Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Gervelės“ 20 metų skrydis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Jubiliejai
  • 2011-05-20

Folkloro ansamblis „Gervelė“ šį sekmadienį grąžins skolą savo gerbėjams – jie kviečiami kartu pasidžiaugti 20 metų kūrybinės veiklos jubiliejumi, kuris iš rudens į pavasarį buvo nukeltas dėl įvykusio Kretingos kultūros centro remonto.

Savo veiklos dvidešimtmetį švenčiantis folkloro ansamblio „Gervelė“ kolektyvas. Pirmoje eilėje iš kairės: Zina Jančauskienė, Jadvyga Vaitelienė, Petrė Prišmontienė, Jadvyga Balčiūnienė; antroje eilėje: Jovita Lygnugarienė, Regina Vičiulienė, vadovė Elena Šalkauskienė, Jonas Vičiulis, Janina Gaidjurgienė; trečioje eilėje: Danutė Martinauskienė, Adomas Aleksandravičius, Jonas Naureckas; ketvirtoje eilėje: Zofija Račienė, Vytautas Kubilinskas, Edmundas Brazdauskis, penktoje eilėje: Adolfas Martinauskas, Kostas Valužis, Donatas Vaičiulis.

Gervelės“ dainininkai Kretingos publikai pristatys dviejų dalių koncertinę programą – pirmojoje savo spalvomis atsiskleis autentiškos žemaitiškos dainos, o antrojoje žiūrovai išgirs pokario romansų.

„Žemaitiškas folkloras – tai kalnai ir visa, kas virš jų. Tai – jėga, vėjas, trenksmas. Meteoras, kuris daužiasi į žemę ir prasmenga,- kalbėjo antrus metus „Gervelei“ vadovaujanti klaipėdietė Elena Šalkauskienė. – Moterys žemaitiškas dainas net dainuoja žemesniu balsu, negu aukštaitės. Žemaičių dainos duoda laisvę balsui ir tai yra jėga, kurią jauti net atliekant ramias dainas, kurios yra tarsi žemaitiškos maldos.“

Prieš dvidešimt metų etnokultūros veiklos organizatorės Dianos Brazdeikienės suburtą kolektyvą iki šiol vienija ne tik meilė folkloro dainoms, tačiau ir draugiški tarpusavio santykiai, bendruomeniškumas. „Mums sutrukdyti ateiti į repeticiją gali tik operacija“,- užtikrintai sakė „Gervelės“ nariai, pasidžiaugę, kad jų gretos pasipildo naujais nariais ir šiuo metu ansamblyje dainuoja 24 žmonės. Nuo pat „Gervelės“ ansamblio pradžios iki šiol dainuoja Valerija Beržanskienė, Zofija Račienė, Zina Jančauskienė, Vytautas Kubilinskas. Nors nė vienas „Gervelės“ dainininkas nepažįsta natų, tačiau jų atmintyje dar gyvos dainų melodijos ir žodžiai, kuriuos vaikystėje girdėdavo dainuojant savo mamas, močiutes. Šie kūriniai ir yra pagrindinė „Gervelės“ repertuaro medžiaga.

„Gervelės“ dainininkams liaudies dainos yra įgimtos, įaugusios į kraują, o aš tesu tarpinė grandis tarp tradicijos gyvasties ir žiūrovų, galiu tik pakoreguoti atlikimo techniką,- sakė „Gervelės“ vadovė. – Folkloras yra gyvas, jei kūnas į jį reaguoja fiziškai. Kai klausant dainos per odą perbėga šiurpuliukai, savo kolektyvui sakau – tai ženklas, kad ją atlikome gerai.“

„Gervelės“ kolektyvas yra nuolatinis respublikinių dainų švenčių bei įvairių tarptautinių folkloro festivalių dalyvis, parengė nemažai koncertinių programų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas