Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę Kretingos rajono gyventojai savo bendruomenėse šiemet šventė linksmindamiesi, sportuodami, susirinkę prie bendro vaišių stalo – švenčių organizatoriai pastebėjo, kad pamažu visuomenė mokosi valstybines šventes švęsti netradiciškai, o minėjimuose - vis mažiau niūrių spalvų.

Iškilminga šaulių rikiuotė

Rajono gyvenvietėse, kaimuose Vasario 16-osios renginius organizavę kultūros darbuotojai šiais metais džiaugėsi žmonių aktyvumu – žiūrovų ir dalyvių netrūko sportinėse varžybose, koncertuose, patriotinėse vakaronėse.

KRETINGOS mieste tradicinės iškilmės prasidėjo Rotušės aikštėje – šauliai prie Laisvės paminklo iškėlė valstybės vėliavą, katalikų bažnyčioje aukotos šv.Mišios. Kretingos kultūros centre kretingiškiams koncertavo Gargždų kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, o po to miesto gyventojai ir svečiai galėjo pasivaišinti kareiviška koše.

Panorusieji valstybės dieną atšvęsti netradiciškai galėjo pasigrožėti su tik žiemą Kretingoje matoma sporto šaka. Ant Pranciškonų gimnazijos tvenkinio ledo trečiąjį kartą įvyko ledo ritulio varžybos, skirtos Vasario 16-ajai. Į minėjimą ant ledo atvyko keturios komandos – Klaipėdos „Baltija“, Plungės ledo ritulio klubas bei „Perkūns“ ir Kretingos „Grifai“. Klaipėdiečiai varžybose iškovojo I vietą, antri liko plungiškiai, treti – kretingiškiai, ketvirti – Plungės „Perkūns“ žaidėjai.

„Ledo ritulio naujokams labai gerai, kad varžybose dalyvavo Klaipėdos „Baltija“. Tai - stipri komanda, turinti itin gerų žaidėjų. Vis dėlto taip lengvai nepasidavėme – tik po sunkios kovos jie mus įveikė 3:1. Su plungiškiais kovą baigėme 2:2, bet po baudinių užleidome jiems II vietą. Šiose rungtynėse leidome žaisti ir nepatyrusiems – kad pamatytų, ką reiškia kovoti su stipriais varžovais. Pasisėmėme patirties, dar kartą įrodėme, kad Vasario 16 galima švęsti ir kitaip“, - sakė varžybų organizatorius Raimundas Puškorius.

SALANTUOSE minint valstybinę šventę buvo surengtas krepšinio turnyras Salantų miesto seniūno taurei laimėti. Į varžybas atvyko praėjusių metų laimėtojas Plungės „Papartis“, skuodiškiai, kūlupėniškiai bei turnyro šeimininkai Salantų „Vėjas“. Jie ir iškovojo Seniūno taurę. Antri liko kūlupėniškiai, treti – Skuodo rajono Šačių komandos krepšininkai, ketvirti – „Paparčio“ žaidėjai.

„Metimų nuo aikštės centro konkursą laimėjo salantiškis Jonas Galdikas, tritaškių – Ernestas Bružas. Seniūnas Kazimieras Galdikas varžybų dalyvius apdovanojo taurėmis, medaliais bei asmeninėmis dovanomis“, - pasidžiaugė Salantų miesto sporto klubo pirmininkas Romualdas Leknius.

Salantiškiai tradiciškai prie Nepriklausomybės paminklo giedodami himną pakėlė vėliavą, dalyvavo šv.Mišiose. Miesto gyventojams Kultūros centre koncertavo Salantų kultūros centro, gimnazijos, darželio bei Meno mokyklos atlikėjai.

Rūdaičiuose startavo 25-ojo bėgimo dalyviai.

Dvigubą šventę šventė RŪDAIČIŲ bendruomenė. Švęsdami meilės Tėvynei, gimtinei, artimam žmogui dieną, rūdaitiškiai klausėsi Dianos Žukauskaitės skaitomų meilės eilių bei muzikos koncerto.

„Lankydamasi Paryžiuje likau sužavėta, kad visur skamba akordeono muzika. Man ji siejasi su meile. Todėl ir kilo mintis organizuoti akordeono vakarus. Muzikos vakare „Meilė niekada nesibaigia“ pirmą kartą koncertavo instrumentinis trio - Evelina Razmutė (fleita), Audrius Imbrazas (bosinis akordeonas) ir aš, grojusi akordeonu. Į koncertą taip pat atvyko akordeonistas Andrius Beržonskis“, - pasakojo viena iš vakaro sumanytojų Rūdaičių kultūros filialo meno vadovė Sigita Šimkutė.

Vasario 16-ąją rūdaitiškiai bei Kretingos seniūnijos gyventojai iš Žibininkų, Kretingsodžio, Kurmaičių, Vydmantų, Ankštakių sutiko bėgdami. Rūdaičiuose įvyko 25-asis sveikatingumo bėgimas. Į jį susirinko beveik 100 bėgikų – daugelis jų bėgimo nepraleidžia jau daugelį metų. Pirmąsias vietas skirtingose grupėse iškovojo rūdaitiškė Auksė Tameliauskaitė, kurmaitiškis Regimantas Kripas, ankštakiškė Auksė Uosytė, kurmaitiškis Mantas Elsbergas, rūdaitiškė Rūta Žičkutė, vydmantiškis Mantas Savickas, rūdaitiškė Aldona Lazdauskienė, padvariškis Saulius Lazdauskas.

„Yra buvę, kad bėgime dalyvauja ir daugiau bėgikų. Tačiau šiais metais galime džiaugtis ne dalyvių skaičiumi, o jų ištikimybe bei patriotiškumu. Kasmet sulaukiame tų pačių dalyvių, renginyje visi – savi, vieni kitus pažįsta“, - kalbėjo vienas iš renginio organizatorių Jonas Benetis.

Rūdaičių mokykloje tą dieną buvo galima apžiūrėti rūdaitiškės Gražinos Katkuvienės floristikos parodą ir vaikų surengtą patriotinių piešinių bei atvirukų ekspoziciją.

LAUKŽEMĖS bendruomenė Vasario 16 paminėti pasirinko dviejų švenčių kryžkelę – datą tarp meilės ir valstybės dienos. Laukžemiškiams koncertavo grupė ILEX, buvo surengta Nepriklausomybės akto signatarų portretų ir biografijų paroda.

„Kiekvienam dalyviui įteiksime po staigmeną: širdį, kurią pravėrus kiekvienas ras arbatos pakelį. Širdis su citata apie meilę sušildys bešvenčiančius meilę, arbata paskatins prisėsti ir pamąstyti apie savo tėvynę“, - prieš renginį kalbėjo Laukžemės kultūros filialo vedėja Aida Mikutienė.

Laukžemiškiai grožėjosi šokiu „Kepurinė“.

KURMAIČIŲ bendruomenė minėdama valstybės šventę pristatė atnaujintą saviveiklininkų garderobą. Kurmaitiškiai laimėjo projektą „Sceninių rūbų ir instrumentų įsigijimas Kurmaičių kapelai“ ir gavo per 18 tūkst. litų 10 rūbų komplektų moterims ir tiek pat vyrams įsigyti bei muzikos instrumentams nupirkti.

„Iki šiol kapela neturėjo sceninių rūbų. Vasario 16-osios koncerte naują aprangą pademonstravome ir pirmą kartą apsirengę stilizuotais rūbais grojome, dainavome“, - džiaugėsi Kurmaičių bendruomenės pirmininkas Vytautas Viščiūnas.

JUODUPĖNŲ gyventojai šventę minėjo žiūrėdami filmą apie Vasario 16 ir dalyvaudami ketureilių apie tėvynę konkurse. Meno vadovė Jurgita Palubinskaitė juodupėniškiams surengė viktoriną apie Lietuvą, jiems koncertavo vaikų ir moterų ansamblis.

BUDRIŠKIAI į svečius pasikvietė folklorinį ansamblį ir modernaus šokio šokėjus iš Kartenos, dalyviams koncertavo Budrių estradinis ansamblis.

„Vasario 16 galima švęsti ir linksmai – minėjime sulaukėme daug jaunimo, turėjome bendras vaišes, iki paryčių žaidėme žaidimus ir šokome“, - įspūdžiais dalijosi Budrių kultūros filialo vedėja Janina Lukauskienė.

BAUBLIŲ kultūros filialo vedėja Jovita Kupšienė pasidžiaugė, kad budriškiai valstybinę šventę turėjo galimybę paminėti iškilmingai – Budriuose koncertavo Kretingos kultūros centro moterų ansamblis „Svaja“ bei vyrų ansamblis „Žilvinas“.

„Po koncerto pasilikome diskusijai, puodeliui arbatos. Žmonės po tokio koncerto išėjo nusiteikę patriotiškai ir pakiliai“, - sakė J.Kupšienė.

SENOSIOS ĮPILTIES kultūros darbuotojai įpiltiškiams surengė metų koncertą.

„Tokia jau tradicija, kad valstybinė šventė mums yra ir metų darbo pristatymas – koncertavo folklorinis ansamblis „Graistupis“, retro grupė, kaimo kapela „Piliakalnis“, pasirodė suaugusiųjų dramos būrelis“, - pasakojo S.Įpilties kultūros filialo vedėjas Rimantas Varkojus. GRŪŠLAUKĖS, KALNIŠKIŲ, LAZDININKŲ, DARBĖNŲ, KŪLUPĖNŲ gyventojai Vasario 16 paminėjo klausydamiesi saviveiklininkų koncertų, eiles skaitė mokyklų literatai.

JOKŪBAVIŠKIAI į svečius pasikvietė Kovo 11 signatarą Vincentą Algimantą Ulbą, pasidalinusį mintimis apie laisvę ir Lietuvą. Renginyje buvo pristatyta tremtinės Nijolės Rimkienės knyga „Kasdienybės soduose“. Jokūbaviškiai kartu dainavo patriotines dainas, kultūros filiale bei bibliotekoje buvo surengta baubliškės Stasės Gideikienės verbų paroda.

KARTENIŠKIAI Vasario 16 minėjo kartu su Kretingalės mišriu choru, mokykloje taip pat koncertavo Kartenos kaimo kapela, modernių šokių kolektyvas.

VYDMANTUOSE žmonės Vasario 16 dieną paskyrė draugystei puoselėti. „Pasikvietėme Skuodo rajono Daukšių moterų vokalinį ansamblį, mažieji mūsų saviveiklininkai grojo kanklėmis, koncertavo kiti Vydmantų meno kolektyvai. Vasario 16 buvo ypatinga mūsų šiuolaikinio šokio šokėjams – jie dalyvavo teatralizuotame renginyje Palangoje „Dr. Jono Basanavičiaus gyvenimo eskizai“. O vydmantiškiams valstybės šventė tapo gražia proga pabendrauti, užmegzti draugystę su kolektyvu iš kito miesto“, - kalbėjo Vydmantų kultūros filialo vedėja Jolanta Japertienė.

ŠUKĖJE minėjimą vaikams kultūros filialo vedėja Violeta Ruikienė surengė kartu su bibliotekininke Judita Jurgutyte – šukiškiai vaišinosi, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus.

Vasario 16–oji paminėta buvo ir rajono bibliotekose: jose surengtos spaudinių parodos, Kretingos bibliotekoje ta proga viešėjo rašytojas ir politikas Vytautas Čepas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas