Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Parkas svarbiau už žmogaus saugumą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-03-03
Ant vartų pakabinta spyna neva turėtų saugoti parką.

Šią savaitę greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis negalėjo patekti į muziejaus teritorijoje esantį Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyrių pas priepuolio ištiktą studentą. Atvykę medikai ant vartų rado spyną ir lyną. Šis užtvaras atsirado Kretingos muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės valia. Spyną ant vartų direktorė pakabino siekdama apsaugoti parką nuo ratuotų chuliganų.

Kelią pastojo spyna

Spyna užrakintoje teritorijoje yra muziejus su kavine, Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyrius, du daugiabučiai namai, kuriuose gyvena žmonės, įsikūrusios įstaigos, parduotuvė. Paklausta, kas imsis atsakomybės, jeigu dėl spynos į teritoriją nepateks specialiųjų tarnybų, kaip gaisrinės, dujų, GMP, vandentiekio, dujų avariniai automobiliai, V.Kanapkienė pareiškė, kad jokios problemos nematanti. Raktas nuo vartų esąs pas muziejaus sargą, o apie tai žiną visi, gyvenantys ir dirbantys teritorijoje. Ateityje, pasak direktorės, lyno ir spynos nebeliks, bet bus įrengtas automatinis užtvaras, pakeliamas specialiomis kortelėmis. Tačiau jų visi neturės.

Pagal reglamentuojančius dokumentus, įvažiavimai į teritorijas turi būti ne siauresni negu pusketvirto metro.

GMP medicinos felčeris Antanas Mačernis vyko pas studentą, ištiktą priepuolio ir dėl to pargriuvusį. Šiuo atveju medikams svarbu kuo greičiau atvykti į vietą ir privažiuoti automobiliu kuo arčiau durų, jeigu tektų žmogų nešti ant neštuvų. Radę užrakintus vartus, medikai suprato, kad negalės panaudoti netgi neštuvų, esančių su ratukais, nes dalis teritorijos išklota trinkelėmis, dalis – padengta sniegu ir duobėta. Medikas pasiguodė bent tuo, kad studento nereikėjo gabenti į ligoninę neštuvuose – pagalba jam buvo suteikta vietoje. Grįždami atgal medikai pastebėjo dar vienus vartus, vedančius į teritoriją, tačiau, GMP vairuotojas sumetė, kad pro šiuos vartus specialus automobilis nepravažiuotų. Vėliau savivaldybės Statybos – urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kaunas sakė, kad šių vartų plotis – 2,9 metro ir pro juos be vargo gali patekti bet koks automobilis, išskyrus didžiagabaritinius. Viena moteris, dirbanti užrakintoje teritorijoje, sakė, kad važiuodama pro šiuos vartelius lengvuoju automobiliu nulaužė šoninio vaizdo veidrodėlius. Kita vertus, apie šį įvažiavimą reikia dar ir žinoti, nes anksčiau tai buvo varteliai pėstiesiems. Savivaldybei skundėsi ir kiti vairuotojai, kuriems reikia patekti į teritorijoje esančius garažus.

Gyventojai ir darbuotojai apie raktą nežinojo

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriaus vadovė Lijana Simonaitytė sakė pritarusi V.Kanapkienės sprendimui užrakinti vartus, nes visi – studentai ir darbuotojai - buvę informuoti apie raktą nuo vartų. Tačiau vadovė negalėjo paaiškinti, kodėl žmonės, žinoję apie raktą, neatrakino vartų, kai kvietė GMP.

„Pasimatavome“, kad neužtenka turėti gesintuvo – reikia išmokti juo naudotis“, - po įvykio sakė L.Simonaitytė, ketindama papildomai informuoti apie raktą. Minėtoje mokymo įstaigoje mokosi apie 500 studentų, apie pusšimtis jų gyvena bendrabutyje. Pasak L.Simonaitytės, visų atvejų neįmanoma numatyti, bet ji pritaria sprendimui užrakinti vartus.

„Tačiau negaliu nesutikti, kad žmogaus saugumas ir gyvybė yra aukščiau“, - sakė L.Simonaitytė.

Viename iš buvusiųjų bendrabučių Savivaldybė apgyvendino socialiai remiamus ir kitokių problemų ištiktus žmones. Savivaldybės Turto valdymo skyriaus duomenimis, tokių žmonių yra kelios dešimtys. Pastatą administruoja muziejus. Gyventojai teigė nieko nežinoję apie raktą. Jauni žmonės kraipė galvas iki šiol net nepagalvoję, kaip pas juos patektų pagalbą teikiančios specialiosios tarnybos. Jiems iki šiol neprisireikė ir medikų.

Viena garbaus amžiaus sutuoktinių pora GMP kviečia dažnai. Moteris tvirtino, kad medikai ateina pas ją į butą, o kaip jie patenka į teritoriją – ne jos problema, nes iki šiol nei jos, nei sutuoktinio neteko nešti su neštuvais.

Žmonės „Pajūrio naujienas“ teiravosi, kur yra „tas raktas“, kieno jo paprašyti. Neslėpdami nuostabos ir pykčio jie siūlė muziejaus direktorei pačiai su raktu pastovėti prie vartų.

Ant gyventojų bendro naudojimo koridoriaus durų kabo skelbimai, įspėjantys dėl tvarkos. Tačiau užrašo apie raktą nėra.

Tame pat pastate dirba ir Kretingos verslo informacijos centras. Jo vadovė Snieguolė Benikienė taip pat nieko nebuvo girdėjusi apie vartų raktą.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Bruzdeilinas sakė, kad jų tarnybai lemtingos gali būti ir kelios minutės, kurias jie turėtų prarasti kirpdami spyną. Pasak viršininko, reglamentuojantys dokumentai nurodo, kad privažiavimai prie statinių, gaisrinių kopėčių, gaisrinio inventoriaus, hidrantų ir vandens telkinių turi būti laisvi ir tvarkingi, o tamsiu paros metu – apšviesti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas