Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bitės nulipdė Lietuvą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2011-10-11

Ekologinės bitininkystės tradicijas puoselėjanti vydmantiškė (Kretingos r.) Violeta Šedienė džiaugiasi neatsidžiaugia netikėta gamtos išdaiga: vieną iš korių pačios bitės užakiavo taip, kad medumi užpildytas plotas primena Lietuvos žemėlapį. Aplink jį – tuščios korio akutės, kurios tarsi įrėmina jo kontūrus. „Medaus koryje tiek, kiek tos Lietuvos“, - tvirtino bitininkė.

Bitės vydmantiškei Violetai Šedienei pateikė staigmeną – medaus į korį prinešė taip, kad juo užpildytas plotas primena Lietuvos žemėlapį.

V.Šedienė pasakojo, kad liepos pabaigoje ėmusi iš avilių medų, ir nė nepastebėjusi, ką parsivežė namo. Nė pati nežinanti, iš kurio bityno parsivežusi tą korį, nes jos aviliai išdėlioti skirtingose Salantų regioninio parko vietose. Kai pradėjo korius atakiuoti – sukti iš jų medų, jos pagalbininkė duktė Monika paklaususi, ar tas korys jai nieko neprimenąs.

„Nustebau: per savo 30 bitininkavimo metų nieko panašaus nebuvau pastebėjusi – bitės nulipdė Lietuvą. O jos centre, ties Kėdainiais, kur aš gimiau, bitės paliko kelias medumi neužneštas skylutes – taip jos tarsi pažymėjo ir mano gimtinę“, - stebėjosi V.Šedienė.

Ji pajuokavo, jog bitės šia staigmena tarsi atsidėkojo jai už tris dešimtmečius trunkančią tikrąją bičiulystę. Juk nuo seno bičiuliu buvo vadinamas tas žmogus, kuris mokėjo suprasti ir gerbti įstabių Dievo tvarinių – bičių - pasaulį.

Šią gamtos dovaną V.Šedienė buvo atsivežusi į derliaus šventę Kretingoje, po kelių dienų ją parodė Mažeikiuose įvykusioje rudens šventėje „Bobų vasara“. Ji teigė, jog, kaip ir visada, žmonės linkę vertinti skirtingai: „Vieni stebėjosi ir džiaugėsi, kiti įtarinėjo, jog pati specialiai užlipdžiau korio akeles“.

Tačiau bitininkė daugiau niekur nebeketina to korio vežioti, nes pamažėle trupa vaškas. „Ketinu tą rėmą pasikabinti savo namų ceche, kur išsuku medų“, - tvirtino ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas