Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Paroda lūkesčius išpildė su kaupu

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-09-15

Rugsėjo 7-8 dienomis Šiauliuose vykusioje parodoje “AgroBalt 2006” dalyvavę Kretingos bendrovės “Kretingos grūdai” atstovai apibūdino ją kaip itin sėkmingą.

- Turėjome tikslą dar kartą pristatyti mūsų įmonę, jos gaminamą produkciją, ir ypač Šiaulių krašto ūkininkams. Šiame regione neturime didelio įdirbio. Norėjome ir Šiaurės Lietuvos ūkininkus sudominti, ir išgirsti jų atsiliepimus apie “Kretingos grūdų” gaminamus pašarus atrajotojams gyvūnams - karvėms, ožkoms, avims, veršeliams, penimiems galvijams,- teigė akcinės bendrovės “Kretingos grūdai” vykdantysis direktorius Steponas Baltuonis.

“Kretingos grūdai” pastaruosius metus parodoje “AgroBalt” nebedalyvavo. Bendrovės prekybos centrų ir parduotuvių administratorės Editos Lukienės teigimu, nuolat šalies sostinėje Vilniuje rengiama paroda buvo praradusi svarbiausią lankytoją - žemdirbį. Lankytojams paroda būdavo mokama, brangiai mokėdavo ir dalyviai. “Vilniuje mūsų stendą aplankydavo daugiausia oficialios delegacijos. Šįkart paroda buvo priartinta prie paprastų žmonių, mūsų produkcijos vartotojų”,- sakė E.Lukienė. Jai pritarė bendrovės reklamos vadybininkė Jurga Korsakienė. “Surengti parodą Šiauliuose buvo geras sprendimas. Kaune kasmet vykstančios žemės ūkio parodos irgi sutraukia gausius lankytojus, kurių didžiuma būna iš šio regiono”,- teigė ji. J.Korsakienė pažymėjo tris svarbiausius parodos “AgroBalt 2006” pranašumus: nauja parodos vieta provincijoje, nemokamas parodos lankymas, mažesnės negu Vilniuje parodos dalyvių išlaidos.

Parodoje dalyvavo ir su “Kretingos grūdais” susieta bendrovė “Remtarna”, gaminanti ir montuojanti fermų įrangą.

Kretingiškiai džiaugėsi, kad jų produkcija ir veikla susidomėjo ir užsieniečiai. Su Maskvoje veikiančia įmone OAO APK “Dubinino” susiderėjo, kad įmonė pirks “Kretingos grūdų” gaminamus vitamininius mineralinius papildus bei kitų su “Kretingos grūdais” susijusių įmonių produkciją - veislines kiaulaites ir kiaulieną. “Šiomis dienomis baigiame aptarti paskutines sutarties detales”,- sakė J.Korsakienė.

Pasak S.Baltuonio, lankydami “Kretingos grūdų” stendą, pašarų gamybos, realizavimo aktualijas nušviečiančio Prancūzijos žurnalo “Feed Stufs” žurnalistai aiškinosi galimybes Lietuvoje pardavinėti Prancūzijos gamintojų produkciją. S.Baltuonis davė interviu populiariausiam apie pašarus rašančiam Rusijos leidiniui “Kombikorma”. “Kombikorma” skaitytojai jau yra pažįstami su “Kretingos grūdų” įmone, jos gaminama produkcija. Šįkart žurnalistas klausinėjo apie “Kretingos grūdų” pašarų gamyboje įdiegtas naujoves. “Kombikorma” Rusijoje skirtas ir pašarų gamintojams, ir vartotojams.

Įmonių “Kretingos grūdai”, “Remtarna” stendai sudomino svečius iš Baltarusijos, Ukrainos. “Gavome pasiūlymų ne tik parduoti pašarus šiose šalyse veikiantiems gyvulių kompleksams, buvo siūlančių tapti mūsų produkcijos pardavėjais savose šalyse”,- teigė S.Baltuonis.

J.Korsakienė ir E.Lukienė pažymėjo parodos Šiauliuose palankią aplinką. “Buvome įsitaisę ne paviljone po stogu, kaip ankstesniais metais, o lauke prie veislinių gyvulių, kurių lankytojas buvo ir mūsų klientas. Bendravimas su lankytojais Šiauliuose buvo daug paprastesnis, šiltesnis negu Vilniuje”,- kalbėjo E.Lukienė. Pirmą dieną kretingiškės lankytojams išvaišino apie 20 litrų kavos. “Vos spėjome suktis. Sutikome vienus, dar kitų neišlydėję”,- lankytojų gausa džiaugėsi J.Korsakienė.

“Kretingos grūdai” į parodą “AgroBalt 2006” buvo atsivežę tik dalį gaminamos produkcijos asortimento pavyzdžių. “Pateikti visą yra neįmanoma, nes asortimentas yra labai platus. Apie tai, ko nepamatė lankytojai, galėjo perskaityti dalijamuose lankstinukuose”,- pastebėjo J.Korsakienė.

Kretingiškiai nenutylėjo ir parodos Šiauliuose trūkumų. Nakvynei trūko viešbučių, pirmą parodos dieną vykstančiųjų į parodą automobiliai užkimšo gatves. Policininkams nesisekė įveikti transporto kamščių. Nesuradę vietos nakvynei, “Kretingos grūdų” ir “Remtarnos” žmonės buvo priversti naktį iš Šiaulių grįžinėti į Kretingą, o anksti rytmetį vėl vykti į parodą.

Parodą Šiauliuose globojo žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas