Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Parodos lankytojus sužavėjo originalumas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2012-01-06

Mokyklos-darželio „Pasaka“ darbuotojai visus Kretingos rajono pedagogus tradiciškai pakvietė dalyvauti rankdarbių parodoje „Pasaka šarmota rymo“. Savo nuomonę apie parodos eksponatus galėjo pareikšti ir viešosios bibliotekos lankytojai – jie rinko labiausiai patikusį darbą.

Parodos „Pasaka šarmota rymo“ laimėtojos (iš kairės): Salomėja Ripkauskienė, Stasė Anužienė, Marija Bučkienė, Irma Ilkevičienė.

Daugiausiai skaitytojų balsų surinko Vaikų ugdymo centro pradinių klasių mokytojos Irmos Ilkevičienės kompozicija „Kalėdinė eglutė“. Iš popieriaus išlankstytas angelas ir naujoviška gofruotų vamzdelių technologija sukurta elgė bibliotekos lankytojus sužavėjo neįprastomis formomis, kruopščiai pagamintomis detalėmis ir originalumu.

„Jau daugelį metų parodoje dalyvauja vis tie patys žmonės, tačiau kiekvieną kartą jie sugeba nustebinti originalumu, naujomis, nematytomis idėjomis“, - džiaugėsi viena iš renginio organizatorių „Pasakos“ direktorės pavaduotoja Diana Bakstienė.

Bibliotekos lankytojus savo darbu sužavėjusi I.Ilkevičienė pasakojo, kad visos idėjos ją aplankančios vaikų dėka.

„Norisi savo mokinius išmokyti vis naujų dalykų, ieškoti naujų saviraiškos būdų. Todėl domiuosi naujovėmis, ieškau dar neišbandytų technologijų. Vadovauju būreliui „Popieriaus magija“. Iš pradžių tai buvo labiau lankstymo, origamio užsiėmimai. Tačiau panorau atskleisti platesnes popieriaus galimybes. Taip atradau gofruoto popieriaus vamzdelių techniką. Tai visiškai nesudėtingas kūrybos būdas, tereikia fantazijos ir kantrybės“, - sakė trečiąjį kartą bibliotekos lankytojų simpatijas pelniusi I.Ilkevičienė.

Antroji vieta skaitytojų valia atiteko Salantų darželio „Rasa“ auklėtojai Salomėjai Ripkauskienei. Ji parodai pagamino kalėdinę kompoziciją iš popieriaus lankstinių „Kalėdų rytą gėlė pražydo“.

„Kompoziciją buvau sukūrusi klasei papuošti. Tačiau kai išgirdau apie kasmetinį kvietimą dalyvauti parodoje, pagalvojau, kad darbas pavykęs, tad jį gali pamatyti ir daugiau žmonių“, - kalbėjo S.Ripkauskienė.

Trečioji parodos vieta atiteko dviem kūrėjoms: darželio „Eglutė“ auklėtojai Stasei Anužienei, sukūrusiai kompoziciją „Žiemos fantazija“, ir kalėdinių puokščių autorei Marija Bučkienei iš Marijono Daujoto vidurinės mokyklos.

„Kai skaičiavome balsus, trečiosios vietos nugalėtoja buvo aiški. Tačiau dėžėje pastebėjome dar kelis užsilikusius lapelius – juos suskaičiavus paaiškėjo, kad balsų abi kūrėjos surinko po lygiai. Ir visai nesvarbu, kiek koks darbas surinko simpatijų. Kiekvienas jų yra išskirtinis, pilnas meilės ir skleidžiantis gerą energiją. Tai – rankų darbas, įgavęs nepaprastą vertę, todėl kiekvienas vienodai svarbus ir brangus“, - sveikindama parodos dalyvius sakė viena iš renginio organizatorių „Pasakos“ pradinių klasių mokytoja Nijolė Meškauskienė.

Paroda „Pasaka šarmota rymo“ surengta 16 kartą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas