Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kretingą ateina Kalėdos

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2011-12-06

Savaitgalį Kretingos mieste buvo įžiebta eglė. Suspindusios šviesos pranešė apie oficialų gražiausių žiemos švenčių laukimo metą.

Blogas oras kretingiškiams nesutrukdė linksmintis eglės įžiebimo šventėje.

Artėjančių šv.Kalėdų proga kretingiškiai dovanų gavo ne tik puošnią eglę ir išpuoštą miesto aikštę už 11 tūkst. litų, bet ir režisieriaus Nerijaus Gedmino spektaklį „Miegančioji gražuolė“ bei Stepo Januškos koncertą už beveik pustrečio tūkstančio litų.

Šventės dalyvių nuo linksmybių neatbaidė net šaltis ir lietus. Blogas oras nesutrukdė įvykti ir jau pamažu miesto tradicija tampančiai kalėdinei mugei. Nors prekeivių palapines draskė vėjas, jie pirkėjų ir smalsuolių dėmesio trūkumu nesiskundė.

„Žmonės išpirko sūrius, kitus naminius skanumynus. Buvome pasiruošę karštų bulvių, kastinio, žirnių košės. Nesvarbu, kad oras blogas ir žiema dar nekvepia – kalėdinė nuotaika jau sklando“, - buvo įsitikinę Imbarės bendruomenės nariai, šventės dalyvius vaišinę arbata ir naminiu maistu.

Nausėdiškė Irena Gricienė šventės organizatoriams pasiūlė kalėdinę mugę pakartoti dar kartą – likus vos kelioms dienoms iki šv.Kalėdų.

„Idėja per eglės įžiebimą surengti mugę – puiki, tačiau tokią pat būtų galima surengti dar kartą. Kaimo žmonės į mugę atveža pyragų, sūrių, saldumynų, kitų naminių ir ekologiškų delikatesų. Juos šventėms pirkti kol kas per anksti – juk suges. O štai likus kokiai savaitei iki šv.Kalėdų mugė sulauktų dar didesnio dėmesio. Manyčiau, vertėtų apsvarstyti mintį panašias muges rengti kas mėnesį. Žmonės yra išsiilgę naminių, kaimiškų produktų, jų ne visada moka patys pasigaminti, ne viską nusipirksi turguje. Savivaldybė galėtų suteikti vietą ir galimybę kelis kartus per metus žmonėms nemokamai prekiauti Rotušės aikštėje“, - idėja dalijosi I.Gricienė.

Šventinę mugės nuotaiką sukurti padėjo jau ne kartą Kretingos scenoje grojusi Šilutės liaudiška kapela „Karčema“, vaišintis kvietė Kretingos rajono bendruomenės, prekeiviai kretingiškiams ir miesto svečiams siūlė įsigyti rankų darbo papuošalų, ekologiškų aliejų, medžio dirbinių, mezginių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas