Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagerbti nusipelniusius jau tapo tradicija

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2011-11-29

Kasmet Kretingos kultūros centro Vydmantų filiale rengiamos tradicinės Padėkos šventės. Šiemet šventėje „Mūsų aruoduose žemčiūgai pabiro“ buvo pagerbti ne tik savo bendruomenei nusipelnę vydmantiškiai, bet paminėta ir folkloro ansamblio „Žemčiūga“, kuriam vadovauja Jolanta Japertienė, 30 metų veiklos sukaktis.

Vydmantiškiai, atvykę į renginį, nepraleido progos pasigrožėti ir folkloro ansamblio „Žemčiūga“ dalyvių rankdarbių paroda.

Vydmantų filialo meno vadovė Aurelija Galdikienė sakė, jog ta proga surengta ir ansamblio „Žemčiūga“ dalyvių rankdarbių paroda. Joje buvo galima pamatyti numegztų kojinių, riešinių, įvairių servetėlių, papuošalų ir kt.

J.Japertienė susirinkusiems priminė įvairias neišdildomas ansamblio akimirkas, kurias dalyviai patyrė koncertuodami per tris dešimtmečius.

Padėkos šventės metu, kaip ir kasmet, buvo pagerbti labiausiai per metus nusipelnę vydmantiškiai. Šiemet atminimo dovanomis už pagalbą viena kitai buvo pagerbtos dvi neišskiriamos draugės – pirmokės Aušrinė Zeigytė ir Vesta Beržanskaitė. Vesta gelbėjo Aušrinę, kai ši įkrito į tvenkinį, o Vestą nuo užpuolusio šuns gelbėjo Aušrinės brolis.

Apdovanoti buvo Irena ir Vincas Žvinkliai, kurių išpuoselėta sodyba šiemet rajone laimėjo pirmą vietą bei buvęs seniūnaitis Alfonsas Berenis už triūsą tvarkant kelius ir vedant vandenį.

Vydmantų filialo vedėja Jolanta Japertienė pasidžiaugė, kad jų vaikų ir jaunimo šiuolaikiško šokio kolektyvai „Vėjūnai“, kuriems vadovauja Soneta Baltmiškienė, Gargžduose Klaipėdos apskrities šokių festivalyje „Šokantys batai“ pelnė prizines vietas.

Pasveikinti vydmantiškių atvyko ir Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus bei Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė.

Dešimtokė Virginija Japertaitė teigė, kad žmonėms reikalingos tokios šventės – susitikę jie gali pabendrauti, sužinoti, kas kur vyksta, pasiklausyti muzikos ir dainų. Nors esą dalis jaunimo ir nelabai domisi kultūriniais renginiais, tačiau jai tai - neatskiriama gyvenimo dalis, nes mama vadovauja folkloro ansambliui, o tėvas Virginijus Japertas – muzikantas. Pašnekovė sakė, kad muzikalūs ne tik jos tėvai, bet ir seneliai – Birutė ir Benjaminas Paulauskai.

Šventės metu susirinkusius linksmino ne tik Vydmantų saviveiklininkai, bet ir svečiai – iš Girkalių atvykęs folkloro ansamblis „Žiogupis“, vadovaujamas Svajūnės Anužienės, ir Kretingos kultūros centro armonikininkai, vadovaujami Vytauto Kubilinsko.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas