Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kultūros dieną sutiko muzikos garsais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2012-04-17

Kretingos meno mokyklos saksofono mokytojo Laimono Staniaus bei fortepijono mokytojos Silvijos Stanienės iniciatyva minint pasaulinę Kultūros dieną po restorano „Vienaragio malūnas“ skliautais suskambo jaunųjų muzikantų atliekama muzika, kurią į visumą susiejo stilizuotas koncerto pavadinimas „FOR.S.A.“.

Muzikinio projekto-koncerto „FOR.S.A.“ dalyviai ir organizatoriai koncertui pasirinko „Vienaragio malūno“ kamerinę erdvę.

„Šiuo pavadinimu norėjome išreikšti fortepijono, saksofono ir akordeono jungtį – būtent šiais instrumentais buvo atliekama koncerto programa, kurioje skambėjo ne tik senoji klasika, bet ir džiazo, roko elementai. Gaila, kad dėl objektyvių priežasčių saksofonu nebesuskambėjo melodija iš „Titaniko“ – šiemet sukanka 100 metų, kai nuskendo šis laineris. Koncertinėje programoje vyravo įvairių stilių muzika, atspindinti skirtingus kultūrinius tarpsnius. Taip tarsi norėjome iliustruoti žodį „kultūra“, kuris turi net 200 apibrėžimų“, - pirmą kartą įvykdytą muzikinį projektą apibūdino jo sumanytojas L.Stanius.

Tačiau esminis projekto tikslas buvo atsigręžti į grojančius vaikus – tuos, kurie dar tik auga profesionaliąja prasme, kuriems dar trūksta sceninės patirties.

„Ne visi gali būti lyderiai, ne visi gali dalyvauti ir rodytis konkursuose. O gabių ir galinčių koncertuoti vaikų yra – tik reikia juos laiku paskatinti, išvesti į naujas koncertines erdves. Išdrąsėję, įgiję patirties vaikai atsiskleidžia ir savo gebėjimus parodo ateityje“, - kalbėjo mokytojas, pasidžiaugęs kamerine „Vienaragio malūno“ aplinka: joje puikiai skamba garsas, yra jauku, mažiau sceninės patirties turintis atlikėjas tokioje aplinkoje nepasimeta, girdi save.

Muzikos garsais Kultūros dieną sutiko muzikantai nuo 8 iki 16 metų. Mokytojai pastebi, jog tokiuose bendruose projektuose mažesnieji lygiuojasi į vyresniuosius, grojimo kartu džiaugsmą patiria šeimų nariai – meno mokyklą lankantys broliai ar seserys, šeimų bendrystę inicijuoja ir tai, kad ištikimiausi jaunųjų atlikėjų žiūrovai vis dėlto yra tėvai, kuriems visada malonu pamatyti savo vaiką scenoje, koncertinėje aplinkoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas