Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laukžemiškiai padėkojo kelininkams

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2011-11-29

Kretingos kultūros centro Laukžemės filiale įvyko šventė-koncertas “Pažinkime vieni kitus“. Šventės metu padėkos raštais buvo pagerbti Klaipėdos regiono kelių atstovai, kurie įgyvendino seną laukžemiškių svajonę – turėti aksfaltuotą kelią nuo Darbėnų iki Laukžemės.

Laukžemės kultūros centre įvyko ir simbolinis kelio Darbėnai–Laukžemė atidarymas. Juostelės kirpimo ceremonijoje dalyvavo: (iš kairės) Darbėnų seniūnijos seniūnas Edvardas Stalmokas, rajono meras Juozas Mažeika, buvusi bendruomenės pirmininkė Genutė Narkienė, „Klaipėdos regiono kelių“ direktorius Petras Kaučikas ir viskam vadovaujantis „kelininkas“ Kurmaičių filialo vedėjas Donatas Žilinskas.

„Laukžemiškių nuosekliai rašomi raštai nenuėjo perniek: dabar kelias iš Darbėnų į Laukžemę - tarsi ledas“, – sakė šventėje dalyvavęs rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės vardu dėkodamas kelininkams.

Padėkos raštu buvo pagerbta ir buvusi Laukžemės bendruomenės pirmininkė Genutė Narkienė. Dar prieš ketvertą metų bendruomenės nariai kreipėsi į įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ administraciją, norėdami sužinoti, kada konkrečiai numatytas kelio Darbėnai–Laukžemė remontas.

Dėl kelio tada laukžemiškiai kreipėsi ir į buvusį susisiekimo ministrą Algirdą Butkevičių, tuometinį rajono merą Valerijioną Kubilių, Seimo narius Virginijų Domarką ir Egidijų Klumbį.

Iš pradžių laukžemiškiams buvo atsakyta, kad darbai nusimato tik 2015 m., tačiau, pasak „Klaipėdos regiono kelių“ direktoriaus Petro Kaučiko, jiems patiko gražus neakivaizdinis bendravimas su bendruomene.

„Jūs kreipėtės į mus, mes – į Kelių direkciją. Ir rezultatas – matomas. Nors rajone yra daug žvyrkelių, tačiau kelias Darbėnai–Laukžemė jau išasfaltuotas. Vadinasi, prašyk, belskis ir gausi“, - sakė P.Kaučikas, užsiminęs, jog kitais metais žadama išasfasltuoti kelią ir per Sudėnų gyvenvietę.

Padėkos raštai buvo įteikti ir Klaipėdos regiono kelių Kretingos kelių tarnybos viršininkui Artūrui Meškiui, ir vyr. meistrui Algirdui Buivydui. Jie išreiškė norą, jog šis kelias būtų saugomas, niekas jo neniokotų ir kad kelias ilgai tarnautų žmonėms.

Pasak Darbėnų seniūno Edvardo Stalmoko, padėkos rašto nusipelnė ir Rimantas Kviklys - visų kultūringų raštų scenaristas. Seniūnas pasidžiaugė, kad į renginį susirinko daug žmonių - tai jie be pykčio rašė raštus ir sugebėjo į savo pusę palenkti regiono kelių vadovus.

Kai kurie laukžemiškiai nesitikėjo, kad ta 6 km atkarpa tikrai bus išasfaltuota ir jiems į darbus nebereikės važinėti dulkėtu vieškeliu.

Įvyko ir simbolinis kelio atidarymas – buvo perkirpta juostelė.

Bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė sakė, kad jų bendruomenė, kuriai vadovavo Genutė Narkienė, ir buvo įkurta, norint asfaltuoto kelio.

Renginio metu susirinkusius linksmino Laukžemės mišrus ansamblis „Žiburys“, vadovaujamas Alvydo Višinsko, liaudies šokių ratelis, vadovaujamas Laimutės Karčiauskienės. Šventės dalyviai turėjo progos pasiklausyti ir Stasio Liupkevičiaus atliekamų darbų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas