Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Europos skautai paminėjo jubiliejų

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Parapijose
  • 2012-04-24

Lietuvos nacionalinė Europos skautų asociacija (LNESA) mini veiklos 20-metį. Smiltynėje, kur ir buvo įkurta asociacija, prasidėjusios iškilmės persikėlė į Kretingos pranciškonų vienuolyną – čia daugiau negu pusšimtis esamų ir buvusių skautų susirinko bendrai skautiškai vakarienei, vakarojo prie laužo.

Daugiau negu pusšimtis skautų susėdo prie bendros vakarienės.

„Jubiliejaus proga nusprendėme į susitikimą pakviesti visus – tuos, kurie yra skautai iki šiol, ir tuos, kurie kažkada jais buvo. Susitikome Smiltynės 6-ajame kilometre, kur prieš du dešimtmečius ir įsikūrė asociacija. Visi dalyvavome šv. Mišiose, sustojome į šventinę rikiuotę, kartu suvalgėme tortą. Mus aplankė vienas iš asociacijos įkūrėjų Valentas Praleika, pirmoji komisarė Daiva Imbrasienė, dabartinis asociacijos prezidentas Faustas Meškuotis“, - prieš šventinę vakarienę kalbėjo generalinė komisarė Daiva Nekrošienė.

Vaikystėje skautavęs Giedrius Mozūraitis džiaugėsi galimybe vėl trumpam pasijausti skautu. Pasak vyriškio, skautų būryje įdiegtos vertybės lydi visą gyvenimą, net jei ir aktyviai nebedalyvauji šioje veikloje.

„Skautams įdiegiama atsakomybė, krikščioniškosios nuostatos, meilė gamtai. Šiais skautų principais vadovaujuosi gyvenime, darbe, juos stengiuosi skiepyti ir savo vaikams“, - sakė G.Mozūraitis.

Pasak LNESA prezidento F.Meškuočio, pasiryžimas tapti skautu ypač svarbus vaikams, tame amžiuje, kai formuojasi vertybių skalė, požiūris į pasaulį.

F.Meškuotis pasakojo, kad skautai mokomi iš esmės vertinti šeimą, gerbti tėvus.

„Tai yra fundamentalios vertybės. Tapdamas skautu tu duodi žinią, kad nebijai įsipareigoti, pripažįsti, kad esi bendruomenės dalis. Europos skautai yra ne tik pilietiški, patriotiški. Visa Europos skautų veikla yra susijusi su Evangelijos – Gerosios naujienos – palaiminimais“, - kalbėjo F.Meškuotis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas