Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Poezija ir muzika – nakties tamsoje

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2011-08-05

Kūlupėniškiai kiek anksčiau paminėjo Žolinę – gyventojai susirinko į muzikos ir poezijos naktinėjimus „Kaip sielos aitvarai“. Eilėraščiai ir gitaros skambėjo tamsoje, plevenant tik žvakėms, šventės dalyviai grožėjosi specialiai tam vakarui sukurtomis puokštėmis.

Šventės sumanytojos – kūlupėniškė Diana Žukauskaitė ir Kretingos kultūros centro Kūlupėnų filialo vedėja Jovita Rimkuvienė – pakvietė kūlupėniškius pasiklausyti laukžemiškės Aidos Mikutienės, kūlupėniškių Audronės Burkauskienės ir Vilijos Macienės skaitomų eilių. Vakaro organizatorės pažadėjo, kad eilės nesiliaus tol, kol neužges žvakių šviesa.

Skaitovėms gitaromis ir dainomis pritarė Laukžemės filialo meno vadovas Alvydas Višinskas, Lazdininkų filialo meno vadovas Raimondas Grabys bei kūlupėniškės Alma Daškevičienė ir J. Rimkuvienė.

„Mėgstamas eiles deklamavo ir žiūrovai. Išgirdome meilės prisipažinimų, poetinių išsiskyrimų, renginyje netrūko humoro. Kūlupėniškis Vytautas Žukauskas eiles skyrė net mažiesiems klausytojams. Renginys truko daugiau kaip dvi valandas – net žvakės spėjo užgesti. Tą vakarą, pasinėrę į poeziją ir muziką, patyrėme tikrą atgaivą sielai. Iš anksto paminėjome ir Žolinę – kad žmonės tikrąją šios šventės dieną galėtų išvykti į kitų miestelių Žolinės minėjimus“, - pasakojo Kūlupėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Poezijos vakarą papuošė moterų sukurtos puokštės – kūlupėniškės iš savo darželių žolynų, lauko gėlių sukūrė 20 floristikos darbų.

„Renginys turėjo ir mistiškų ženklų. Praėjusiais metais, kai rengėme Žolinės šventę, pas mus apsilankė ir visą dieną išbuvo mažas kačiukas. Šiemet tas pats katinas, jau suaugęs, vėl užklydo ir kartu su mumis naktinėjo poezijos ir muzikos vakaronėje“, - kalbėjo J.Mačernienė.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas