti kokosų ir alyvuogių aliejus}, stipriai pakitusius baltymus (vandenį atidavusią kaitintą mėsą, kietai virtus ir keptus kiaušinius, mėsos ir žuvies konservus, brandintus ir fermentinius sūrius, papildomai termiškai apdorotą varškę, pakartotinai pašildytą maistą).

nekalbant jau apie stipriai metabolizmą veikiančias medžiagas. Šios medžiagos yra stimuliatoriai (kava, arbata, šokoladas, kakava, energiniai gėrimai, kola, tabakas, kanapės), alkoholis, gazuoti gėrimai.
Pamatysi poveikį jau po 4-5 dienų. Aš pamėginau(ne dėl to, kad turėjau sveikatos problemų) ir taip jau maitinuosi beveik pusė metų, nes patiko tai, ką pajutau, kai nustojau valgyti civilizacinį maistą....


LT Lithuanialigonis
2012-06-03 18:58:49
Vien bulvių atsisakius mano cukrus kraujije 4,3 kazkada svėriau 180 kg. o dabar 80 kg. viską sutvarkė diabetas ,turbūt tokius apsirijėlius kaip aš dievulis baudzia ,nė pagalvoti nebenoriu apie kibirą alaus ,o mėgstamiausias daiktas buvo ,ruginukė su lašinukais ir cibuliukais ,kol neatsidūriau reanimacijoje .Dabar kai pamatau storą zmogų tiesiog šaukti norisi ,, zmogau ką darai ,juk save zudai ,,o gyventi taip gera .
A1 Anonymous Proxyinternetas pilnas sl
2012-06-03 23:11:08
lalaila, tai toks tipinis pilietis ka tik ikrites i interneta kuris tiki visokiomis pasakomis ir konspiracijomis. As jau nepirma karta pastebiu kaip lalaila dalina nuorodas i neaiskaus plauko svetaines kurios gyvena is gandu lygio informacijos ir jos deka priviliotu naivuoliu. Internete yra pagrindine ir vienintele taisykle - informacijos tikrinimas. Tavo pirmoje nuorodoje nera nei vienos nuorodos i saltini, nei vienos pavardes, nei vieno mokslinio tyrimo, nera nieko, vien tik samokslo teorijos, bauginimai ir prielaidos. Stai tau nuoroda kuriame trumpai paiskinama kuo medus naudingas su visais moskliniais tyrimais ir kas juos atliko ir kada http://www.raysahelian.com/honey.html
O kodel tavo artimas zmogus valgydamas medu lieseja, paiskinimas cia is skotu mokslininku http://i.imgur.com/Srmpa.png
O jei ir to nepakanka siulau nusipirkti ir perskaityti sia knyga (~70 LT su siuntimu i LT) http://books.google.lt/books?id=hVesQl4EBbgC&lpg=PP1&hl=lt&pg=PP1#v=onepage&q&f=false
Gal sakau issiblaivysi :))
LT Lithuanialigonis
2012-06-03 23:25:11
Nu kad valgo ir liesėja gali būti labai daug priezasčių ,kad ir medziagų apykaita .
LT Lithuaniavasara
2012-06-03 23:48:30
Ligoniui. Ar tikrai atsisakius bulviu imanoma tiek svorio numesti? Turiu irgi problemele del svorio. Per kiek laiko tau pavyko susitvarkyti? As niekaip nesugebu "neėsti"
LT Lithuanialalaila
2012-06-04 00:04:22
tam: internetas pilnas
"Tavo pirmoje nuorodoje nera nei vienos nuorodos i saltini, nei vienos pavardes, nei vieno mokslinio tyrimo, nera nieko, vien tik samokslo teorijos, bauginimai ir prielaidos. "
dar vienas kvailys, kuriam ne žinių, o garsių pavardžių-antpečių reikia. :) Ten pateiktos informacijos pakanka, kad PROTINGAS žmogus gali gyventi be tablečių ir daktarų. Aš taip gyvenu.

O čia apie tave rašo :
"Prieš 35 metus, turbūt nė nenutuokdami, kad jie pranašauja mūsų ateitį, broliai Strugackiai parašė vienoje savo antiutopijų: „Kvailį puoselėja, kvailį rūpestingai augina, kvailį tręšia… Kvailys tapo norma, dar truputėlis – ir kvailys taps idealu, ir filosofijos daktarai kurs apie jį susižavėjusius veikalus. O laikraščiai žavisi jau dabar. Ach, koks tu nuostabus, kvaily! Ach, koks tu žvalus ir sveikas, kvaily! Ach, koks tu optimistiškas, kvaily, ir koks tu, kvaily, protingas, koks subtilus tavo humoro jausmas ir kaip mikliai tu išsprendi kryžiažodžius!.. Tu, svarbiausia, nesijaudink, kvaily, viskas taip gerai, viskas taip puiku, ir mokslas tavo paslaugoms, kvaily, ir literatūra, kad tau būtų linksma, kvaily, ir kad nereikėtų apie nieką galvoti… O visokius ten darančius blogą įtaką: skeptikus mes su tavimi, kvaily, sudorosim!“"

LT Lithuanialalaila
2012-06-04 00:13:29
vasarai: išsami, pagrįsta informacija dėl svorio metimo.

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/kaip_numesti_riebalu_maisa_visam_laikui

Valgant baltyminį maistą prapuola apetitas, o valgant vaisius pasisotinti neįmanoma, nes fruktozė, skirtingai negu gliukozė, neįtakoja grelino (hormono, atsakingo už sotumo jausmą) gamybos mažinimo skrandyje. Kitaip sakant, fruktoze pasisotinti negalima. Kol grelino bus, tol bus noras valgyti.
O juk metantys svorį dažnai kerta vaisius...
LT Lithuaniavasara
2012-06-04 00:24:42
Lalailai. O mesa valgai? Jei valgai, tai su kuom? As sveriu 120 kg. noriu sverti 90. Nezinau kaip numesti svori. Be duonos irbulviu istveriu tik pora dienu. Ir vel viskas is pradziu. Vel ne valgau o edu.
LT Lithuanialalaila
2012-06-04 00:32:53
taip, valgau mėsą, tačiau ji labai mažai termiškai apdorojama, o valgoma su daržovėmis, žaliomis ar patroškintomis. Tinka viso daržovės, išskyrus bulves.
kiekvieno valgymo metu būtinai valgau baltyminį maistą- mėsą, varškę, kiaušinius ar žuvį+ nekrakmolingos daržovės.

Yra toks disbalansas, medžiagų apykaitos sutrikimas, kai visa gliukozė patenka į ląsteles ir virsta kūno riebalais, o kraujyje nuolat labai žemas gliukozės kiekis arba jis labai greitai ir žemai nukrinta iškart pavalgius. Apie tokį žmogų sakoma, kad „valgo, bet nepavalgo, tik pampsta“. Toks medžiagų apykaitos sutrikimas vadinamas gliukogeniniu arba tiesiog hipoglikemija.

paskaičiuok, kiek kartų per minutę kvėpuoji ir parašyk.
LT Lithuaniavasara
2012-06-04 02:02:50
15 kartu per minute.
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas