Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrovė dovanojo kretingiškiams šventintą duoną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-02-06

Praėjusį sekmadienį, viso pasaulio krikščionims minint Šv.Agotos dieną, bendrovė „Klaipėdos duona“ savo parduotuvėje Kretingoje, Vytauto gatvėje, surengė šventinę akciją: kretingiškiams puskepaliais buvo dalijama pašventinta balta plikyta duona. Kretingiškiai į savo namus tądien parsinešė 800 puskepalių, arba pusę tonos šventintos duonos.

Parduotuvės „Klaipėdos duona“ vyriausia pardavėja – sandėlininkė Janina Ramanauskienė pasakojo, jog darbymetis parduotuvėje prasidėjo pusę penkių ryto. Darbuotojos pjaustė ir po pusę kepalo fasavo dar karštą duoną, kad po rytmetinių šv.Mišių namo skubantys kretingiškiai pagal tradiciją parsineštų ir namiškiams išdalintų po gabalėlį šventintos duonos, saugančios namus nuo ugnies ir įvairių negandų.

Duona buvo pradėta dalinti pasibaigus rytmetinėms pamaldoms. Parduotuvėje ją pašventino Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas.

„Šventintą duoną dalijome visą pusdienį. Kad po pamaldų parduotuvėje nebūtų grūsties, žmones išleisdome pro tarnybinį išėjimą. Turbūt nebuvo nė vieno, kuris nesidžiaugė šia akcija. Iš pradžių nuogąstavome, kad tik nepritrūktume duonos, tačiau jos užteko visiems: davėme ir vaikams, ir skurdžiams, kurie į parduotuvę atėjo net kelissyk“, - tikino J.Ramanauskienė.

Likusias penkias dėžes duonos – apie 40 kepalų – vakar broliai pranciškonai išvežė į labdaros valgyklą.

Į šventės atidarymą atvyko ir bendrovės „Klaipėdos duona“ atstovai: ekonomikos direktorius Egidijus Gužas ir komercijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Ivanauskas.

„Mūsų bendrovės produkcija yra populiari ir pamėgta vartotojų. Kretingos miestui kasdien tiekiame maždaug 4 tonas duonos. Ne dėl reklamos, o nuoširdžiai sumanėme surengti kilniaširdiškumo ir gerumo akciją Kretingoje, nes čia – daug tikinčių žmonių. Akcijos sumanymui pritarė ir broliai pranciškonai“, - džiaugėsi E.Gužas.

R.Ivanausko žodžiais, šios idėjos „generatoriai“ buvo bendrovės marketingo skyriaus darbuotojai. „Jau senokai mąstėme, kaip reikėtų atsidėkoti savo pirkėjams. Tam labai tiko Šv.Agotos diena, kada pašventintai duonai žmonės suteikia ypatingą prasmę“, - tvirtino R.Ivanauskas. Bendrovės vadovai prisipažino, jog ir patys slaptose mašinų vietose nuolat vežiojasi po gabalėlį šventintos duonos, pagarbiai saugo ją namuose. Šv.Agota, brolio pranciškono Kazimiero žodžiais, buvo krikščionė kankinė, 251 m. nukankinta Sicilijoje. Pasak legendos, ji buvo suimta, išsiųsta į prostitučių namus ir pasmerkta mirčiai. Po mirties šv.Agota buvo paskelbta Palermo bei Katanijos miestų Italijoje globėja. Praėjus metams po jos mirties, nustojo Etnos ugnikalnio išsiveržimai, ir žmonės įtikėjo, kad kankinė saugo jų namus nuo ugnies ir nelaimių. Paprotys Šv.Agotos dieną šventinti duoną įsigalėjo Rytų Europos šalyse. Brolio Kazimiero žodžiais, Italijoje tokios tradicijos nėra. „Nuostabi akcija. Manau, kad ji vykdoma tik vieninteliame jūsų mieste. Grįžusi namo šventinta duona pirmiausia pavaišinsiu šeimos narius ir gabalėlį paliksiu kaip namų palaiminimą“, - apie šventintos duonos paskirtį kalbėjo viešnia iš Šiaulių ponia Danguolė.

Kretingiškės Jovita Jakaitienė ir Petrutė Serapinienė sakė, jog apie duonos šventinimą sužinojo per pamaldas bažnyčioje. „Po pastoge pakišiu sudžiovintą kriaukšlę, vaikams į keliones įdėsiu“, - apie tai, kaip ketina panaudoti šventintą duoną, pasakojo J.Jakaitienė. P.Serapinienė sakė duonos paliksianti keturiems užsieny gyvenantiems savo vaikams. Moteris tvirtino, jog nieko neatsitiksią, jei po riekę šventintos duonos ir suvalgysią, nes bet kokia duona esanti šventa.

Bendrovės „Klaipėdos duona“ parduotuvėje Kretingoje visą vasarį plikyta nefasuota duona ketinama prekiauti su nuolaida.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas