Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Ugnis atėmė namus

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Gaisrai
  • 2011-08-23

Gaudučių kaimo gyventojai dar neatsigavo po patirto streso, kai naktį iš ketvirtadienio į penktadienį juos ištiko gaisras. Visiškai sudegus vieno aukšto 455 kv. m ploto gyvenamajam namui, be pastogės liko aštuoni žmonės.

Per gaisrą be namų likusi Aniceta Macijauskienė šiuo metu laikinai glaudžiasi pas savo dukterį Juditą Grikšienę, tačiau ten gyventi nuolatinai jai nėra sąlygų.

Nelaimė prislėgė 55 metų Anicetą Macijauskienę – moteris nežino, kur ir kaip jai reikės toliau gyventi. Sudegė namai, kuriuose moteris gyveno 17 metų, ugnyje pražuvo visi jos asmeniniai daiktai ir dokumentai.

Naktį brolio Juozo Žeimio, kuris gyveno tame pačiame name, pažadinta A.Macijauskienė į lauką išbėgo vienais naktiniais. O atgal sugrįžti nebegalėjo – pastatas skendėjo liepsnose.

„Pelenai“,- taip savo namus, kurių pastatas datuojamas dar 1892 metais, įvardijo A.Macijauskienė. Ji buvo viena iš tų, kurie privatizavo pastatą, kuriame seniau gyvenę Pliaterių dvaro tarnai, kolūkių laikais veikė kultūros namai, biblioteka, raštinė. Po šiferio danga buvo išlikusios skiedros ir spalių apšiltinimas, kuris per gaisrą užsidegė kaitria liepsna.

Šiuo metu A.Macijauskienė glaudžiasi pas savo vienturtę dukterį Juditą Grikšienę, kuri kartu su savo vyru ir pusantrų metų vaiku gyvena nuomojamame vieno kambario bute Kretingoje. Todėl šis nedidukas būstas – tik laikina pastogė A.Macijauskienei ir jos dukters šeimai.

„Daug kas siūlo rūbų, baldų, bet aš jų neturiu net kur dėti, nes pati likau be namų“,- sunkiai rinko žodžius A.Macijauskienė. Ją likimas be namų palieka jau antrąkart: prieš 17 metų moters šeima buvo iškeldinta iš Žadeikių, nes buvo atkurtos turtinės teisės buvusiems namo savininkams.

Daugiau negu prieš šimtą metų pastatytas dvaro pastatas supleškėjo akimirksniu, be pastogės palikdamas aštuonis Gaudučių kaimo gyventojus.

„Kreipiamės į žmones: gal kas nors galėtų suteikti būstą Anicetai Macijauskienei, kitiems be namų likusiems žmonėms. Šie žmonės gauna nedideles pajamas, bet jie būtų naudingi tiems, kam reikalinga, kad būtų prižiūrėta sodyba ar butas,- svarstė Kartenos seniūnijos socialinės paramos vyresnioji specialistė Liuda Mikliuvienė. – Deja, seniūnija neturi tokių patalpų, kur galėtų apgyvendinti nuo gaisro nukentėjusius žmones. Mūsų darbuotojai laikosi tradicijos kartu su bendruomene rinkti aukas iš žmonių, kad padėtume tiems, kuriuos ištiko nelaimė.“

Manoma, kad gaisras gyvenamajame name kilo sugedus šaldytuvui – užsidegus elektros instaliacijai ugnis išplito po visas patalpas. Nors gaisrą gesino keturios ugniagesių komandos – iš Kretingos, Kartenos, Šateikių bei Kulių, tačiau ugnis spėjo supleškinti stogą, perdangą, dalį sienų ir viduje buvusius baldus.

„Laimei, kad naktį kilus gaisrui, žmonės liko gyvi,- sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis. – Raginame gyventojus stengtis tokioms nelaimėms užbėgti už akių ir nepagailėti kelių dešimčių litų įsigyjant autonominius dūmų detektorius, kurie praneša apie kylantį pavojų. Be to, artėjant rudeniui, pravartu pasitikrinti elektros instaliaciją ir būsto šildymo sistemą.“

Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos komentaras:

- Šiuo metu neturime laisvo socialinio būsto, todėl jo negalime suteikti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Tačiau juos galime laikinai apgyvendinti Socialinių paslaugų centre, jei tik jie to pageidaus. Pagelbėti žmonėms galės ir Paramos teikimo komisija – atsižvelgusi į tai, kiek ir kokio turto sudegė, kokios gyvenimo sąlygos, ji žmonėms paskiria skirtingo dydžio pašalpas. Be to, tarpininkaujame, kad žmonės galėtų lengvatinėmis sąlygomis įsigyti medienos iš Kretingos miškų urėdijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas