Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar turite atsargų ekstremalioms situacijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Sausio 13-oji - visai Lietuvai atmintina data: prieš dvidešimt vienerius metus lietuviai išdrįso pareikalauti laisvės ir ją iškovojo, beginkliai stoję prieš sovietų kariuomenę. Ši data buvo paminėta ir įvairiose mūsų rajono vietose.

Iškilmingo atminimo vakaro Kretingos kultūros centre nuotaiką kūrė atlikėjai: (iš dešinės) Irena Pečiūrienė, Valentina Vadoklienė, Vytautas Tetenskas bei skaitovės Birutė Laučienė ir Diana Žukauskaitė.

KRETINGOS kultūros centro parodų salėje ta proga buvo surengtas atminimo vakaras–koncertas „Atminties vainiką jiems nupinsim“.

„Pažymėti šią dieną susirinkome tie, kurie jaučiame Sausio 13-osios svarbą Lietuvai, jos istorijai ir žmonėms. Keturiolika gyvybių buvo sudėta ant laisvės aukuro, - tokia skaudi jos kaina, - iškilmingame minėjime Kretingos kultūros centre kalbėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

- Vertybių skalė buvo kitokia negu šiandieną. Šiandien Lietuvoje ir problemos - kitokios: skaudu, kad mūsų vaikai neberanda laimės savo tėvynėje. Nežinia, ar jie prigis svetur, kaip tas augalas, išplėštas iš dirvos ir išvežtas į kitokias platumas. Gal tai ir nėra blogai, - ateitis parodys, gal jie savo žinias ir patirtį parveš į tėvynę“. Savo kalbą meras orientavo labiau į salėje sėdinčius jaunuosius šaulius. Pagerbiant žuvusius už Lietuvos laisvę buvo nuneštas vainikas prie Nepriklausomybės paminklo, o meninę vakaro dalį užpildė Kultūros centro skaitovių Dianos Žukauskaitės ir Birutės Laučienės skaitoma poezija bei solistės Valentinos Vadoklienės, pianistės Irenos Pečiūrienės ir birbynininko Vytauto Tetensko atliekama muzika.

SALANTŲ kultūros centro darbuotojai Sausio 13-ąją paminėjo gana netradiciškai: anksti ryto languose uždegę žvakes, nuo 7.30 iki 9 val. ant pastato sienos rodė projekcijas dokumentinių filmų, kuriuose užfiksuoti anų dienų įvykiai. „Stengėmės atkreipti visų salantiškių, skubančių į darbus ir į mokyklą, dėmesį ir priminti, kokia yra iškovotos laisvės kaina“, - tvirtino centro direktorė Stasė Preibienė.

BAUBLIŲ filiale buvo surengta dainų bei poezijos popietė: savo pačios eiles skaitė Laima Kasparavičienė iš Raguviškių, o susibūrusios kaimo moterys dainavo laisvės kovų ir partizanų dainas.

GRŪŠLAUKĖS, LAZDININKŲ, VYDMANTŲ, KALNIŠKIŲ ir KURMAIČIŲ filialų vadovai pakvietė žmones įsijungti į pilietinę akciją, 8 val. ryto uždegant languose atminimo žvakes. Grūšlaukės filiale buvo surengta spaudinių paroda, kurioje eksponuotos nuotraukos iš atmintinų Sausio 13-osios įvykių.

ŠUKĖJE į popietę susirinkęs būrys žmonių uždegė simbolines žvakes, buvo skaitomi eilėraščiai ir ištraukos iš lemtingų įvykių dalyvių atsiminimų.

JUODUPĖNŲ filialo vadovė Danguolė Vaičekauskienė sakė, jog iš ryto žmonių languose degė žvakės, o vakare negausus būrys juodupėniškių atėjo į kultūros namus. „Degant žvakėms Sausio 13-osios aukas pagerbėme tylos minute. Norėjome lauke užsikurti laužą, bet vėjas vėl visus suginė į patalpas, kur pavakarojome bei pasidalijome bendryste“, - sakė vadovė.

JOKŪBAVE, SENOJOJE ĮPILTYJE ir BUDRIUOSE ta diena buvo skirta vaikų pilietiniam ugdymui: vaikai degė žvakutes, skaitė eiles, piešė piešinius, pasižiūrėjo iš interneto atsiųstus dokumentinius Sausio 13-osios kadrus.

LAUKŽEMĖJE kultūros filialo, bibliotekos ir bendruomenės iniciatyva buvo surengta įspūdinga popietė: prie įėjimo į salę mokiniai kiekvienam svečiui užrišo pačių nupintas apyrankes, kuriose ryškėjo žodis „Laisvė“, ir pakvietė dalyvauti akcijoje - iš uždegtų žvakučių sudėti žodį „Laisvė“. Filialo vadovė Aida Mikutienė sakė, jog tądien buvo surengta fotonuotraukų paroda, primenanti anuometinius įvykius prie Parlamento ir Televizijos bokšto, o po to žmonės ilgai vakarojo bendraudami prie arbatos puodelio.

Į KŪLUPĖNŲ kultūros centro filialo bei bibliotekos surengtą popietę susirinkusiems dalyviams buvo išdalintos eilės, kurias jie skaitė susėdę aplink stalą prie uždegtų žvakių. „Po to draugiškai, kaip vieninga šeima, padainavome tautiškų dainų, kartu prisiminėme šiurpius tų dienų įvykius“, - sakė filialo vadovė Jovita Rimkuvienė.

DARBĖNUOSE ir KARTENOJE buvo aukojamos šv.Mišios už žuvusiuosius. Darbėnų bažnyčioje mokiniai skaitė eiles, ansamblis giedojo laisvės giesmes. Bažnyčios viduryje, ant grindų, iš uždegtų ir juodomis juostelėmis perrištų žvakučių buvo užpildytas simbolinis Lietuvos žemėlapis. Karteniškiai per šv.Mišias ir po jų klausėsi dūdų orkestro, vadovaujamo Antano Galdiko, atliekamos muzikos.

JURGIO PABRĖŽOS gimnazijos jaunoji žurnalistė Birutė Šidlauskaitė informavo, kad jų gimnazija jau penktą kartą dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, inicijuojamą projekto „Drąsinkime ateitį“ bei tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Rytą languose buvo uždegtos žvakutės, perskaitytos aukų pavardės, jos pagerbtos tylos minute. Mokiniai žiūrėjo filmą „Laisvės kaina“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas