Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

99 minutės mūsų gyvenimo

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Smiltys
  • 2012-05-11

„Šis spektaklis – greitas tarsi garvežys: kaip vagonai vienas po kito įrieda nauji epizodai, keičiasi veiksmai, mainosi aktoriai. Tempas didžiulis“,- tvirtino Kretingos Egidijaus Radžiaus dramos teatro režisierė Albina Buntinienė, žadanti, kad spektaklio „Ar nešti karštą...?“ žiūrovai ne tik bus įsukti į įvykių ir charakterių pynę, bet ir joje atpažins situacijas iš savo gyvenimo.

Pristatydama spektaklio „Ar nešti karštą...?“ premjerą, režisierė Albina Buntinienė tikisi, kad žiūrovas atpažins komiškas situacijas ir iš savo gyvenimo.

Likus tik savaitei iki spektaklio „Ar nešti karštą...?“ premjeros, Egidijaus Radžiaus dramos teatro aktoriai patiria ir džiugų laukimą, ir darbų gausą: dar reikia „susigyventi“ su scenos atributika, surasti tinkamiausią scenos šviesų žaismą, dar reikia savus vaidmenis papuošti keletu charakteringų štrichų.

„Premjeros visada priverčia mus pasitempti. Prieš pat spektaklį nesinori net kalbėti. Tylime ir pakylėti laukiame, kada galėsime išeiti į sceną, spektakliui atiduoti visas jėgas“,- kalbėjo Egidijaus Radžiaus dramos teatro senbuviai Liuda Grikpėdienė ir Jonas Naureckas.

Situacijos – atpažįstamos iš gyvenimo

Šiuo laiku teatras dūzgia kaip bičių avilys: spektaklyje vaidina net 12 aktorių, ir jų kuriami personažai trykšta savo emocijomis, išgyvenimais, ambicijomis.

„Nežinau, kodėl lietuviškuose spektakliuose mėgstama tarsi sulėtinti veiksmą, įterpti reikšmingų pauzių, apmąstymų. Juk iš tikrųjų mes nesame tokie – kiekvieno namai gyvi balsų, veiksmo. Kaip ir mūsų spektaklyje“,- pasakojo režisierė A.Buntinienė.

Spektaklyje „Ar nešti karštą...?“, kuris pastatytas pagal Mišelio Fermo komediją „Durys pyška“, vaizduojama, kaip po vienu stogu sugyvena vienos šeimos trijų skirtingų kartų atstovai. Jauniausia dukra paauglė, jaučianti dėmesio trūkumą, išsigalvoja esanti nėščia, jos sesuo svajoja tapti artiste, o brolis vietoj paskaitų institute groja džiazo grupėje – motina jais tiesiog perdėtai rūpinasi, o tėvas per vėlai susigriebia, norėdamas pademonstruoti griežtą auklėjimą. Su šia šeima gyvena ir senelė, kuri lošia pokerį ir turi savų paslapčių. Tai, pasak teatro aktorių, - tik pagrindinės gijos, kurias papildo smulkesnės siužetinės linijos, personažus atvedančios į komiškas situacijas.

„Pjesė parašyta 1957 metais – skaitai ir stebiesi, koks genialus buvo rašytojas Mišelis Fermas, nes jo aprašytos situacijos yra aktualios ir šiandien. Kai pirmą kartą su aktoriais skaitėme šią pjesę, visi juokėmės iki ašarų – kiekvienas atpažinome joje save“,- pasakojo A.Buntinienė, kuri, pakoregavusi ilgą trijų veiksmų pjesę, surežisavo 99 min. trukmės spektaklį, vyksiantį be pertraukų.

Spektaklis – ištikimajam žiūrovui

A.Buntinienė prisipažino, kad naujasis spektaklis buvęs tam tikras iššūkis: jame veikia daug aktorių, persipina daug siužetinių linijų. Ir šio spektaklio premjera jau būtų anksčiau išvydusi dienos šviesą, tačiau vieniems teatro aktoriams emigravus į užsienį, teko ieškoti naujų atlikėjų. Taip teatro senbuvių kolektyvą papildė ir čia greitai pritapo Indrė Leonova, Ingrida Stupelienė, Vida Slavinskė, Julius Kontaras, Gintė Preikšaitytė, Antanas Venckus.

Spektaklyje „Ar nešti karštą...?“ pasirodo ir Kretingos E.Radžiaus dramos teatro senbuviai, ir dar tik debiutuojantys aktoriai (iš kairės): Ingrida Stupelienė, Inga Kričfaluši, Liuda Grikpėdienė, Antanas Venckus, Gintė Preikšaitytė, Julius Kontaras, Indrė Leonova, Svajūnas Bartkevičius, Vida Slavinskė, Jonas Naureckas, Laima Jančauskienė. Nuotraukoje nėra Algerdo Karpo.

„Darosi įprasta statyti spektaklius, kuriuose veiktų vienas ar du aktoriai. Mūsų teatro grupė yra nemaža ir norėjosi, kad kiekvienas turėtų galimybę išeiti į sceną – tam Mišelio Fermo komedija puikiai tiko“,- kalbėjo A.Buntinienė, kuri tęsdama šviesaus atminimo Egidijaus Radžiaus tradiciją stengiasi, kad kiekvienas aktorius teatre jaustųsi laukiamas, mylimas, kad kiekvienas čia turėtų savą vaidmenį.

Ir šis spektaklis, kalbėjo teatro aktoriai Laima Jančauskienė, L. Grikpėdienė ir J. Naureckas, yra kupinas šviesos, sceninės estetikos, dinamikos, intrigos, juoko.

„Mes turime savo žiūrovą ir jį pažįstame – jam reikia smagaus spektaklio, kuris leistų atsipalaiduoti nuo šalies politinių įvykių ir gyvenimo sunkumų. Mus sutikę žmonės dažnai klausia – kada bus nauja premjera. Jau dabar džiaugsmingai galime atsakyti į šį klausimą“,- apie ištesėtą savotišką pažadą teatro gerbėjams kalbėjo L.Jančauskienė ir L.Grikpėdienė.

Jos pasakojo, kad aktoriams teatre jaučiant draugišką ir kūrybišką atmosferą, pačios kojos neša į spektaklio repeticijas. Nors dėl didžiosios scenos užimtumo aktoriams teko repetuoti ir Kultūros centro grimo kambariuose, fojė, koridoriuose, tačiau jiems nieko nėra sunkaus už galimybę pajusti premjeros jaudulį ir galimybę nusilenkti ištikimajam Kretingos žiūrovui.

*

Albina Buntinienė kaip aktorė nuo 1978 metų vaidino Egidijaus Radžiaus teatre, o nuo 2005 metų jame dirba režisiere. „Ar nešti karštą...?“ bus trečiasis režisierės A.Buntinienės pastatytas spektaklis.

2008 m. pastatytas rež. A.Buntinienės spektaklis E.Ignatavičiaus „Sidabrinės skyrybos“ žiūrovams Kretingoje ir gastrolėse Lietuvoje bei užsienyje buvo parodytas 33 kartus.

2010 m. buvo pristatyta spektaklio pagal N. Ptuškinos pjesę „Svetimos“ premjera.

*

Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro spektaklio „Ar nešti karštą...?“ premjera Kretingos kultūros centre įvyks gegužės 19 dieną 17 val. ir birželio 1 dieną 18 val. (rež. Albina Buntinienė). Šį spektaklį, kuris pastatytas pagal Mišelio Fermo pjesę „Durys pyška“, teatro kolektyvas skiria Šeimos mėnesiui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas