Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Erlėnų jubiliejų įamžino paminkliniu akmeniu

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2011-07-19

Erlėnuose iškilmingai atidengtas paminklinis akmuo, skirtas kaimo 500-osioms metinėms paminėti. Per savo kaimo gimtadienį erlėniškiai sugrįžo į gyvenvietės praeitį ir pasidžiaugė dabartimi: Erlėnuose visą dieną vyko ne tik iškilmės, bet ir sportinės varžybos, loterija, gegužinė, diskoteka.

Seniausia Erlėnų gyventoja 95-erių Veronika Anužienė prie paminklinio akmens, skirto 500 metų kaimo jubiliejui, laukia iškilmingos eisenos.

Erlėnų bibliotekos vedėja Aldona Beržanskienė susirinkusiems iškilmių svečiams priminė, kad Erlėnai yra viena iš seniausių žemaičių gyvenviečių. Čia žmonės gyveno jau nuo I tūkstantmečio, o Erlėnų vardas, kilęs nuo netoliese tekančio Erlos upelio pavadinimo, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1511 metais.

Įdomu tai, kad po Valakų reformos XVI amžiuje suformuotas gatvinis kaimas išliko iki mūsų dienų – jo struktūra yra tik nežymiai pakitusi po tarpukario žemės reformos.

Erlėniškiai didžiuojasi šešiomis senovinėmis koplyčiomis, atspindinčiomis gilias kryždirbystės tradicijas, prieš beveik 200 metų statyta etnografine sodyba ir iškiliais žmonėmis, garsinančiais Erlėnų vardą.

Vienas iš jų, kunigas ir profesorius Arvydas Ramonas, pašventino paminklinį akmenį ir perkirpo paminklo atidengimo juostelę.

„Ko reikia šiandieninei Lietuvai? Vilties. Kas mums yra tėvynė? Tikrai ne politinės partijos, ne Vyriausybė, ne politikai. Tėvynė mums yra mūsų gimtoji žemė, tradicijos, kultūra. Linkiu erlėniškiams nepamiršti, iš kur jie yra kilę, neprarasti vilties gražiu gyvenimu ir optimizmo“, - šventindamas paminklinį akmenį linkėjo kunigas A.Ramonas.

Po iškilmių erlėniškiai buvo pakviesti į fotografijų ekspoziciją apie kaimo praeitį ir dabartį, o du skirtingus Erlėnų gyvavimo etapus simboliškai sujungė seniausia – 95-erių – kaimo gyventoja Veronika Anužienė ir jauniausia – nė metų neturinti – erlėniškė Jovilė Skersytė. Jos kartu prie paminklo pasodino atminimo ąžuolus.

„Į šventę susirinko minia žmonių – Erlėnų gimtadienis buvo įdomus ne tik patiems erlėniškiams, bet ir svečiams iš aplinkinių kaimų, Skuodo rajono. Pagerbėme ir apdovanojome daugiau negu pusšimtį Erlėnų gyventojų. O pramogų užteko kiekvieno skoniui. Klasikos mėgėjams dainavo profesionalios operos solistės, išsiilgusiems liaudiškos muzikos pasirodė Kartenos kaimo kapela. Sporto mėgėjams buvo prigalvota begalė sportinių rungčių, mėgstantiems šokti diskoteką su lazerių šou vedė profesionalus didžėjus“, - sakė viena iš renginio organizatorių Kretingos kultūros centro Laivių filialo vedėja Stasė Butkevičienė.

Ji pasidžiaugė, kad organizuojant renginį itin aktyvi buvo Erlėnų kaimo bendruomenė. Jos pirmininkas Vytautas Vaičiulis pasakojo, kad tik bendromis bendruomenės ir kultūros namų jėgomis pavyko surengti visiems atmintin įstrigusį Erlėnų kaimo gimtadienį.

„Be supratingų erlėniškių nieko nebūtų buvę. Akmenį paminklui mums padovanojo Birutė ir Aloyzas Skripkauskai, metalinę saulę nukalė neseniai Erlėnuose apsigyvenęs kalvis Raimondas Diekontas. Nusprendėme savo kaimo istorinę datą įamžinti akmeniu – kilmingumo ir ilgaamžiškumo simboliu“, - kalbėjo V.Vaičiulis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas