Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa atvyko į Kretingą ir Kretingos meno mokyklos jaunių chorui „Smiltė“ įteikė apdovanojimą „Aukso paukštė“. Šiuo svarbiausiu Lietuvos apdovanojimu choristai bei jų vadovė Lilija Bakšanskienė džiaugiasi ne ką mažiau, negu visais pelnytais tarptautiniais prizais.

Apdovanojimą „Aukso paukštė“ atsiėmus: choras „Smiltė“ ir (priekyje iš kairės) Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, renginio vedėja Raimonda Kučiauskienė, choro vadovė Lilija Bakšanskienė, koncertmeisterė Rita Pukelytė – Retkienė, Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, rajono tarybos narys Raimundas Puškorius.

Pirmą kartą „Aukso paukštė“ buvo atvežta į Kretingą – iki šiol apdovanojimą kolektyvai atsiimdavo Vilniuje. Atsiimdamas „Aukso paukštę“ choras „Smiltė“ savo gerbėjams surengė koncertą. Jame choristus už nuopelnus pagerbė Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė, padėką perdavė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

„Smiltė“ tapo Lietuvos liaudies kultūros centro nominacijos „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ laureate. Apdovanojimas choristams atiteko už tarptautinius pasiekimus: 2009 metais iš tarptautinių chorų festivalio Čekijoje „Smiltė“ parsivežė aukso medalį, po metų tarptautiniame chorų festivalyje Makedonijoje pelnė I vietą, o praėjusiais metais iš chorų konkurso Italijoje sugrįžo su II laipsnio aukso diplomu. Italijoje choristams buvo įteiktas sertifikatas, suteikiantis teisę be atrankos dalyvauti pasaulinėse chorų olimpiadose.

„Sertifikatas įrodo, kad atitinkame pasaulinį chorų lygį. Džiugu, kad buvome įvertinti ir Lietuvoje – „Aukso paukštė“ mums tokia pat svarbi, kaip ir tarptautiniai apdovanojimai“, - džiaugėsi L.Bakšanskienė.

Choristus neseniai pagerbė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šalia visų tarptautinių ir respublikinių apdovanojimų choristams ir man svarbi dovana buvo žiūrovų palaikymas ir susižavėjimas. Prie mūsų pergalių prisidėjo ir koncertmeisterė Rita Pukelytė – Retkienė. Man asmeniškai pati įsimintiniausia akimirka buvo tada, kai per „Aukso paukštės“ apdovanojimų ceremoniją vos kelioms sekundėms paleidusi chorą iš akių atsisukau ir pamačiau savo mergaites, stovinčias su gėlėmis. Kiekviena jų be galo nuoširdžiai padėkojo už darbą, bemieges naktis, rūpestį. Tai buvo pats jautriausias, šilčiausias ir vertingiausias mano darbo įvertinimas. Supratau, koks stiprus yra mūsų ryšys ir bendri tikslai“, - sakė L.Bakšanskienė.

*

Chorui „Smiltė“ įteikta „Aukso paukštė“ – penktoji Kretingoje. Trys iš jų atiteko Kretingos meno mokyklos kolektyvams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas