Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos muziejus sėkmingai naudoja ES lėšas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2011-07-05

Po Klaipėdos Jūrų muziejaus-akvariumo Vakarų Lietuvoje labiausiai lankomas, garsėjantis unikaliu Žiemos sodu Kretingos muziejus šią vasarą turistus vilioja nauju objektu – iš užmaršties prikeltu Kretingos dvaro sodybos malūnu ir joje veikiančia etnografine „Metų laikų“ ekspozicija. Dvaro malūnui, ratinei ir centriniams rūmams renovuoti iš Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos skirta 4 mln. 958 tūkst. 551 Lt. Per vienerius metus Kretingos muziejus išleido 2,6 mln. Lt gautos paramos ir pelnė Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) sėkmingai ES lėšas įsisavinančios kultūros įstaigos pripažinimą.

Iš kairės: Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė sutarė, kad Žiemos sodui, kuriame auga 580 augalų rūšių, reikia pakeisti elektros instaliaciją, dalį langų bei pagerinti sodo vėdinimą ir kad be ES paramos to padaryti nepavyks.

Su ES mokesčių mokėtojų pinigais galime sustabdyti vertingo Lietuvos kultūros paveldo nykimą, nes mūsų valstybė to padaryti yra nepajėgi. Tačiau ne visi vadovai turi tokią viziją ir geba ją realizuoti kaip Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė“, - teigė LVPA direktorė Diana Vilytė, praėjusią savaitę lankydamasi Kretingoje. D.Vilytė ir su ja atvykę kiti LVPA atstovai, lydimi šalies ir vietinių žurnalistų, dalyvaujant Kretingos rajono savivaldybės merui Juozui Mažeikai, pavaduotojui Vytautui Ročiui ir administracijos direktorei Jolitai Vaickienei, restauracijos darbų rangovo „Pamario restauratorius“ direktoriui Aldui Kliukui, muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei apžiūrėjo už ES lėšas atliktus restauracijos darbus. Svečius priėmusi ir lydėjusi V.Kanapkienė jų mintis ir žvilgsnius kreipė ir į kitus baigiančius nykti Kretingos dvaro sodybos-muziejaus statinius: buvusį ūkvedžio namą, bravorą. „Šiems statiniams taip pat verkiant reikia tyro oro gurkšnio – ES pinigų, kad jie visiškai nesusmegtų, kad atkurtume dvaro sodybos savitumą ir taptume dar patrauklesni lankytojams“, - teigė muziejaus direktorė.

V.Kanapkienė įsitikinusi, kad projekto darbų sklandumą užtikrina sėkmingai pasirinktas generalinis rangovas – bendrovė „Pamario restauratorius“. Ji pabrėžė, jog valstybės mastu būtina yra pasiekti, kad paminklotvarkinius projektus vykdytų įmonės, turinčios specialią licenciją restauravimo darbams atlikti, taip pat atestuotus specialistus. „Pamario restauratorius“ dalį darbų Kretingos muziejuje patikėjo ir subrangovams. „Subrangovais dirbo mūsų rajono įmonės – Jūratės ir Prano Varkojų įmonė gamino langus, Retkų įmonė skardino. Vietinių subrangovų pageidavo ir rajono Savivaldybės vadovai“, - sakė V.Kanapkienė.

Paraiškas dėl ES paramos dvaro sodybos paveldo objektams atkurti Kretingos muziejus teikė 2004-2005 metais ir 2007 metais, tačiau vis nesėkmingai. Ir 2008 metais spalį pateikta 10 mln. Lt paraiška septyniems objektams restauruoti buvo patenkinta tik iš dalies: skirti 4 mln. 958 tūkst. 551 Lt trims objektams: XIX a. ratinei, XVI a. vandens malūnui ir centriniams rūmams atnaujinti. Kretingos muziejus puoselėja viltį, kad projektą „Kretingos dvaro sodybos paminklinių pastatų renovacija ir pritaikymas turizmui“ pavyks pratęsti. Muziejus Ūkio ministerijai jau pateikė paraišką dėl 5 mln. Lt ES paramos likusiems apleistiems dvaro sodybos pastatams renovuoti.

Atsinaujinantis Kretingos muziejus tampa ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistų traukos centru. Sulaukiama vis daugiau svečių iš Rusijos, Latvijos, Vokietijos. Šiemet tikimasi gausaus būrio užsienio turistų, atplauksiančių kruiziniais laivais į Klaipėdą, nes su šiuos turistus aptarnaujančia firma muziejaus yra pasirašęs sutartį.

Kretingos muziejaus darbas nenutrūko ir vykstant restauracijos darbams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas