Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per Gegutės šventę – jaunimo šėlionės

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kultūra
  • 2011-05-17

Laikantis senovės lietuvių tradicijos - gegutei užkukavus ir sužaliavus medžiams susirinkti į vakaronę, - šeštadienį Senojoje Įpiltyje šurmuliavo jaunimas. Gegutės šventėje dalyvavę vietiniai ir Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokiniai neturėjo kada nuobodžiauti – kiekvieną įtraukė liaudiški smagūs žaidimai, folkloro dainos ir šokiai.

Kiekvieną Gegutės šventės dalyvį įtraukė smagūs liaudiški šokiai.

Šiemet jaunimas šventė ne tik pagal Gegutės šventės tradicijas: išrinko Gegelę, pynė vainiką, vaikinai kilnojo ant suolo sėdinčias mergaites, o šios – „įšventindamos“ į suaugusiųjų pasaulį suodinais pagaliukais jiems nupiešė ūsus. Tačiau, Kultūros centro Senosios Įpilties filialo meno vadovas Rimantas Varkojus pasakojo, šventės programa buvo paįvairinta ir naujais žaidimais, jų atsivežė ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokiniai, Gegutės šventėje sudalyvavę antrus metus iš eilės.

„Smagu dalyvauti šventėje: išmokstame liaudiškų šokių, o žaidimai – labai įdomūs, juos vėliau žaidžiame per klasės ekskursijas, keliones. Be to, turime progos pavaikščioti po Senąją Įpiltį, aplankyti piliakalnį“,- pasakojo Jurgio Pabrėžos gimnazijos dešimtokai, kuriems dalyvauti šventėje pasiūlė klasės auklėtoja Edita Stalmokienė.

E.Stalmokienė sakė pritarusi savo anytos Senosios Įpilties filialo vedėjos Birutės Stalmokienės idėjai jaunimui surengti Gegutės šventę, todėl į ją pakvietė ir savo auklėtinius. „Pernai šventėje dalyvavo tik merginos, o šiemet kartu atvyko ir klasės vaikinai bei mokinių iš kitų klasių. Tai parodo, kad Gegutės šventė tikrai patinka jaunimui, atsiranda vis daugiau norinčių joje dalyvauti“,- pasidžiaugė E.Stalmokienė.

Tautiniais rūbais į šventę pasidabinę atėjo Piliakalnio pagrindinės mokyklos folklorinio ansamblio „Pilelė“ vaikai, kurie užvedė liaudiškas dainas bei šokius, o prie jų prisidėjo ir vietinis jaunimas. Muzika susirinkusius linksmino Vytauto Kubilinsko vadovaujama kapela „Sodžius“ bei keturių vaikinų ansamblis, tąvakar ekspromtu pasivadinęs „Trifaziu“.

Prisižaidęs ir prisišokęs jaunimas vėliau vaišinosi ant laužo virtu plovu ir dilgėlių sriuba, kuriuos paruošė ir ragauti kvietė Senosios Įpilties filialo vedėja B.Stalmokienė ir Sigita Kniškienė, Senosios Įpilties moterų klubo „Gardenija“ valdybos narė.

B.Stalmokienė ir R.Varkojus sakė ketiną Gegutės šventę organizuoti ir kitais metais, tačiau į ją ketina pakviesti dar daugiau mokinių ir iš kitų rajono mokyklų.

„Dalis jaunimo šį savaitgalį išvažiavo į kitus renginius, pavyzdžiui, Palangos vasaros sezono atidarymą. Tačiau su tais, kurie susirinko, yra smagu Gegutės, o tuo pačiu – ir Mildos dieną švęsti. Mums, lietuviams, nereikia jokių „valentinų“ – juk turime savo meilės dieną, kuri yra pačiu meilei tinkamiausiu laiku – pavasarį, kai atgyja gamta,- kalbėjo B.Stalmokienė ir R.Varkojus. – Turime idėjų kitąmet į šventę pasikviesti ir savo kaimynus – latvius, kurie irgi puoselėja savas tradicijas. Turėtų būti dar smagesnė šventė.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas