Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Šviesoforo“ laimėtojai išsaugojo savo titulą

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Švietimas
  • 2011-05-10

Antrus metus iš eilės skelbiant pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforo“ laimėtojus nuskambėjo Vaikų ugdymo centro pavadinimas. Šios įstaigos mokiniai į gegužės 20-ąją Skuode vyksiantį regioninį konkurso etapą vyks kartu su mokyklos-darželio „Žibutė“ komanda, kuri šįkart, kaip ir pernai, pelnė II vietą.

Konkurso „Šviesoforas“ laimėtojai ir konkurso organizatoriai bei komisijos nariai. Priekyje iš kairės – Vaikų ugdymo centro mokiniai: Gvidas Juozaitis, Linas Daugėla, Kasparas Diminskis, Gytis Butikis bei mokyklos-darželio „Žibutė“ komanda: Goda Pagalytė, Simonas Baltūsis, Viktorija Cironkaitė, Jonas Pipiras. Antroje eilėje – Vaikų ugdymo centro direktorė Ieva Rukšienė, mokytoja Irma Ilkevičienė, Švietimo skyriaus specialistė Liucija Lengvinienė, policijos pareigūnai Marius Gedvilas, Aušra Baločkienė, Artūras Turauskas, Edmundas Lukauskas ir mokyklos-darželio „Žibutė“ mokytoja Janina Šipavičienė.

„Atrodė, kad visi kiti labai gerai pasirengę, todėl buvo keista, kai paskelbė, kad laimėjome mes“,- pergale rajoniniame konkurso etape džiaugėsi Vaikų ugdymo centro mokiniai Gvidas Juozaitis, Kasparas Diminskis, Linas Daugėla ir Gytis Butikis.

Daug prieš konkursą mokęsi vaikai ryžtingai nusiteikę ir prieš regioninį konkurso etapą. „Bus sunku“,- įsitikinęs G.Juozaitis, kuris su K.Diminskiu „Šviesoforo“ konkurse dalyvavo ir pernai.

Tąkart Vaikų ugdymo centro komanda regioniniame „Šviesoforo“ konkurso etape buvo laimėjusi II vietą ir iškovojusi kelialapį į respublikinį konkurso etapą. Tačiau dėl krizės ir organizacinių kliūčių respublikinis konkurso etapas vyko rudenį ir jame kretingiškiai, kaip ir dalies kitų miestų atstovai, nedalyvavo. Tikimasi, kad šiemet konkursas vyks sklandžiai ir regioniniame etape I ir II vietą laimėjusios komandos susitiks finale, kuris organizuojamas gegužės 26 d. Radviliškyje.

Šiemet rajoniniame „Šviesoforo“ konkurse, kuris vyko Vaikų ugdymo centre, dalyvavo dešimt komandų – iš Vaikų ugdymo centro, mokyklos-darželio „Žibutė“, Kurmaičių pradinės, Simono Daukanto, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio, Baublių bei Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinių, Vydmantų, Marijono Daujoto vidurinių mokyklų bei Darbėnų gimnazijos. Komandos, kurias sudarė keturi mokiniai – pirmokas, antrokas, trečiokas ir ketvirtokas, turėjo įveikti 8 užduotis. Dalyvių pasirodymą vertino Kretingos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio pareigūnai.

„Šių metų naujovė – video užduotys, kurias parengė Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Ekrane stebėdamos nufilmuotas situacijas, komandos jas turėjo pakomentuoti – ar vaikai siužete elgiasi pagal Kelių eismo taisykles. Šiemet atskira rungtis buvo ir komandų kapitonams – ją parengė ir mums atsiuntė Skuodo rajono Švietimo skyriaus specialistai. O mes skuodiškiams nusiųsime parengtą savąją užduotį,- kalbėjo konkurso rajoninio etapo organizatorė Kretingos rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė. – Šįkart vietoj viktorinos žodžiu, vaikai turėjo atsakyti į klausimų testus. Taip ne tik sutaupėme laiko, kad konkursas neišsitęstų, bet ir vaikai galėjo susikaupti, pagalvoti pasirinkdami teisingus atsakymus. Džiugu, kad geriausiai vaikai pasirodė atlikdami praktinę užduotį – kiekvienas dalyvis turėjo po šešis įvairių tipų atšvaitus prisegti tinkamoje vietoje ir paaiškinti, kokia jų paskirtis.“

Konkursą laimėjusią komandą parengusi mokytoja Irma Ilkevičienė mano, kad geriausiai vaikus mokyti praktiniais pavyzdžiais. „Teoriją susieju su gyvenimiškomis situacijomis. Jų sugalvoti patiems skatinu ir mokinius,- sakė I.Ilkevičienė. – Vaikams mokytis saugaus eismo padeda ir internetinis žaidimas „Ar pasirašai?“, kuriame reikia išspręsti kasdienes situacijas, vaikams pasitaikančias pakeliui į mokyklą. Žaisdamas šį žaidimą Kasparas savo mokykloje laimėjo I vietą“.

Vaikų ugdymo centro komandos kapitonas G. Juozaitis sakė dabar ir pats pastebintis, kad gatvėse ne visi elgiasi atsargiai. „Vos užsidegus žaliai šviesoforo šviesai, žmonės jau skuba per gatvę nesidairydami, ar tikrai automobiliai sustojo prie perėJOS", - pastebi G.Juozaitis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas