Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Visiškai pasikeitęs Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ nesustojo nė akimirkai ir toliau skina laurus prestižiniuose konkursuose: iš trečiojo tarptautinio chorų festivalio Turkijoje choristai sugrįžo tapę laureatais.

Turkijos scenai būdingas blizgesys ir visai kitokia muzikinė kultūra, tačiau „Saulainė“ komisiją sužavėjo savo kuklumu ir profesionaliu pasirodymu.

Pirmą kartą tarptautinio konkurso scenoje pasirodę 10-12 metų vaikai pergalės nesitikėjo ir nustebino savo vadoves Violetą Andruškevičienę bei Eugeniją Karkienę – jaunieji choristai programą atliko maksimaliai puikiai.

„Festivalis Antalijoje buvo visiškai kitoks, negu yra tekę dalyvauti. Turkijoje egzistuoja visiškai kitokia dainavimo mokykla. Jaudinomės, ar ten mūsų muzika bus suprasta. Skiriasi ir kultūros – ten į sceną einama tviskant, o mes į ją žengėme be jokių blizgučių. Į festivalį „Saulainė“ atvyko visiškai atsinaujinusi – vaikai į tokią sceną žengė pirmą kartą, maži, jauni ir nepatyrę. Tačiau visi 23 be galo šaunūs – kai išgirdome juos dainuojančius prieš komisiją, buvome apstulbusios. Prieš konkursą išvykoje du koncertus atlaikę vaikai dainavo taip, kaip dar nebuvome girdėję – tai pranoko visus mūsų lūkesčius“, - savo auklėtiniais džiaugėsi „Saulainės“ vadovės.

„Saulainės“ choristai vaikų kategorijoje susirungė su chorais iš Latvijos, Filipinų, Makedonijos, Bulgarijos, Turkijos. Komisijai savo profesionalumą kretingiškiai turėjo įrodyti atlikdami privalomą, senosios ir šiuolaikinės muzikos kūrinius bei vieną laisvai pasirinktą.

V.Andruškevičienė ir E.Karkienė pasakojo, kad kūriniai buvo sudėtingi, be to, salė – ne pati geriausia. Tačiau „Saulainė“ abejingų žiūrovų nepaliko – jie kretingiškiams nepagailėjo susižavėjimo šūksnių, o kai kuriuos mažųjų choristų atliekamos dainos net pravirkdė.

„Tai buvo puikus naujų „Saulainės“ narių krikštas. Po puikaus pasirodymo vaikus apėmė nenusakomos emocijos – visi tvirtino: nesvarbu, ar laimėsime, svarbu - kad viskas, kas įmanoma, buvo padaryta. Komisiją sudarė profesoriai, kurie girdi kiekvieną, net ir mažiausią, suklydimą. Pagyrimų nepagailėjome ir mes, nors mokiniai žino, kad giriame mes labai retai“, - kalbėjo V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.

Pasak vadovių, vaikams neišdildomą įspūdį paliko kitų šalių atstovai – lietuviai ir latviai ten atrodė lyg iš kitų planetų, mat į festivalį suvažiavo itin skirtingų kultūrų chorai, muzikos bei aprangos stiliumi akivaizdžiai besiskiriantys nuo europiečių.

„Festivalis buvo naudingas ne tik profesine, bet ir kultūrine prasme. Pamatėme kitus, galėjome palyginti. Važiavome su mintimi, kad mums nebūtina laimėti, svarbu pajausti atmosferą, dvasią, suvokti, ką reiškia pasirodyti ne vietinėje scenoje“, - sakė V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.

Atsinaujinęs choras ir toliau neketina sėdėti ramiai ir sako, kad poilsiui laiko neturi.

Pasiklausyti choro „Saulainė“ progos turės ir kretingiškiai – netrukus choristai pakvies į tradicinį savo koncertą Kretingos liuteronų bažnyčioje.

"Saulainės" dainininkai kruopščiai rengiasi konkurso "Mes - Lietuvos vaikai" antrajame turui.

„Šis koncertas bus tarsi visų metų ataskaita apie tai, ko mes išmokome ir pasiekėme. Nežiūrint to, kad „Saulainė“ atnaujino savo sudėtį, labai laukiame ir daugiau norinčių dainuoti“, - paragino „Saulainės“ vadovės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas