Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stiklo angelai – puoselėjantiems kultūrą

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2012-04-17

Kretingoje penktąjį kartą paminėta Kultūros diena – tradiciškai Kretingos rajono savivaldybė pagerbė kultūrai nusipelniusius žmones, Kretingos kultūros centras kretingiškiams ir miesto svečiams padovanojo liaudiškų kapelų koncertų „Kretingiškė polka“, Parodų salėje atidaryta rajono kultūros darbuotojų kūrybos darbų ekspozicija „Kai širdis nerimsta“.

Kultūros dienos nominantai (iš kairės): Kęstutis Brazdžius, Raimondas Grabys, Janina Vaičekauskienė, Antanas Galdikas, Ieva Morta Merkelienė, Juozas Maksvytis, Pranas Razmus, Danutė Šorienė, Adolfas Stanevičius.

Kaip ir kiekvienais metais, Kretingos rajono savivaldybės Kultūros skyrius išrinko labiausiai rajono kultūrai nusipelniusius gyventojus. Stiklo angelus rajono meras Juozas Mažeika ir Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė įteikė dvylikai nominantų: Kretingos muziejaus ūkio dalies vedėjui Kęstučiui Brazdžiui už iniciatyvą ir racionalias idėjas, salantiškiams Genovaitei ir Leonui Dapšauskams už senųjų tradicijų puoselėjimą, Kartenos skyriaus meno vadovui Antanui Galdikui už liaudies muzikos propagavimą, Juodupėnų bibliotekos vadovei Viliojatai Gembutienei už aktyvią bibliotekinę veiklą, Lazdininkų skyriaus vedėjui Raimondui Grabiui už neformalų požiūrį į darbą, Darbėnų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojui Juozui Maksvyčiui už siekį padaryti žmonių gyvenimą prasmingesnį, Raguviškių skyriaus valytojai Ievai Mortai Merkelienei už pagalbą įgyvendinant kultūrinius projektus, Kretingos bibliotekos Bibliografijos – informacijos sektoriaus vedėjai Laimai Jonauskaitei už veiklos reikšmingumą, Kultūros centro direktoriui Pranui Razmui už karjeros šuolį, klubo „Bičiuliai“ įkūrėjui Adolfui Stanevičiui, Kretingos muziejaus Dailės skyriaus vedėjai Danutei Šorienei už tautodailės sklaidą, Kartenos vidurinės mokyklos šokių mokytojai Janinai Vaičekauskienei.

„Kiekvienais metais paskelbiame vis kitokias nominacijas, nes žmonių darbai, veikla ir nuopelnai yra skirtingi, būtų sunku juos įsprausti į rėmus. Visus metus stebime kultūros darbuotojų, su kultūra susijusių žmonių darbus, išklausome kultūros įstaigų, seniūnijų pasiūlymus bei patarimus ir taip išrenkame nominantus. Šiemet jų – dvylika, nors norėjosi apdovanoti gerokai daugiau. Rajone yra daugybė žmonių, kurie, netaupydami savo laiko, nelaukdami atlygio, dirba tam, kad augtų kultūros sklaida. Tikimės, kad tuos, kurių negalėjome nominuoti šiemet, pagerbsime kitais metais“, - sakė R.Ruškuvienė.

Sveikindamas nominantus meras J.Mažeika kultūros puoselėtojams palinkėjo nesustoti ties tuo, kas jau yra sukurta, ir eiti toliau – su naujomis idėjomis bei darbais.

Nominantams bei minintiems Kultūros dieną koncertavo 8 Kretingos rajono kolektyvai – 16-tąjį kartą rengiamos „Kretingiškės polkos“ dalyviai: Kretingos, Salantų, Kurmaičių, Kartenos, Kūlupėnų, Šukės, Darbėnų ir Senosios Įpilties liaudiškos muzikos kapelos.

Kultūros dienos proga buvo pagerbti ir kūrėjai. Kretingos kultūros centro dailininkė Jūratė Jonauskienė sumanė surengti kuriančių kultūros darbuotojų parodą.

„Ilgai stebėjau savo kolegas. Pamačiau, kad ne vienas turi užslėptų talentų, kuriais per daug nesigiria, tik džiugina pačius artimiausius. O darbai - tokie šilti, meniški, išradingi – norėjosi, kad jais pasidžiaugtų ir kiti. Taip ir buvo surengta paroda. Į ją pakvietėme kultūros skyrių, bibliotekų, muziejaus darbuotojus, kurie tapo, fotografuoja, siuva, siuvinėja, karpo“, - vardino J.Jonauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas